Reporty ze zápasů:Necítíš bolest

Reporty ze zápasů

Reporty z minulé sezony jsou přemístěné do archivu.

27.10.2018 Borovany - Třeboň 2:1 (0:1)

Hráčky Borovan nastoupily v sobotním deštivém odpoledni na svém hřišti ke svému poslednímu podzimnímu zápasu proti hráčkám Jiskry Třeboň, protože utkání posledního kola v Blatné si předehrály už 28.9. Hrál se zápas o druhé místo v tabulce a domácí nečekal vůbec lehký soupeř.

Začátek zápasu byl opatrný, přesto se  už ve 3. minutě dostala před hostující brankářku Jandová, ale stoperka Kešnerová byla u míče dřív. Vzápětí na druhé straně prošla po levé straně až do vápna Klára Hrubá, ale trefila jen tyč. V 11. minutě prošla po pravé straně do vápna hostující Metličková, s její slabou střelou neměla Zemanová problém. V 15. minutě našla krásnou přihrávkou Jandová Vyslužilovou, pokus však skončil v náruči Stejskalové. Ve 26. minutě zahrávali hosté rohový kop Hrubou, našla přesně hlavu Kešnerové, jenže míč zastavila Kándlová rukou a hosté zahrávali pokutový kop. K němu se postavila Klára Hrubá jenže trefila dobře postavenou Zemanovou. Domácí Jandová ve 31. minutě našla přihrávkou mezi obranu hostí nabíhající Michálkovou, ta udělala kličku i brankářce, ale z úhlu branku přestřelila. Hned za minutu šla Michálková opět sama na branku, na hranici vápna byla faulována Kešnerovou, rozhodčí jí však udělil jen žlutou kartu. Následný přímý kop poslala Vyslužilová nad branku. Ve 33. minutě vyzkoušela pozornost Zemanové Hrubá Eliška, brankářka byla na místě. Ve 38. minutě se hosté dostali do vedení. Po pěkné kombinační akci se ve vápně dostal míč až k Pfeiferové a ta se nemýlila 0:1. Před koncem poločasu centrovala z pravé strany Vyslužilová, Vonková tečovala míč jen do brankářky Stejskalové. A první poločas zakončila nepřesnou střelou Klára Hrubá.

Stejná hráčka se připomněla hned v úvodu druhého poločasu. Kováčová jí u lajny obrala o míč, přihrála na Jandovou a Hrubá Klára jí ze zadu faulovala, za což viděla zase jen žlutou kartu. Domácí diváci se vyrovnání dočkali v 60. minutě. Po  kombinaci Jandová – Vyslužilová přišla přihrávka po lajně na rozběhnutou Michálkovou, ta se vyhnula faulu Kešnerové ale va vápně byla faulována Školkovou a z nařízeného pokutového kopu Vyslužilová bezpečně vyrovnala – 1:1. Poté se hra převážně odehrávala mezi vápny s množstvím osobních soubojů a s minimem šancí na obou stranách a s řadou nepřesných zakončení. Z domácích hráček se neprosadila Vyslužilová, Vonková ani Kándlová, u hostí byla aktivní Kešnerová, Bartlová a Hrubá Klára, ovšem bez brankového efektu. Početné domácí publikum se branky dočkalo v 81. minutě. Michálková si u levé lajny poradila se třemi protihráčkami, našla na středu volnou Jandovou, ta si jen posunula míč a její střela z dobrých 20 metrů skončila v síti – 2:1. Hosté se poté snažili alespoň o vyrovnání. Trenér vysunul dopředu Kešnerovou, dobře jí doplňovala i Bartlová, Školková a Klára Hrubá, ale jejich pokusy buď kryla Zemanová nebo končily nad  a nebo vedle branky. O vyrovnání se pokoušely i další hráčky, Metličková, Hrubá Eliška nebo Pfeiferová, ale střely byly uspěchané a zbytečně zbrklé. A tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího radovaly ze zisku všech bodů domácí hráčky.

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Gregorová, Hurdálková, Jandová, Kándlová, Fürstová, Tichá, Vyslužilová, Kováčová, Michálková, Vonková, Kunová, Winklerová

TJ Jiskra Třeboň: Stejskalová Vendula, Hrubá Klára, Hrubá Eliška, Školková, Divoká, Čondlová, Stejskalová Veronika, Kešnerová, Pfeiferová, Metličková, Bartlová, Krejčová, Svobodová, Suchánková, Vladyková, Andrlová, Plačková

Připravil: Václav Beneda

20.10.2018 Borovany - Kaplice 0:0 (0:0)

V dalším kole divize žen zavítaly do Borovan ženy Spartaku Kaplice. Byl to zápas prvního týmu tabulky proti druhému, čekal se atraktivní zápas a diváci to také po závěrečném hvizdu rozhodčího ocenili potleskem.

Zápas se hrál od začátku ve velice dobrém tempu a už ve 3. minutě hostující obrana musela odvracet centr Jandové. Na opačné straně se o střelu z protiútoku pokusila Bartoníčková, míč skončil nad brankou Zemanové. V 15. minutě byla faulována na polovině hřiště Michálková, přímý kop zahrávala Kándlová, na něj si naběhla opět Michálková, hlavou našla Vyslužilovou, její slabý pokus Klomfarová pokryla. V zápětí se na druhé straně zastřelovala Praizlerová, Zemanová byla také na místě. Hostující hráčky v této fázi zápasu dobře napadaly domácí rozehrávku,  ale pokusy Chvalové, Praizlerové ani Matouškové neskončili za zády Zemanové. Ta se blýskla skvělým zákrokem ve 26. minutě. Matoušková rozehrávala rohový kop z pravé strany, přesně našla Praizlerovou, její umístěnou střelu Zemanová reflexivně vyrazila a Kubíčková míč uklidila do autu. V další vyložené šanci se ocitla v 35. minutě Vyslužilová. Po krásné přihrávce od Jandové šla sama na Klomfarovou, jenže míč z její nohy šel vedle branky. V další šanci se ocitla Vyslužilová hned za 3 minuty. Prošla přes obranu hostí, chtěla přehodit vybíhající brankářku, ale přehodila i branku. Domácí v této části zatlačili hosty na svou polovinu, ale do poločasové přestávky se na skóre nic nezměnilo.

Druhý poločas začalý lépe domácí hráčky, napadaly rozehrávku hostí, dobře kombinovali a dostávali se i do šancí. V 57. minutě střela Vyslužilové šla vedle branky, za minutu jí napodobila Jandová a v 62. minutě ta samá hráčka opět střela vedle branky. V 67. minutě pronikla po levé straně Veronika Jedličková a předložila zpětnou přihrávkou míč na nabíhající Praizlerovou, v cestě jí ale stálo břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru a tam už jej Zemanová kryla. Hned po rozehrání se na pravé straně uvolnila Michálková, našla přesně Jandovou, ale míč šel opět těsně vedle branky Klomfarové. Hostující hráčky začínaly mít ke konci zápasu větší územní převahu a dostali se i do dobrých brankových příležitostí. V 73. minutě zatáhla míč po pravé straně Matoušková, ale mířila opět vedle branky. V 82. minutě se blýskla výborným zákrokem opět Zemanová. Veronika Jedličková zatáhla míč po levé straně, přihrávkou do vápna našla nabíhající Pálkovou, její přesnou střelu pod břevno Zemanová reflexivně vyrazila s pomocí břevna nad branku. Za dvě minuty se do své poslední šance dostaly i domácí hráčky. Kándlová rozehrávala přímý kop z levé strany po faulu na Vyslužilovou, ten Klomfarová vyrazila také nad břevno. Hostující hráčky zahrozily ještě v 88. minutě. Po centru Praizlerové tečovala míč hlavou  v malém vápně Veronika Jedličková a následně po další hlavičce Pálkové skončil míč v síti, hosté se radovali, jenže Pálková stála v ofsajdové pozici. V poslední šanci se objevila znovu Pálková, po centru Chvalové přestřelila branku skoro z malého vápna a tak zápas skončil dělbou bodů.

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Hurdálková, Jandová, Kándlová, Fürstová, Tichá, Vyslužilová, Jančíková, Kubíčková, Michálková, Horná, Gregorová, Kunová, Winklerová

FK Spartak Kaplice: Klomfarová, Praizlerová, Jedličková Veronika, Matoušková, Chvalová, Vocedálková, Vávrová, Chudá, Jedličková Kateřina, Pálková, Bartoníčková, Suchanová, Tošilová, Važanová, Straková, Litvanová

13.10.2018 Domažlice - Borovany 1:1 (1:1)

V dalším kole divize žen zajížděly hráčky Calofrigu Borovan do západočeských Domažlic. Zápas se hrál na umělé trávě, byl plný osobních soubojů, neproměněných šancí a  nakonec hosté odjíždějí pouze s jedním bodem.

Začátek zápasu ovšem hosté začali daleko lépe. Přehrávali domácí hráčky především ve středu pole, z čehož přicházely přihrávky do vyložených brankových příležitostí. Už ve 4. minutě Vyslužilová zahrávala přímý kop po faulu na Michálkovou – obrana míč odvrátila. Ale už za 2 minuty nedorozumění stoperky a brankářky využila Vyslužilová a poslala hosty do vedení – 0:1. V 10. minutě přihrála Vyslužilová za obranu na nabíhající Jandovou, trefila pouze dobře vyběhnuvší Mlezivovou. Ve 14. minutě zahrávala Michálková přímý kop z levé strany po faulu na Vyslužilovou, trefila jen náruč Mlezivové. V 16. minutě byla ve vápně v jasné pozici faulována Michálková, což rozhodčí ocenil pouze žlutou kartou. K nařízenému pokutovému kopu se postavila Jandová, trefila ale jen brankářku. Teprve potom zahrozili hosté. Po levé straně unikla Chobotová, střela šla vedle branky. Další šance hostí zůstaly opět nevyužity. Do zakončení se po pěkných kombinačních akcích dostala Michálková, Jandová a Pečmanová, ale bez úspěchu. Místo navýšení vedení ale přišlo po nenápadné akci domácích a teči vyrovnání, ve vápně se nejlépe orientovala Růžková a srovnala stav na 1:1.

Druhý poločas začaly lépe domácí hráčky. Nejprve střílela Vlčková z vápna nad branku a pak se dostala přes obranu hostí před Zemanovou Zvolánková, jenže hostující brankářka byla úspěšnější.  Domácí hráčky si velice pečlivě hlídaly hostující útočnice i za cenu faulů, které často nebyly zapískány, a to vnášelo velkou nervozitu na hřiště. Ve 49. minutě faul na Michálkovou nepotrestala Vyslužilová, ta samá hráčka za tři minuty střílela vedle po zpětné přihrávce od Michálkové. V 54. minutě si do vápna naběhla na přihrávku Kándlová, trefila ale jen tyč domácí branky. Za minutu se na druhé straně o změnu skóre pokusila Růžková, míč šel vedle branky. V 60. minutě byla před domácím vápnem opět faulována Michálková, Vyslužilová poslala centr do vápna, ale hlavička Michálkové skončila vedle branky. V 65. minutě poslala Kándlová z pravé strany další centrovaný míč do vápna, na teč Michálkové brankářka včas reagovala. V 69. minutě ale Kándlová faulovala před vlastním vápnem, nařízený přímý kop zahrávala Maierová a míč zastavilo břevno. V 74. minutě našla Horná na levé straně Michálkovou, její centr prošel až k úplně volné Pečmanové, obrana stihla včas pokus odvrátit. O změnu stavu se střelou z přímého kopu z 30 metrů pokusila ještě Vyslužilová, trefila jen dobře postavenou Mlezivovou a tak se obě mužstva rozešla smírným výsledkem.

TJ Jiskra Domažlice: Mlezivová, Váchalová, Maierová, Zvolánková, Chmelíková, Chobotová, Bartková, Baumannová, Nagyová, Krutinová, Vlčková, Růžková, Uškrtová, Budková, Beňková, Mačudová

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Gregorová, Hurdálková, Jandová, Kándlová, Fürstová, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Michálková, Horná, Winklerová

6.10.2018 Borovany - Sez.Ústí 5:1 (3:0)

Borovanské fotbalistky přivítaly v dalším kole divize žen na svém hřišti

supeřky ze Sezimova Ústí.  Domácí hráčky nastoupily opět skoro ve stejné sestavě jako v minulých zápasech, navíc mohly využít tří hráček na střídačce. Hostující hráčky přijely k utkání pouze s jedenácti hráčkami a v průběhu zápasu to bylo znát.

Domácí začali zápas lépe, nicméně k první střele se dostala už ve 3. minutě hostující Šimáková, mířila jen vedle branky Zemanové. Domácí diváci se první branky dočkali už v 9. minutě. Vyslužilová pěknou přihrávkou za obranu našla rozběhnutou Michálkovou a její přesné zakončení znamenalo vedení 1:0. Ve 12. minutě se dvěma skvělými zákroky blýskla Zemanová. Dlouhý odkop jí ve vápně přeskočil, před dobíhající Šimákovou míč posunula vedle  branky, ta přihrávkou našla dobíhající Mackovou a její střelu Zemanová  reflexivně vyrazila. Další branky se diváci dočkali ve 21. minutě. Jandová poslala míč za obranu znovu na Michálkovou a ta se opět nemýlila – 2:0. Hosté se k zakončení dostali ve 27. minutě Sesztákovou, ale bylo nepřesné. Poté se hrálo více ve středu hřiště, až ve 39. minutě byla faulována na levé straně těsně před vápnem Vyslužilová, přímý kop zahrávala Horná, branku ovšem minula. Ve 43. minutě Pěchová zahrávala přímý kop po faulu Tiché na Šimákovou z 35 metrů, míč šel nad branku domácích. V poslední minutě prvního poločasu Kunová na levé straně vhodila autové vhazování Vyslužilové, ta prošla až před Smržovou a našla skulinku mezi tyčí a brankářkou – 3:0.

Hostující hráčky začaly druhý poločas lépe, hodně aktivní byla jedna z nejlepších hráček hostí, Šimáková. Ve 47. minutě se dostala z levé strany až před Zemanovou, její slabá křížná střela skončila těsně  vedle brankové tyče. V 52. minutě se zastřelovala Macková, Zemanová byla na místě. Hostující hráčky se dočkaly snížení v 61. minutě. Horná faulovala ve vápně Šimákovou a nařízený pokutový kop Pěchová bezpečně proměnila – 3:1. Hned po rozehrání se do vápna hostí probojovala Michálková, byla faulována Pěchovou a následný pokutový kop proměnila bezpečně Jandová a vrátila domácím tříbrankové vedení – 4:1. V 70. minutě našla Horná přesnou přihrávkou za obranu Jandovou, Smržová vyrazila na rohový kop. Domácí poté polevili a hostující hráčky měly několik příležitostí ke skórování. V 77. minutě se opět Šimáková dostala z levé strany před Zemanovou, znovu neměla štěstí v zakončení.Pak se do šance dvakrát dostala Macková. První střelu v 79. minutě Zemanová vyrazila na rohový kop, druhou v 83. minutě  zastavilo břevno. Následně vyslala Jandová po výkopu od branky do sóla Michálkovou, Smržová ale byla u míče dřív. Hosté měli poslední šanci alespoň na snížení po sérii rohových kopů v 87. minutě, ale Zemanová si opět poradila. Konečnou podobu výsledku dala v 88. minutě Vyslužilová. Kunová zatáhla po pravé straně míč, na hranici vápna našla přihrávkou volnou Vyslužilovou a ta střelou pod břevno zvýšila na konečných 5:1.

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Gregorová, Hurdálková, Jandová, Fürstová, Tichá, Vyslužilová, Jančíková, Kováčová, Michálková, Horná, Pečmanová, Kunová, Kubíčková

TJ Sokol S. Ústí: Smržová, Zíková, Šimáková, Pajerová, Pěchová, Hliňáková, Macková, Sesztáková, Šalátová, Koktavá, Hospodářská.

28.9.2018 Blatná - Borovany 2:3 (1:2)

K předehrávanému utkání 9. kola divize žen zajížděly borovanské ženy ve sváteční páteční den na hřiště do Blatné. Po dobrých výkonech z minulých zápasů postavili trenéři téměř stejnou sestavu jako v předchozích utkáních a po závěrečném hvizdu rozhodčího se ukázalo, že to bylo dobré rozhodnutí.

Začátek zápasu byl z obou stran hodně nepřesný, až v 11. minutě se z přímého kopu ze 30 metrů zastřelovala Vyslužilová po faulu na ní samotnou  – pokus skončil těsně vedle branky Fialové. Za dvě minuty Kándlová vyslala do sóla Michálkovou, byl z toho však jen rohový kop. V 16. minutě udeřilo na druhé straně – po dobře rozehraném rohovém kopu se prosadila Tvrdá – 1:0. Hostující hráčky se nevzdaly, Vyslužilová poslala míč za obranu na nabíhající Fürstovou, její střela skončila na tyči domácí branky. Ve 25. minutě se hostující hráčky radovaly poprvé. Horná našla za obranu nabíhající Michálkovou a ta mířila už přesně – 1:1. Ve 38. minutě se skóre měnilo podruhé. Vyslužilová našla opět přesnou přihrávkou za obranu nabíhající Michálkovou a její přesné zakončení znamenalo vedení hostí 1:2. Do poločasu stojí za zmínku ještě další sólo Michálkové po další přesné přihrávce od Horné – míč skončil tentokrát těsně vedle branky Fialové. Akce domácích hráček končily buď střelami mimo branku nebo je včas odvrátila obrana hostí.

Obraz hry se ve druhém poločase změnil příchodem domácí Vajsové. Domácí hráčky zlepšily pohyb, napadaly včas rozehrávku domácích a přišliyi brankové šance. Nejprve se ale v 53. minutě po sólu neprosadila Michálková, přímý kop Vyslužilové v 56. minutě  z 25 metrů skončil také nad brankou. Domácí diváci se dočkali vyrovnání v 60. minutě. Po levé straně se uvolnila Vajsová a po její přihrávce srovnala Vaněčková na 2:2. Hostující hráčky se ale neustále tlačily do zakončení.  Po akci Jandová – Michálková – Vyslužilová míč opět skončil vedle branky Fialové a za minutu se  po nedorozumění domácí obrany dostala k zakončení Kováčová – Fialová byla na místě.  V 70. minutě vyslala Jančíková do úniku Vyslužilovou – domácí zachránilo tentokrát břevno.  V 76. minutě se ale hosté radovali, po přihrávce Michálkové za obranu svou šanci využila Vyslužilová a zvýšila na 3:2 pro hosty.  Poté se ke slovu dostaly také domácí hráčky ve snaze alespoň o vyrovnání. Střela Mlíčkové

v 79. minutě skončila vedle branky Zemanové. V 85. minutě Zemanová vychytala stejnou hráčku, byl z toho jen rohový kop. Po jeho rozehrání se hlavou netrefila Vaněčková. Domácí hráčky měly poslední šanci na vyrovnání  v 89. minutě. Vajsová zahrávala přímý kop z 20 metrů, trefila jen dobře postavenou hostující zeď a následná dorážka Vaněčkové šla vedle hostující branky. V nastaveném čase už si hosté vítězství pohlídali a odvážejí si další cenné body do tabulky.

TJ Blatná: Fialová, Tvrdá, Chárová Nikola,  Saláková, Chárová Michaela, Šebková, Mlíčková, Tomanová, Sudová, Němejcová, Petrovicová, Vaněčková, Vajsová, Suchlová

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Gregorová, Hurdálková, Jandová, Kándlová, Fürstová, Tichá, Vyslužilová, Jančíková, Michálková, Horná, Kováčová, Kunová

23.9.2018 Hradiště - Borovany 2:3 (0:2)

K dalšímu mistrovskému zápasu zajížděly ženy borovanského Calofrigu na hřiště žen TJ Hradiště. Zápas nabídl dobrou fotbalovou zápletku pro diváky – vedení hostí o dvě branky, snížení domácích, neproměněná penalta domácích hráček, vyrovnání a vzápětí třetí a rozhodující branka hostí.

Hned v úvodu zápasu prošla obranou hostí Sitterová, trefila jen břevno. Na druhé straně ji hned z protiútoku napodobila Jandová, brankářka Grecmanová byla u míče včas. V 9. minutě Vonková přesnou přihrávkou za obranu našla nabíhající Vyslužilovou, střela šla mimo branku. Vzápětí se na druhé straně střelou z 20 metrů prezentovala opět Sitterová, branku hostí minula. Po čtvrt hodině zápasu se hosté dočkali – Horná přesně našla Vyslužilovou a ta se tentokrát nemýlila – 0:1. Hned po rozehrání se pokusila ohrozit brankářku Zemanovou opět Sitterová, míč skončil nad brankou. Ve 22. minutě vyslala Jandová do sóla poprvé Michálkovou, její střela branku těsně minula. Ve 28. minutě  si Jandová narazila míč s Kováčovou a vyslala do sóla Vonkovou, její první střelu Grecmanová vyrazila, na dorážku už byla krátká – 0:2. Po dlouhém odkopu Kándlové ve 34. minutě od vlastního pokutového území se k míči dostala opět Michálková, její kličku Grecmanová vystihla. Ve 41. minutě se ke slovu dostaly domácí hráčky.Po faulu Vonkové se k míči na levé straně postavila Mužíková – přímý kop skončil nad brankou hostí. Vzápětí prošla po levé straně přes tři hráčky Cinglová, ale opět  minula branku. A v poslední minutě prvního poločasu střelu Mužíkové z přímého kopu Zemanová kryla.

Domácí hráčky začaly druhý poločas lépe a a už ve 47. minutě Cinglová prošla po levé straně, na poslední chvíli jí míč ukopla Jančíková na rohový kop.V 59. minutě se domácí diváci dočkali snížení. Po faulu Kováčové na levé straně si míč postavila nejlepší domácí hráčka Sitterová a střelou pod břevno snížila na 1:2. V 63. minutě po rychlém protiútoku našla Vyslužilová nabíhající Kováčovou, střela šla vedle domácí branky. V 71. minutě zahrávali domácí rohový kop, Tichá ve vápně faulovala,  k nařízenému pokutovému kopu se postavila Jamburová, jenže Zemanová se blýskla skvělým zákrokem.

Domácí se ale dočkali v 79. minutě. Po rozehraném rohovém kopu z pravé strany  se tam míč po odrazu vrátil  a následný centr proměnila Mužíková -  2:2. Hned po rozehrání ale Vyslužilová poslala míč za obranu na nabíhající Michálkovou a ta po kličce brankářce zakončila přesně – 2:3. Domácí hráčky poté vsadily vše na útok, hosté si však už závěr pohlídali a odvezli si důležité body.

TJ Hradiště: Grecmanová, Veselá, Sigmundová, Sitterová, Hynoušová, Klimešová, Cinglová, Michalcová, Novotná, Jamburová, Mužíková, Šprunglová, Vaňková.

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Gregorová, Hurdálková, Jandová, Kándlová, Tichá, Vyslužilová, Jančíková, Kováčová, Michálková, Vonková, Horná, Pečmanová, Fürstová.

15.9.2018 Borovany - JH 6:2 (2:2)

Ve třetím kole podzimní části divize žen přivítaly borovanské ženy na svém hřišti soupeřky z Jindřichova Hradce. Soupeř v prvních dvou kolech ještě neprohrál, domácí hráčky chtěly konečně zabrat a získat všechny body.

Domácí hráčky začaly náporem a v prvních šanci se už ve 2.minutě ocitla Vonková po krásné přihrávce od Vyslužilové – brankářka Lapková vyrazila její střelu na rohový kop. V 6. minutě  vyslala Jandová do sóla opět Vonkovou, tentokrát míči v cestě stála tyč. V následující minutě se domácí diváci už mohli radovat. Po kombinaci Vonková – Michálková – Jandová byl stav 1:0. V 10. minutě po chybě obrany šla Tlachnová sama na Zemanovou – pokus však zlikvidovala. Ve 22. minutě vyslala Horná za obranu Michálkovou a po její kličce brankářce zvýšila na 2:0. Ovšem hosté se nevzdali a po závaru ve vápně snížila ve 29. minutě  Plucarová. Domácí se tlačili neustále před branku hostí, ale pokusy Michálkové, Jandové, Vonkové ani Vyslužilové k navýšení skóre nevedly. Ve 38. minutě se k sólu dostala opět hostující Tlachnová – Zemanová ji opět vychytala. Jenže ve 45. minutě domácí obrana zazmatkovala a Peckertová toho využila k vyrovnání – 2:2.

Druhé dějství začaly opět lépe domácí hráčky. Už ve 49. minutě po pěkné kombinaci mezi Pečmanovou, Jandovou a Vonkovou přesně zakončila naběhnuvší Jandová – 3:2. Za tři minuty se ve vápně hostí míč odrazil ke zcela volné Vonkové a ta prostřelila vše co jí stálo v cestě – 4:2. Za další dvě minuty se ve vápně opět výborně orientovala Vonková a zvýšila už na 5:2.  A za další tři minuty po přihrávce Pečmanové za obranu Vonková  zkompletovala hattrick – 6:2. Domácí poté polevili a ke slovu se dostali také hosté. V 65. minutě Tlachnová opět tváří tvář proti brankářce Zemanové neuspěla. V 70. minutě  šel pokus Lehejčkové nad branku, za tři minuty střelu Peckertové z úhlu chytila Zemanová a pokus Hronové skončil opět nad brankou. V posledních deseti minutách se o změnu stavu pokusila z přímého kopu po faulu Tiché za hranicí vápna Lehejčková,  po dlouhém autovém vhazování střela Hronové skončila vedle branky  a střela Lehejčkové v 86. minutě z 30 metrů na stavu také nic nezměnila a domácí hráčky si tak po zásluze připsaly do tabulky všechny body.

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Gregorová, Hurdálková, Jandová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Michálková, Horná, Vonková.

TJ Sokol J. Hradec: Lapková, Dušková, Plucarová, Šlapanská, Tlachnová, Hronová, Peckertová, Lehejčková, Šteflová, Petráková, Řepová.

9.9.2018 Protivín - Borovnany 0:8 nedohráno

Druhé kolo divize žen svedlo dohromady souboj žen Platanu Protivín a Calofrigu Borovan. Utkání se hrálo v Semicích u Písku, na krásném trávníku se bohužel  odehrál jen první poločas. Domácí nastoupili do utkání pouze se sedmi hráčkami, v poločase jedna z hráček domácího týmu zkolabovala a rozhodčí zápas předčasně ukončil.

Hosté měli stálou převahu, domácí se téměř nedostali na polovinu hostí, těm dlouho trvalo než překonali domácí obranu. Pokusy Jandové, Horné, Kováčové a Jančíkové v prvních 10 minutách za zády Kyriánové neskončili. V 15. minutě ještě Vyslužilová nastřelila břevno, další pokusy Kándlové, Michálkové a Kubíčkové ke změně stavu nevedly.

Až ve 12. minutě si Jandová narazila s Hornou a sama přesně zakončila – 0:1. Ve 27. minutě našla Kubíčková přesnou přihrávkou Jančíkovou a její přesná střela znamenala zvýšení na 0:2. Ve 31. minutě po přihrávce Jandové a teči Pečmanové za obranu své sólo proměnila Vyslužilová – 0:3. Kándlová zaskočila brankářku Kyriánovou v 37. minutě střelou z 30 metrů pod břevno – 0:4. Hned po rozehrání se k míči dostala Vyslužilová, našla nabíhající Michálkovou a ta se nemýlila – 0:5. Za dvě minuty po spolupráci Kubíčkové a zakončující Michálkové byl stav už 0:6. V závěru poločasu přidaly další dvě branky Jandová a Michálková a stanovily konečný výsledek poločasu na 0:8.

Po přestávce rozhodčí zápas ukončil pro malý počet hráček domácích, a tak budeme čekat na to, jak o zápase rozhodne STK.

TJ Platan Protivín: Kyriánová, Trnková, Kubíčková, Petrnoušková, Vlková, Ambrožová, Pečená.

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Hurdálková, Jandová, Kándlová, Tichá, Vyslužilová, Jančíková, Kubíčková, Kováčová, Michálková, Horná, Gregorová, Fürstová, Pečmanová.

1.9.2018 Borovany - Plzeň 0:5 (0:3)

V prvním kole nového soutěžního ročníku divize žen sk. D přivítaly borovanské ženy na svém hřišti soupeřky z VS Plzeň. Domácí trenéři měli k dispozici vinou zranění a hlavně nemoci pouze 11 hráček. Soupeř přijel s velice mladým týmem, v zápase se ukázalo, že je na soutěž dobře připraven.

Hosté začali zápas výborně, dobře kombinovali a vypracovali si i několik vyložených brankových příležitostí. Domácí nastoupili se třemi novými hráčkami v sestavě a byla vidět nesehranost, první ohrožení hostující branky přišlo až ve 35. minutě zápasu. Hosté si vypracovali hned v úvodu několik šancí, aktivní byla hlavně Šidvicová a Jiskrová. Střely skončily buď nad brankou nebo je pokryla brankářka Zemanová. Domácí hráčky byly neustále pod tlakem, hrálo se převážně na jejich vlatní polovině.

Ve 31. minutě po chybě Fürstové u lajny odcentrovala Jiskrová na zcela ve vápně volnou Šidvicovou, tu faulovala dobíhající Hurdálková a Troupová z následného pokutového kopu poslala hosty do vedení – 0:1. Za 4 minuty krásnou střelou za hranicí vápna zvýšila vedení  hostů Sládková – 0:2. Hned po rozehrání se po uvolnění Michálkové přes tři hráčky dostala ke střele Jandová, ale střílela nad branku. Vzápětí se na druhé straně dostala do vápna Valečková, její první střelu Zemanová vyrazila ale na dorážku neměla nárok – 0:3. Závěr poločasu patřil domácím hráčkám. Ve 40. minutě našla Jandová nabíhající Michálkovou, střela skončila nad brankou. Hned vzápětí postupovala opět sama na branku- brankářka Krákorová její pokus kryla. Za další minutu přešla Jandová opět přes tři hráčky do samostatné akce, brankářka byla opět na místě. A ve 45. minutě se totéž povedlo Kubíčkové, střelecký pokus nebyl opět úspěšný.

Domácí začali druhé dějství aktivněji, v 50. minutě byla na pravé straně faulována Michálková, přímý kop Kubíčkové skončil v náručí Krákorové. V 61. minutě byla za hranicí vápna opět faulována Michálková, přímý kop Vyslužilové šel vedle branky hostí. Za dvě minuty se do sólového úniku dostala Jandová – její pokus brankářka opět kryla. Poté se na druhé straně dostala ke střele Šidvicová a Troupová, Zemanová byla tentokrát na místě. V 72. minutě šla Jandová opět sama na branku hostí, ale ani tentokrát míč v síti neskončil. V 75. a 79. minutě se před brankářku Zemanovou dostala opět Šidvicová, ale ani ona neuspěla.

V posledních minutách zápasu hosté vstřelili ještě dvě branky. Po faulu Vyslužilové ve vápně zahrávala pokutový kop Troupová a opět se nemýlila – 0:4 a v 89. minutě dala konečnou podobu výsledku Stupková.

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Gregorová, Hurdálková, Jandová, Fürstová, Tichá, Vyslužilová, Kubíčková, Talacková, Michálková, Horná.

TJ VS Plzeň: Krákorová, Jiskrová, Voráčková, Valečková, Šidvicová, Mrázová, Hrabáková Jaroslava, Troupová, Hrabáková Dagmar, Sládková, Smejkalová, Stupková.