3- Beny, Janča, Máňa

2- Ája, Kiki, Stody, Denisa

1- Marťa, Katy

29.10. Protivín - Borovany 1:2

V dobré sestavě (nikoli nejsilnější možné) jsme jely do Protivína zkusit získat body. Máňa už měla jeden zápas v nohou, ale přesto nám přijela pomoct.
    Plán byl jasný- pohlídat Denisu Pečenou a nenechat ji hrát. Kamen hrál perfektně osobku a nepouštěl ji příliš do šancí. I tak si nějaké vytvořila a hrozila, ale naštěstí marně. První půlku jsme byly lepší i aktivnější my. Záloha a útok pěkně kombinovaly. Peci poslala přes hřiště centr na Zuzku (sice to původně byla přihrávka na Máňu, ale to neva:-D ), která si míč skvěle zpracovala, prošla k bráně a dala naši první branku.  O druhý gól se zasloužila Máňa, která si potáhla míč po pravé straně a u lajny ho přesně přihrála Mravíkovi. Ta zachovala klid a míč pěkně uklidila k tyči.
   V druhé půlce se musely provést změny v sestavě. Danča byla bolavá a potřebovala si na chvilku orazit. Popáté v kariéře usedla na lavičku a byla z toho celá nesvá:-) Gábi přešla na stopera a chyběla ve středu. Toho využila desítka z Frymburku, která patřila s Denisou k nejlepším hráčkám Protivína. Naše záloha ji nezvládla uhlídat, sama prošla k bráně a snížila na 1:2. Podobně nás proháněla ještě mnohokrát.  Při jedné šanci útočnice nešetrně zajela kolenem do Můrky, která se svíjela bolestí. Nakonec z toho byl natržený stehenní sval a chtě nechtě musela střídat. Do branky se přesunul Mravík. To bylo pro nás další citelné oslabení. Druhý poločas se odehrával převážně na naší půlce, Protivín tlačil. Chvílemi jsme se dostávaly do protiútoků, jasné gólovky jsme však klasicky neproměnily. Např. sólo Zuzky, Gabči...no jako vždycky;-) Při jedné šanci jsme mohly (a měly!) trefit skoro prázdnou branku, ale ani jedna ze tří nebo čtyř dorážek nešla do sítě.
   Remíza by snad i byla spravedlivější, ale na to se nehraje. Po odpískání konce zápasu jsme se radovaly (ne všechny, někdo naši výhru zaspal:-), protože body byly vydřené. Podzimní sezonu jsme zakončily druhým místem v tabulce. Dokopná byla kupodivu spořádáná a klidná, ani tělo nikomu neupadlo.

Názor Můry:
"Já nevím co napsat, bylo to na mě ňaký ze začátku rychlý. Často se mi moc lidí motalo před bránou a dokonce se mi jednu chvíli při rohovém kopu soupeřka nacpala až do brány; vůbec jsem na kopající hračku z rohu neviděla. Ale pak se to zlepšilo a přesunulo se to na půlku. Tam se hrála většina hry teda podle mně, v prostředku jsme měly často díry, ale to vzhledem k novému postavení hraček na hřišti chápu. Jednu chvílli mi bylo líto Máňi, bylo z brány vidět, jak jí dala protihráčka šlapáka zezadu a rozhodčí to bohužel jako faul neviděl. A taky Mravence lítal jednu chvíli opravdu v prostředku mezi dvěma hráčkami jak čamrda. Ale chci mu moc poděkovat za opravdu skvělý výkon v bráně, moc díky ,Mravenečku, a taky děkuji všem, kdo se zúčastnily tohodle zápasu. Na mladých byla vidět snaha a na starších chuť hrát. No všichni se samo sebou podíleli na pěkném posledním zápase. Díky taky Vencovi, který byl taky v jednu chvíli ohrožen míčem- dokonce svojí dcerou, která to nemyslela určitě ňák zle. Takže, Venco, dík že jsi sezonu s námi přežil a nezlob Zuzi :-))))))"

Sestava: Můra, Danča, Kamen, Peci, Máca, Míša, Mravík (1), Denisa, Gábi, Zuzka (1), Máňa, Mates, Hori, Stody.
<pe>

22.10. Hradiště - Borovany 0:12

Po třech prohrách jsme už chtěly vyhrát. Hradiště bylo jedním z týmů, na které jsme si víc věřily, ale nechtěly jsme je samozřejmě podcenit. Vyzkoušely jsme i novou taktiku a vyšlo to. I když jsme nejely v plné sestavě a ještě Můrka chudák chytala s horečkou. Ale zvládla to pěkně. Skoro nám tam i zmrzla, protože soupeř moc nestřílel.
    Chtěly jsme se vyrovnat Barceloně a zkusit hrát po zemi, což nám ze začátku moc nešlo. Ale pak jsme se do toho dostaly. Vyběhaly jsme zimu z těla a pěkně si přihrávaly. Po čtvrt hodině hry padl i nějaký gól. Když Gabča poslala pěknou přihrávku mezi stoperky na Zuzku, která výjimečně střelou k tyči otevřela skóre 0:1. Podobně se odehrál i druhý gól, kdy Kamen nahrál Mravíkovi, ta poslala Zuzkua bylo to 0:2. Zuzka přihrála Gabče, která sólo na brankářku zakončila gólem a bylo to 0:3.Všichni jsme pěkně kombinovaly a snažily se nahrávat mezi stoperky, ale kolikrát to bylo moc dlouhé nebo naopak krátké. Někdy jsme také šance neproměnily. Zuzka, Gabča, Gymi a další měly pěkné šance, ale vždy jim něco, nebo někdo stál v cestě.
     Ve druhém poločase soupeř trošku odpadl a to nám hrálo do karet. Gabča běžela po lajně, nahrála před prázdnou bránu Zuzce a bylo to 0:4. Janča pěkně nahrála Gabče před bránu a bylo to 0:5. Zuzka vyslala míč mezi stoperky a Gabčasvé sólo zakončila parádním gólem 0:6. Pak už se do střelecké tabulky zapsaly i ostatní holky. Gymi běžela sama na bránu, ale nedala. Oťukla si brankářku a v další šanci, kdy jí Gabča nahrála už se nemýlila 0:7. Gymi potrestala i chybu obrany a parádním gólem stejně jako dává na tréninku zvýšila 0:8. Měly jsme i pár přímých kopů, které Danča pěkně centrovala před bránu. Ale někdy nám chyběly ke gólu centimetry. Mravík hrála pěkně střední zálohu, rozdávala míče na všechny strany a pak se i odměnila dvěma góly. Jednou vrátila brankářce výkop zpět do brány 0:9. A po druhé když Zuzka běžela po lajně, Mravík si na vápně zakřičela, dostala přihrávku a střelou od břevna do brány zvýšila na 0:10. Kombinovaly jsme pěkně odzadu. Když jsme jinak nemohly, tak jsme si povolily na Danču. Což od nás trenéři pořád chtějí, tak jsme jim to konečně ukázaly. Peci, která skvěle hrála pravou obranu, kombinovala s Mravíkem, Dančou a zakládaly odzadu pěkné akce. Několikrát z toho padl i gól. Mravík nahrála Gabče, Vendy popostrčila na Zuzku, ta míč zatáhla po lajně a přihrávala před prázdnou bránu Gabče a bylo to 0:11. Poslední gól padl z rohu. Danča rozehrála a ve shluku holek se míč odrazil kVendy, která vstřelila svůj první gól sezony a bylo to 0:12. A tak to skončilo. Soupeř nám to ulehčil tím, že se většinou shlukovaly na jednu stranu do malého prostoru, ale my jsme se snažily hrát náš fotbal, všechny jsme bojovaly, nabíhaly si a hlavně na sebe už trošku mluvily. Hlavně jsme chtěly odčinit předešlé prohry a zvednout si náladu. Před zápasem jsme si říkaly, že dáme každá jednoho góla. Ale nakonec z toho bylo "každá tři".
     A potom jsme se jeli podívat na reprezentaci žen s Portugalskem. Tam nám ukázaly, jak se fotbal má hrát. A co se ještě musíme naučit.

Názor Peci: "Líbila se mi zejména spolupráce Mravík- Zuzka- Gabča a v druhé půlce i Gymi. To fungovalo skvěle. Soupeř byl ale fakt slabý, měly jsme na všechno dost času, nechaly nás hrát, výhra byla povinnost. Teprve příští týden ukáže, jestli se něco zlepšilo (o čemž bohužel pochybuji)."

Sestava: Můra, Danča, Kamen, Peci, Mates, Zuzka (3), Mravík (2), Míša, Gymi (2), Gábi (4), Vendy (1), Janča
<zu>

15.10. Borovany - Sezimák 2:3

Čekaly jsme zimu, ale svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo. Fanoušků se moc nedostavilo, ale i tak jsme se snažily. Sestava až na Kikinu kompletní.
   Začaly jsme dobře a prvních patnáct minut jsme měly převahu. V 17. minutě zahrála Peci rukou, takže soupeřky kopaly přímák. Danča střelu jen tečovala hlavou a naše obrana nedokázala uhlídat Maky, která vstřelila první gól. Od té doby se naše hra zhoršila. Jednou měl navrch Sezimák, jednou my. Naštěstí jsme se nevzdaly a snažily se stav utkání otočit. To se nám podařilo. Danča kopala roh aGymi míč protlačila do branky. Z rohu padl i náš druhý gól. Mravík rozehrála naDanču a ta z dálky zvýšila na 2:1. Branek jsme mohly dát mnoho. Vyloženou šanci měla Gymi, která však z blízka hodně přestřelila. Gábi se také ocitla těsně před bránou ve skvělé příležitosti, ale promáchla. Zuzka potáhla míč po levé straně, nahrála Mravíkovi, která si šla pro gól- leč opět neúspěšně. Zuzka sama také bežěla na bránu, nepadla ve vápně a snažila se zakončit. Střela však "kupodivu" skončila v náruči brankářky.
   Přesvědčily jsme se o pravdivosti rčení "Nedáš, dostaneš". Beny se u lajny snažila neztratit míč místo zakopnutí do autu, které by v takové blízkosti od brány a nebezpečnosti táborských útočnic bylo nejlepší řešení. Bohužel o míč přišla, soupeřky našly Maky, která opět bez problémů prošla až k bráně a vyrovnala. Stejná hráčka necelých deset minut před koncem přetáhla vítězství na stranu Sezimáku. Zase téměř jako přes kopírák, prošla po pravé straně a z blízkosti skórovala. Nehrála se na ní osobka a na to jsme doplatily (naopak na Zuzku hrána byla- a skvěle. Obránkyně Sezimáku byla právem zvolena nejlepší hráčkou svého týmu). Do konce zápasu  jsme se už nevzmohly na vyrovnání.
    Sezimák dokázal své ojedinělé šance proměnit skoro všechny. My jsme své šance zahodily. Potřetí za sebou prohra o jeden gól. Potřetí za sebou rozpačitý pocit, že soupeř nebyl nijak významně lepší a šlo uhrát body. Musíme se sebrat a začít makat, jinak to neprolomíme; můžem si za to samy.

Názor Gymi: " Podle mého jsme makali uplně všichní. Měli jsme hodně šancí,ale holt se nám je nedařilo proměnit. V první půli bylo super, že jsme pěkně vyrovnali, pak jsme se skoro radovali a poté i napůl vyhrávali, najednou se vše obrátilo. Jsme na chviličku vypustili u konce a vymstilo se nám to. Holt už nám nestačil ten náskok, co jsme si nahrál, a soupeři nás okradli o tři body. Soupeř měl více štěstí. Příště to bude určitě lepší a povede se nám vyhrát."

Sestava: Sisi, Danča (1), Kamen, Můra, Máca, Míša, Mravík, Gábi, Peci, Zuzka, Gymi (1), Mája, Mates, Hori, Beny, Janča.
<pe>

8.10. Borovany - JH 0:1

Za velmi, velmi chladného počasí a občasného deště jsme nastoupily do zápasu. Tentokrát trošku oslabené o stále nemocnou Kiki a nyní i Gabču. Přijela nám na pomoc Máňa, která byla na konci zápasu vyhlášena naší nejlepší hráčkou.
   Ze začátku zápasu se nám moc běhat nechtělo, a tak hrál Hradec. Využil naší chybu v obraně a během prvních pěti minut vedl 0:1. Většinu poločasu se hrálo na naší půlce.
Na Zuzku hrály osobku, takže to bylo pro nás těžší. Ale párkrát se nám zadařilo je přelstít. Míša nahrála Zuzce do vápna, ta střílela do protipohybu brankářky, ale ta na poslední chvíli vyrazila na roh. Do šance se dostala dvakrát i Peci. Máňa jí přihrávala do vápna, ale Peci mířila těsně vedle.
   Do druhého poločasu jsme šly s tím, že na ně musíme zatlačit a trefit minimálně 2 góly. Samozřejmě jsme chtěly vyhrát. Mravík ve středu zálohy se snažila míč rozehrávat, ale kolikrát nebylo s kým si nahrát. Tak trošku kličkovala a to se nelíbilo trenérům. Ale když není s kým si nahrát, je těžký něco vymýšlet. Párkrát si narazila a vznikla z toho nebezpečná střela do šibenice, ale brankářka opět vyrazila. Hradec u svého vápna docela fauloval, a tak jsme měly šance ze standardek. Jenže skoro vše šlo přímo do náruče brankářky. Jednou Máňa centrovala na zadní tyč a Zuzka se snažila hlavičkovat. Jelikož je malá, tak míč přeletěl do autu. Naše obrana se také docela zapotila. Hradec měl dost šancí, ale naštěstí nestřílel přesně. Žádnou vyloženou šanci neměl. Dobře hrály i mladší holky. Bojovaly o míč, čím vším mohly. Skvěle hrála Kamen, která jejich nejlepší a největší hráčku k ničemu nepustila. Vše co jí šlo na hlavu dobře odhlavičkovala.
   Celý zápas jsme byly trošku pomalejší než soupeř. Z některých chyb z minulého zápasu jsme se poučily, ale hra vzduchem se nás drží zuby nehty. Měly jsme spoustu šancí a věřily jsme, že míč do brány protlačíme. Čas byl ale rychlejší a skončilo to naší první letošní prohrou na domácí půdě. ikdyž by zápasu slušela remíza.

Názor Mravíka
"
Z mého pohledu jsme měly rezervy v bojovnosti. Soupeř nás výrazně nepřehrával. První půli jsme se hledaly, o čemž svědčí rychlý (a také jediný) gól. Našly jsme se až v závěru první poloviny. V šatně padlo pár návrhů a nápadů, které se projevily hned po začátku druhého poločasu. Po přestávce jsme byly o dost aktivnější, bojovnější, a hlavně, nebezpečnější, jenže to bohužel nestačilo. Soupeř měl více štěstí a to už holt k fotbalu patří."

Sestava: Sisi, Danča, Kamen, Můra, Máca, Peci, Mravík, Gymi, Míša, Zuzka, Beny, Hori, Katy.
<zu>

1.10. Mokré - Borovany 1:0

Do Lažiště v jedenácti, do Mokrého v sedmnácti... ale že by to bylo znát, to se bohužel říct nedá. V jinak kompletní sestavě chyběla jen Kikča (ale zato citelně). Pro některé to byl zápas premiérou.
   Zápas jsme začaly (na naše poměry) dobře. Zuzka měla dvě tutovky. Marice vypadl míč po naší střele a Zuzka ji chtěla z blízkosti přehlavičkovat. Je to ale prcek, takže bezúspěšně. V další šanci vystřelila Zuzka z velmi ostrého úhlu, míč prošel kolem protihráček i brankářky, ale zastavila ho tyčka. Šlo o centimetry. Taky Gabča měla gólovku na kopačce. Přešla přes protihráčky a chystala se vystřelit, když v tom se zapletly s Gymi a bylo po šanci. Přibližně v půlce 1. poločasu jsme přestaly hrát. Začaly jsme střídat, kombinace se vytratily. Taktovky se ujalo Mokré a chvílemi nás tlačily. Byly u míčů první, nám zmizela chuť hrát. Škoda každého kroku navíc, že. Vyloženou šanci neměly žádnou (nebo si to aspoň nepamatuju). Těsně před koncem prvního poločasu jsme ale dostaly gól. Takový šmudla! Míč kolem nás prošel z pravé strany, většina z nás ho minula nebo sice trefila, ale špatně...Dorážka soupeřky už byla hračka.
    O přestávce žádná sranda, ale doufaly jsme. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako konec prvního. Chvilku jsme tlačily my, chvilku hrály holky z Mokrého. Žádné zásadní akce se neudály. Naší skvělé Danče gól utekl taky jen o kousek, když z přímáku těsně přestřelila. Takové mládě- ale nejen na stoperovi je pro nás už nenahraditelná.
   Zejména v  druhé půlce jsme na sebe začaly docela pokřikovat, kvůli každé kravině bylo hned zle. Na ostatní se nadává tak snadno... To už se nesmí v takové míře opakovat, musíme se z toho poučit. Každá by se měla starat hlavně o sebe a hrát v klidu. O trenéra se pokoušel infarkt. Udělaly jsme spoustu dalších chyb, třeba špatně házené auty, hra vzduchem atd. Ale absence bojovnosti a tyhle chvilkové rozepře byly asi hlavní příčinnou naší porážky.

Názor Zu: "Zápas byl v celku vyrovnaný. Škoda, že jsme neproměnily ty gólovky. Určitě by se nám hrálo lépe. Přestaly jsme potom hrát a bojovat a udělaly jsme spoustu chyb, a tím jsme to Mokrému ulehčily. Ten gól byl fakt šmudla, škoda, že jsme tomu nezabránily, protože jiné vyložené šance neměly. Umět prohrávat taky musíme, je to škoda a tyhle 3 body nám budou chybět, ale s tím už nic neuděláme. Příště to bude určitě lepší :) "

Sestava: Sisi, Danča, Kamen, Můra, Máca, Mája, Stody, Vendy, Míša, Mravík, Gábi, Peci, Zuzka, Gymi, Beny, Janča, Hori.
<pe>

18.9. Lažiště - Borovany 1:1

Byl to zápas o první místo, takže se čekala vyrovnaná hra. Když jsme ale zjistily, že nás jede jen poskrovnu, tak jsme se obávaly nejhoršího, ale naštěstí se tak nestalo.
     Ze začátku zápasu jsme se moc nemohly srovnat a hrál spíše soupeř. Chvíli jsme odolávaly, ale po čtvrt hodině hry jsme omylem koply soupeřku do hlavy a přestaly hrát, čehož soupeř využil a vedl 1:0. My jsme se nedaly a vytvořily si pár pěkných šancí, které nám ale zkazila domácí stoperka. Hrála ligu, tak to bylo trošku znát... Jednou jsme ji ale přelstily, když Kiki vzala na půlce míč a poslala pěknou přihrávku mezi stoperky na Zuzku, která u míče byla o chvilku později než brankářka. Ale té se odkop nepodařil a odrazem od Zuzky šel míč rovnou do brány a bylo vyrovnáno 1:1 :) A tak to zůstalo do konce poločasu.
     Po změně stran jsme si řekly, že nesmíme zaspat první minuty (jak u nás bývá často zvykem), a tentokrát nám to vyšlo. Spíše jsme je tlačily, když se i Mravík zapojil z obrany do útoku, tak jsme měly převahu. Mravík vedla od půlky míč, přihrála po lajně Zuzce, která si obhodila protihráčku a centrovala před bránu na Hori, které míč o pár milimetrů utekl do autu :( Hori měla také pár pěkných šancí, ale vždy jí to někdo překazil!!! Můrka si taky mohla dát gól po zahraném rohu, ale mířila nad. Lažištským se to moc nelíbilo, a tak začaly být trošku ostřejší. Stoperka si vyběhla s míčem, Zuzka jí ho sebrala a stoperka naštvaně Zuzku zezadu zfaulovala. Požadovaly jsme i žlutou kartu, ale rozhodčí to tak neviděl. Když Zuzka stoperce vzala míč po druhé, tak už začala vyhrožovat, že ji pošle k zemi, jestli jí ho nedá. A to se mi zdá jako nesportovní chování... Ale nic jsme si z toho nedělaly, jsme přece Kameni a nic nás nerozhodí :) Útočily jsme dál, Kikča přes všechny možný zranění a natáhlé svaly pěkně střílela na bránu a skvěle vymazala Simonu ze hry, kombinovaly jsme, přihrávaly si po zemi a tím jsme je trošku přehrály. Soupeř hrál jenom na fauly, ale ty jsme nedělaly :) Až ke konci měly jeden trestný kop, který jim naštěstí nevyšel.
       Zápas byl celkem vyrovnaný, soupeř měl více šancí, ale neproměnily je. Naštvaný a s výhružkou stoperky na Zuzku, že takhle ostře ten fotbal hraje, protože nejlepší musí zhebnout, odcházely ze hřiště. My jsme byly spokojený, v jedenácti lidech uhrát v zápase o první místo remízu je dost velký úspěch, takže pochvala pro všechny nás od trenéra jistě nemine :)

Názor Kamena: "Dnešní zápas se mi líbil. Myslím, že jsme si i docela přihrávaly, lepší jsme ale nebyly, bylo to skoro vyrovnaný. Ten jejich gól byl takový šmudla z chaosu. Nejvíc se mi líbil herecký výkon kapitánky v 88. minutě :)"

Názor trenéra: "Zápas byl dobrý. Holky suprově makaly a k ničemu Lažiště nepustily. Ani žádné fauly před vápnem nebyly, na které Lažiště hrálo. Skvěle makala Horinka, která nenechala jejich obranu v klidu rozehrát a ke konci mohla i rozhodnout zápas :)"

Sestava: Sisi, Danča, Kamen, Můra, Mravík, Gymi, Kikča, Gábi, Vendy, Zuzka (1), Hori
<zu>

10.9. Borovany  - Protivín 2:1

První domácí zápas jsme sehrály s Protivínem. Měly jsme jim co vracet, takže jsme do toho šly s plným nasazením, i když trošku oslabený, ale za podpory spousty fanoušků, kteří se přišli podívat, a taky jsme se jim chtěly ukázat, což se nám nakonec podařilo :)
     V prvním poločase se hra spíše odehrávala uprostřed hřiště s výjimkou občasných akcí na každé straně :) Jenže se oběma stranám v koncovce nedařilo. Soupeř měl rychlou stoperku, které ani naše rychlá Zuzka moc neuběhla. Až ke konci poločasu jsme se prosadily, Kiki běžela od půlky po levé straně nahrála před bránu a Zuzka z první vstřelila branku a vedly jsme 1:0.
     Ve druhém poločase jsme se nemohly dostat do hry, přestaly jsme hrát a nechaly vyniknout soupeře, který nás zatlačil před naší bránu a vstřelil branku, ale naštěstí pro nás z ofsajdu. Koledovaly jsme si dlouho o gól, chvíli jsme odolávaly, ale soupeř byl v jednu chvíli silnější a srovnal na 1:1. To nás probralo a začly jsme opět bojovat, Kikča dostala od Míši pěknou přihrávku do běhu, ale v koncovce jí došly síly a míč netrefila, tak jak by chtěla. Zuzka měla taky pár šancí, ale opět se jí v koncovce nedařilo, ale na to už jsou všichni zvyklý :D Naše obrana hrála taky velmi dobře, Májka dostala za úkol držet si jejich nejlepší hráčku a nepustit ji ke hře, což se jí úplně suprově podařilo :) Můrka v bráně vychytala, co mohla, všechny jsme hrály opravdu dobře a bojovaly. Měly jsme další pěkné šance, ale vždy nám něco nebo někdo stál v cestě. Po faulu na Zuzku jsme kopaly trestný kop, Danča ho pěkně kopla za obranu k zadní tyči, kde stál Mravík, Zuzka a Kiki úplně samy, ale míč nedokázaly do brány dotlačit :( Deset minut před koncem jsme se všichni už začly obávat výsledku a spokojovaly se s jedním bodem, ale měly jsme ještě pár šancí, kterými jsme chtěly rozhodnout, a tři minuty před koncem se nám to podařilo. Mates nahrála Zuzce, ta běžela sama na bránu, ještě ji stihla křižovat stoperka, která nakonec ve vápně zasáhla a obě spadly, ale Zuzka se rychle zvedla a zkusila vystřelit a prostřelila míč mezi nohama brankářky a rozhodla o výsledku :)
      Byl to dobrý zápas, ve kterém nebylo od začátku jasné, kdo vzejde jako vítěz. Všechny jsme bojovaly, a to se vyplatilo. A za podpory tolika fanoušků to šlo skoro i samo :) čímž jim děkujeme :)

Názor Mišky: "Zápas se mi líbil, hlavně ten výsledek, který teda mohl být lepší, protože šancí jsme měly dost (a ne jenom Zuzka). Na druhou stranu při nás stálo štěstíčko, když soupeř jasné gólové šance neproměnil. Myslím, že jsme hrály dobře, všechny holky makaly, Můrka parádně zachytala. Sledovat poslední minuty zápasu ze střídačky, to byl strašnej nervák. Naštěstí pro nás, Zuza rozhodla, a výhra byla naše."
Názor trenéra: "Zápas byl z obou stran zajímavý. Skvěle zachytala Můra a dobře hrála i Mája, která jejich útočnici úplně vymazala a nepustila jí ke hře. Šance na rozhodnutí zápasu jsme opět neproměnily, což je škoda, ale naštěstí jsme ke konci zápasu rozhodly v náš prospěch."

Sestava: Můra, Danča, Gábi, Máca, Mája, Míša, Mravík, Gymi, Marťa, Zuzka (2), Kikča, Hori, Mates, Ája
<zu>

3.9. Hradiště - Borovany 2:7

Na další zápas jsme jely do Hradiště u Písku. Byl to nový soupeř, takže jsme nevěděly co od něj můžeme čekat a nemohly jsme se na ně moc připravit. Ale opět při nás stálo štěstí a dařilo se nám, i když to bylo chvílemi i velké drama. Nejely jsme ani v plné sestavě pár klíčových hráček nám chybělo :(
    Zápas jsme začaly dobře od první minuty jsme je tlačily a vytvořily si i pěkné gólové šance. Gába vybojovala na půlce míč a pěknou přihrávkou mezi obránkyně nahrála Zuzce a ta otevřela skóre a vedly jsme 0:1.
Během prvního poločasu jsme měly spoustu šancí, Zuzka šla několikrát sama na bránu, ale brankářka jí vždy stála v cestě. Gól mohla dát i Gabča, kdy jí Zuzka nahrála zpátky na velké vápno, ale Gabče bohužel střela nesedla a brankářka stála opět na správném místě. Ke konci poločasu nám docházely síly a nechaly jsme hráčky Hradiště si zahrát a to se nám málem nevyplatilo. Jednou jsme už myslely, že tam je gól, ale Danča na poslední chvíli zasáhla a z brankové čáry míč vykopla. Skvěle Dani jen tak dál :) Hradiště cítilo, že může dát gól a tak se více snažily, když naše obrana na chvíli zazmatkovala a hasila na poslední chvíli faulem ve vápně Hradiště se z penalty nemýlilo a vyrovnalo na 1:1. Ale my jsme hned odpověděly Gymi nahrála Zuzce ta si obhodila stoperku a brankářku a gólem do prázdné brány zvýšila na 1:2. Ke konci poločasu Míša nahrála Zuzce a ta střelou k tyči zvýšila na 1:3. Míša se snažila, hrála opravdu dobře, pořád se zlepšuje jako všichni ostatní a to je skvělé :)
    Začátek druhého poločasu nám opět nevyšel, než jsme se stihly srovnat už to bylo 2:3. V tu chvíli jsme se začali bát o výsledek. Trošku jsme soupeře nechaly hrát a ten ukázal, že to taky umí. Ale pak už jsme vše vzaly do svých kopaček :) Krásnými přihrávkami jsme je přehrávaly a vytvořily si další gólové šance - Můrka nahrála Zuzce ta si pohrála s obranou a zvýšila na 2:4, další gól dala opět Zuzka,když zachytila výkop brankářky a poslala jí míč rovnou do prázdné brány. Po rohovém kopu se konečně prosadil i někdo jiný. Míša se nedala ve vápně jen tak odbýt a probojovala míč až do brány. V posledních minutách vybojovala Gabča míč na půlce poslala Zuzku a ta střelou k tyči zvýšila na konečných 2:7. Šanci dát gól měla i Gymi, Vendy, Můrka, které hrály také velmi dobře. Šanci měla i Ája, která bojovala ve vápně, ale únava byla silnější a Ája využila náš slogan "když nemůžeš, tak si lehni" a prostě únavou spadla na zem. Dobře hrála i Můrka, která se snažila hezky po zemi přihrávat, ale kolikrát jí to nevyšlo, ale to se stává i těm nejlepším fotbalistům na světě, takže není za co se stydět a něco si vyčítat :)
    Všichni jsme se moc snažily a i když nás přijelo jen po skromnu, tak jsme to zvládly, doufám, že nám tahle bojovnost dlouho vydrží. Velké dík patří také naší podpoře ze Slovenska a Peci, které nám přijeli fandit a vyplatilo se 3 body jsou doma :)

Názor Gabči: "Měly jsme štěstí, že soupeř nebyl tak sehraný a neznal naši rychlou Zuzku. Příště ji určitě budou víc hlídat. Jinak nám celkem šly přihrávky, holky měly výdrž. Hodně nám vychytala jejich brankářka. Mně teda vadí, že naše mladé holky se na nás vykašlaly. V takovým horku mít jednu hráčku na střídaní nebylo nic moc. Doufám, že příště nás bude víc."

Názor trenéra: "Dělaly jsme zbytečné chyby, které Hradiště využilo, při druhém gólu jsme všichni zaspaly. Výsledek se mi ale líbil. Škoda jen těch dalších neproměněných šancí."

Sestava: Sisi, Danča, Kamen, Máca, Mája, Můra, Míša (1), Gábi, Vendy, Zuzka (6), Gymi, Ája
<zu>

28.8. Sezimovo Ústí - Borovany  0:2

Náš první mistrovský zápas jsme odehrály v Sezimově Ústí. Byl to první zápas a jely jsme skoro v plné sestavě a v hojném počtu, což se mnohdy nevidí, když jedeme ven :) Tak jen tak dál :) Chyběly nám akorát Sisi s Blange, takže místo brankářky musela zaujmout Můrka, která se s tím poprala velmi dobře a odjela domů s čistým štítem :) Dále chyběla Kikča, která se bohužel zranila. Přijela nám pomoc nová posila Danča, která zaujmula post stoperky, a tudíž se Gabča mohla posunout do středu zálohy a krásně s Mravíkem tvořit hru.
   Co říct k dnešnímu zápasu - měly jsme víc štěstí než rozumu :) Holky ze Sezimáku byly lepší. Celý první poločas jsme se nemohly dostat moc do hry a nechávaly jsme je si dělat, co chtěly. Ale naštěstí pro nás dnes měly Sezimačky smůlu a nemohly trefit bránu, a když už jí trefily, tak to byla tyč nebo to chytla naše skvěle chytající Můrka.
   V prvním poločase se nám opravdu nedařilo, nedaly jsme si pořádnou přihrávku, ale bojovaly jsme a to se nám pak vyplatilo. Naše skvělá obrana se nedala jen tak obalamutit a většinu míčů Sezimačkám doslova kradla :) Párkrát jsme i zaútočily a vytvořily si vyložené šance. Mravík vyslal z půlky krátký pas na Zuzku, která obehrála stoperku a pak přihrávala Míše, která skákavý míč bohužel netrefila :(
   Ve druhém poločase se nám už začalo dařit, dávaly jsme si pěkný přihrávky po zemi, které po nás trenéři pořád chtějí, tak jsme jim konečně ukázaly, že je taky umíme :) a dostaly jsme se i ke střele na bránu, což se nám v prvním poločase mockrát nestalo :( Hned po začátku poločasu jsme na ně vlítly, pěkně jsme kombinovaly po zemi a byla to paráda, jen tak dál holky :) Soupeřky nevěděly kam dřív běžet a toho využila Gabča, když nahrála Máně, a ta pěknou přihrávkou po zemi poslala Zuzku a vedly jsme 0:1. Gabča hrála velmi dobře, snažila se nahrávat a posílat útočnice dopředu, ale kolikrát nám to rozhodčí přerušil kvůli ofsajdu. Sice si myslíme, že nebyl, ale rozhodčí má vždycky pravdu a musíme to někdy bohužel respektovat :( Nedaly jsme se tím zaskočit a snažily se hrát dál. Mravík se odhodlal jít jednou do souboje s brankářkou, ale ta nešla po míči, ale po Mravíkovi a ten to odnesl s naraženým nosem a gól, který Máňa dorazila nám neuznaly :( Tak jsme musely bojovat dál a vyplatilo se. Gabča nahrála Zuzce, ta nahrála dopředu Máně a Máňa vyslala Gabču, která se nemílila a krásnou šibenicí zvýšila skóre na 0:2 a tak to už zůstalo do konce zápasu. Krásnou šanci si vybojovala i Kamínek, která kombinovala s Vendy a pak trefila těsně vedle :) Kamínek dnes hrála také dobře, všechny míče, které letěly k naší bráně krásně odhlavičkovala, tak se dařilo celé obraně :)
   Druhý poločas byl o mnoho ostřejší než první, kromě Mravíka to odnesla i Můrka, do které nalítla Sezimačka a rozrazila jí ret. My jsme jim to taky trošku vracely, ale samozřejmě nechtěně :D

Co dodat závěrem, štěstí při nás dnes stálo, tak snad nás brzy neopustí a bude se nám dařit i nadále :) A hlavně fotbal se hraje na góly a v tom jsme byly lepší :) Většinou když hrajeme první zápas, tak se nám moc nedaří, ale tentokrát to vyšlo a vyhrály jsme. Pochvalu zasloužíme všechny :)

Názor Danči: "Soupeř hrál dobře, ale při nás stálo štěstí a porazily jsme je."

Sestava: Můra, Danča, Kamen, Máca, Mája, Peci, Míša, Mravík, Gábi (1), Zuzka (1), Máňa, Mates, Hori, Gymi, Vendy