FK Borovany

Jaro 2015:Necítíš bolest

Jaro 2015

27.6.2015 Turnaj Čechtice - 2.místo

Borovanská děvčata se na závěr sezony zúčastnila tradičního turnaje žen ALLICE CUP 2015. V loňském roce se turnaj nekonal, proto se děvčata na letošní již V. ročník těšila. Turnaje se zúčastnila družstva žen Antifo Borotín, TJ Calofrig Borovany a pořádající oddíl DFC Panterky Čechtice.

Hrálo se dvoukolově systémem každý s každým 2 krát 15 minut na kratší hřiště jen mezi vápny, branky 5 krát 2 metry a v poli 8 plus 1 hráčka . Počasí děvčatům přálo a k vidění byly vidět pěkné akce i branky. Po skončení turnaje a po vyhlášení výsledků následovalo přátelské posezení s pohoštěním. Všichni se shodli na tom, že přístí rok se zase určitě sejdeme.

6.6.2015 Mokré - Borovany 2:1

V posledním kole soutěžního ročníku 2014/2015 krajského přeboru žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště do Mokrého. Borovanské ženy přijely oslabené o čtyři hráčky základní sestavy vinou zranění a dovolených, nicméně sehrály se soupeřkami vyrovnané utkání. Zápas se hrál za úmorného vedra, více se střídalo a v borovanském dresu si více zahrála i děvčata, která víceméně v zápasech střídají.

První střelu na branku vyslala už v 1 minutě hostující Vyslužilová, mířila však nad branku. Ve 12 minutě jí napodobila domácí Bartáčková z přímého kopu. Ve 25 minutě se domácí dostali do vedení. Tomšů neudržela centrovaný míč v ruce a pro Myslivečkovou nebyl problém se trefit přesně 1:0. Ve 35 minutě Vyslužilová z přímého kopu netrefila branku a ve 40 minutě Vitoušková po centru Bzenecké krásně trefila míč z první, Zákostelecká však reflexivně míč vyrazila na rohový kop.

Druhý poločas začala opět Vyslužilová střelou nad a v 49 minutě ji napodobila domácí Vejdělková. Poté se neujali střely Myslivečkové, opět Vejdělkové a Bartáčkové.V 59 minutě se Bartáčková rozhodla k sólu, prošla přes hostující obranu, Tomšů však její střelu vyrazila na rohový kop. V 64 minutě bylo vyrovnáno. Kándlová zahrávala rohový kop a Tichá se nadvakrát trefila přesně k tyči – 1:1. V dalších šancích domácích se předvedla střelou Zemanová a Minaříková, ujalo se až sólo Rouskové v 76 minutě a její přesné zakončení 2:1. Do poslední šance hostí se dostala Tichá po přihrávce od Zemanové, její střela z hranice vápna skončila vedle domácí branky. V 90 minutě zahrávala domácí Rousková přímý kop, branku netrefila a po závěrečném hvizdu rozhodčího se domácí mohli radovat z vítězství.

TJ Mokré: Zákostelecká, Vejdělková, Spergerová, Eliášová, Bartáčková, Chaloupková, Rousková, Ondrová, Zemanová, Minaříková, Baštýřová, Snopková, Myslivečková, Žirovnická

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Vitoušková, Švarcová, Kándlová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Kunová, Winklerová, Bzenecká, Troupová, Litvanová

Připravil : Václav Beneda

30.5.2015 Borovany - Protivín 1:1 (2:0pp)

V posledním domácím zápase krajského přeboru žen přivítala borovanská děvčata na svém hřišti mužstvo TJ Platan Protivín. Utkání ovlivnil v prvním poločase silný vítr a déšť, celkově to bylo vyrovnané utkání a o konečném výsledku rozhodovala až střelba ze značky pokutového kopu.

Domácí hráčky začínaly zápas proti větru a hostující tým měl více ze hry, z čehož pramenily i šance, střely Pečené, Králíkové nebo Melkové skončili vedle nebo nad brankou Tomšů. Domácí zahrozili poprvé ve 22 minutě a hned z toho byla vedoucí branka. Tunková našla přesnou přihrávkou nabíhající Benedovou a ta své sólo zakončila přesně – 1:0. Hosté měli nadále více ze hry, střely Vítovcové a Tiché opět skončily vedle domácí branky. Protivínské hráčky se dočkaly vyrovnání ve 33 minutě. Kubíčková zahrávala přímý volný kop po faulu Káplové a její centr prošel celým vápnem a skončil za zády Tomšů – 1:1. Ve 38 minutě střela Pečené skončila nad brankou a 40 minutě Melková z přímého kopu jen těsně minula domácí branku. V poslední šanci prvního poločasu se ocitla Benedová ve 43 minutě, své sólo zakončila střelou těsně vedle branky Brožové.

Ve druhém poločase hrály domácí hráčky po větru a přišly i šance. Winklerová (nastoupila poprvé na jaře po zranění) si naběhla na přihrávky od Tunkové a Vyslužilové hned v 47 a 49 minutě, střely skončily vedle branky. V 56 a 61 minutě se zastřelovala Králíková a Hrabová, opět bez úspěchu. V 63 minutě měla na své kopačce branku Tunková, její střelu z první po centru Kándlové Brožová Vyrazila na rohový kop. V 65 minutě Hrabová střílela Hrabová opět vedle a v 68 minutě sólo Benedové nadvakrát zlikvidovala Brožová. V 89 minutě se v poslední šanci hostí ocitla Tichá, opět bez úspěchu. Rozhodnutí měla na svých kopačkách Winklerová, byla na ní ale znát herní absence. Benedová v 90 minutě prošla vše co jí stálo v cestě, našla před brankou nepokrytou Winklerovou, ta ale z metru nadvakrát Brožovou nepřekonala.

Na řadu tak přišly pokutové kopy. Za domácí proměnily Zemanová a Kándlová,Repaská trefila břevno a Benedová tyč. Za hosty neproměnila Nováková, Mrázová, Trnková a Kubíčková, když posledně jmenované trefily také tyč. Domácí hráčky si tak do tabulky připsaly druhý bod.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Vitoušková, Švarcová, Kándlová, Benedová, Tunková, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Winklerová, Bzenecká, Šachtová, Troupová, Litvanová, Repaská

TJ Platan Protivín: Brožová, Mrázová, Vítovcová, Trnková, Kubíčková, Melková, Tichá, Králíková, Pečená, Hrabová, Nováková, Hrdličková, Bláhová, Vajsová

16.5.2015 Borovany - Hradiště 2:1

V dalším kole krajského přeboru žen hostil domácí Calofrig na svém hřišti mužstvo TJ Hradiště. Hrál se duel druhého týmu tabulky se třetím a domácí hráčky chtěly konečně protrhnout střeleckou smůlu a získat všechny body do tabulky v základní hrací době. Hostující hráčky se představily ve velice dobré formě, hlavně v prvním poločase měli daleko více míč na svých kopačkách.

To se projevilo také na množství jejich brankových příležitostí. Ve 2 minutě sice domácí Vyslužilová střílela z přímého kopu po faulu na Benedovou nad branku Vaňkové, poté v 6 minutě nastřelila hostující Hynoušová tyč domácí branky. V 11 minutě vystřelila Repaská ze 30 metrů a jen těsně minula hostující branku. Ve 14 minutě střílela Šimáková vedle domácí branky a v 16 minutě opět Šimáková trefila jen břevno. V 17 minutě zkoušela Benedová přejít po narážečce s Tunkovou přes dvě bránící hráčky - bez úspěchu. Hosté zahrávali v 19 minutě rohový kop a nabíhající Jamburová se trefila přesně – 0:1. Ve 28 minutě střela Fišerové z 25 metrů skončila v náručí Tomšů, poté se hrálo do konce poločasu převážně mezi vápny s minimem šancí na obou stranách.

Do druhého poločasu nastoupily domácí hráčky s odhodláním zvrátit pro ně nepříznivý stav utkání. Více napadaly soupeřovu rozehrávku, nabíhalydo volných prostorů a snažily se i více zakončovat. V 54 minutě Vyslužilová střílela s přímého kopu z 25 metrů ještě vedle hostující branky, v 56 minutě se domácí diváci už branky dočkali. Hosté zahrávali rohový kop, domácí obrana míč odvrátila k volné Pečmanové, její přesná přihrávka našla nabíhající Vyslužilovou a ta své sólo od poloviny hřiště zakončila přesně – 1:1. V 64 minutě opět Vyslužilová střílela za vápnem vedle branky Vaňkové. Hostující hráčky v této fázi zápasu špatně kombinovali, kazili přihrávky a domácí hráčky se dočkali další branky. V 70 minutě prošel míč do vápna hostí, osamocená obránkyně dlouho váhala s odkopem a dobíhající Vyslužilová míč ve skluzu uklidila do sítě- 2:1. V 82 minutě dnes výborně hrající Vyslužilová střílela po rohovém kopu těsně vedle branky Vaňkové a v 83 minutě střela hostující Pletkové skončila nad domácí brankou. Do konce zápasu si domácí výsledek pohlídali a připsali si do tabulky všechny body.

TJ Calofrig Borovany : Tomšů, Zemanová, Kándlová, Benedová, Tunková, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Bzenecká, Šachtová, Troupová, Repaská

TJ Hradiště : Vaňková, Mužíková, Jamburová, Hynoušová, Pichlíková, Jančisková, Fišerová, Šimáková, Sigmundová, Novotná, Pletková, Machová, Hanusová, Roučková

9.5.2015 Borovany - Kaplice 0:0 (4:5p)

V dalším zápase se kaplická děvčata představila u svého nejtradičnějšího soupeře v Borovanech. Hostujícím hráčkám chyběla kapitánka Pavla Křivová, jejíž zranění z minulého kola se ukázalo být vážnější, než se na první pohled zdálo, a v týdnu se již podrobila operaci zraněného kolene. Další operační zákrok jí ještě čeká.

Kapličandy si v zápase vypracovaly podstatně více brankových příležitostí než domácí fotbalistky, bohužel s jejich proměňováním byly na štíru. V několika šancích neuspěla Bartoníčková, Veronika Jedličková při samostatném úniku nastřelila pouze tyč.

V závaru hostující hráčky své hostitelky zatlačily a byly několikrát blízko k rozhodující brance. Při jednom z dalších se dožadovaly odpískání pokutového kopu po nedovoleném hraní rukou, ale píšťalka se neozvala. V samotném závěru Kapličandy dokázaly skórovat, v tomto případě jim radost z gólu zhatil zdvihnutý praporek, a tak zápas dospěl k penaltovému rozuzlení.

Po pěti sériích byl stav 4:4, když hned v první sérii gólmanka Petržalová vychytala borovanskou Kándlovou. V dresu Spartaku postupně uspěly Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová a Veronika Jedličková, nedařilo se pouze Kateřině Jedličkové. O bodu navíc se rozhodlo hned v první KO sérii. Domácí hráčka nastřelila pouze břevno, kaplická Eliška Kováříková s přehledem proměnila a zajistila Spartaku zisk dvou bodů.

Připravil Libor Granec

2.5.2015 Mokré - Borovany 4:1

V dalším kole krajského přeboru žen zavítala borovanská děvčata opět na hřiště soupeře. Kvůli změně pořadatelství z podzimu sehráli zápas na půdě Mokrého. Domácí hráčky vyhráli zaslouženě, po většinu zápasu byli lepším týmem, lépe kombinovali, dostávali se do zakončení po chybách hostující obrany a po právu si připsali do tabulky všechny tři body.

Domácí se branek dočkali hned v úvodu zápasu. V 10 minutě hostující obrana špatně odkopla míč a volná Rousková poprvé překonala Tomšů – 1:0. V 17 minutě opět po nedorozumění hostí v obraně zvyšovala Žirovnická na 2:0. Poté střílela ještě Spergerová vedle branky hostí a střelu Bartáčkové Tomšů kryla. Poté hosté zvýšili tlak, domácí se nemohli dostat za polovinu hřiště a ve 35 minutě Benedová po přihrávce od Vyslužilové šla sama na Zákosteleckou, udělala ji kličku, střelu do prázdné branky vyrazila stoperka Chaloupková na rohový kop. Ve 38 minutě Vyslužilová našla přesnou přihrávkou za obranu opět nabíhající Benedovou a tentokrát její střela podél padající Zákostelecké už skončila v síti – 2:1.

Druhý poločas začali opět lépe domácí hráčky a v 52 minutě po chybě stoperky Kándlové šla Rousková sama na Tomšů, ta její střelu kryla. V 59 minutě utekla domácí obraně Švarcová, její slabá střela skončila vedle branky. V 63 minutě se domácí hráčky dočkali znovu – Chaloupková zatáhla míč do vápna a její přihrávka prošla celým vápnem až ke zcela volné Žirovnické – 3:1. V 65 minutě střílela Vyslužilová z přímého kopu jen do zdi a v 74 minutě Tichá po rohovém kopu Vyslužilové hlavou těsně minula domácí branku. V 78 minutě zahrávala domácí Ondrová rohový kop a zcela volná Rousková upravila hlavou na konečných 4:1.

TJ Mokré: Zákostelecká, Vejdělková, Spergerová, Bartáčková, Snopková, Chaloupková, Rousková, Ondrová, Zemanová, Minaříková, Baštýřová, Eliášová, Myslivečková, Žirovnická

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Vitoušková, Švarcová, Kándlová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Bzenecká, Šachtová, Troupová, Litvanová, Repaská

26.4.2015 Protivín - Borovany 1:1 (1:1)- 4:3 p

V dalším kole krajského přeboru žen zajížděla borovanská děvčata opět na hřiště hostí. Soupeřkami byli tentokráte hráčky TJ Platan Protivín. Domácí hráčky byli po většinu zápasu lepším týmem, trápilo je množství neproměněných vyložených brankových příležitostí. Zápas nakonec skončil remízou, druhý bod do tabulky si po pokutových kopech zaslouženě připsali domácí hráčky.

Hostující hráčky začali lépe a už v 9 minutě Vyslužilová hlavou prodloužila míč za domácí obranu na nabíhající Benedovou, šla sama na Brožovou a nedala jí šanci zasáhnout – 0:1. Poté se do příležitostí dostali domácí hráčky – střela Trnkové skončila mimo branku a hlavičku Pečené kryla Tomšů. Ve 21 minutě se hostující hráčky dočkali vyrovnání. Pečená střílela z hranice vápna, Tomšů její střelu přes obránce neviděla a míč skončil přesně u tyče – 1:1. Ve 28 minutě Vajsová lobem překonala Tomšů, Kándlová stačila míč odvrátit na rohový kop. Do konce poločasu se ke střele dostali ještě domácí Vajsová a Kubíčková a hostující Vyslužilová z přímého kopu ale míče skončili vedle branky nebo v náruči Brožové.

Druhý poločas začali opět lépe hostující hráčky. Únik Benedové po přihrávce od Vyslužilové odvrátila v poslední chvíli Vítovcová na rohový kop a v 48 minutě střílela Benedová nad branku. Hostujícím hráčkám postupně začali docházet síly, domácí se lépe pohybovali, zpřesnili přihrávku a dostávali se do vyložených šancí. V 55 minutě střelu Tiché vyrazila Tomšů na rohový kop, v 70 minutě Hrabová střílela nad, v 72 minutě Králíková těsně mimo. V 76 minutě zahrávala Tichá přímý kop, Tomšů vyrazila míč jen na břevno a dobíhající Pečená těsně minula prázdnou branku. V 81 minutě opět Pečená těsně minula hostující branku, v 85 minutě Trnková v poslední chvíli zasáhla při sólu Benedové a v 88 minutě střelu domácí Vajsové Tomšů kryla.

Následovali pokutové kopy a v nich byli úspěšnější domácí hráčky. Proměnili postupně Pečená, Mrázová, Kubíčková a Trnková, za hosty proměnili pouze Vyslužilová, Kándlová a Benedová, nedali Zemanová a Káplová a domácí si tak připsali do tabulky druhý bod.

TJ Platan Protivín: Brožová, Mrázová, Vítovcová, Trnková, Kubíčková, Tichá, Králíková, Pečená, Hrabová, Bláhová, Hrdličková, Nováková, Vajsová

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Vitoušková, Švarcová, Kándlová, Benedová, Tunková, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Šachtová, Troupová, Litvanová, Repaská

12.4.2015 Hradiště – Borovany 2:1 (1:1)

V dalším kole krajského přeboru žen zajížděla borovanská děvčata opět na hřiště soupeře, tentokrát do Hradiště u Písku. Oproti minulému kolu se utkání hrálo za krásného počasí, nabídlo spoustu fotbalových momentů a výsledek byl na vahách do posledního hvizdu rozhodčího.

Lépe začaly hostující hráčky, už v 1 minutě Vyslužilová postupovala sama na branku Vaňkové, střela šla vedle. Ve 3 minutě centrovala Vyslužilová míč na malé vápno, Pečmanové míč skočil těsně před nohou. V 8 minutě se ke slovu dostali domácí hráčky a po rohovém kopu trefila Jamburová tyč. V 15 minutě našla Vyslužilová volnou Tunkovou, její teč šla těsně vedle domácí branky.Domácí se dočkali ve 20 minutě, opět po rohovém kopu se trefila hlavou Jančisková – 1:0. Ve 25 minutě střílela Pečmanová po přihrávce Benedové vedle, střela Tunkové ve 34 minutě šla nad branku Vaňkové. Borovanské hráčky se vyrovnání dočkali ve 44 minutě. Domácí brankářka Vaňková odkopla špatně míč na vápně stojícíBenedové a ta jí ho vrátila do prázdné branky – 1:1.

Na začátku druhého poločasu kopali domácí 3 rohové kopy, avšak bez úspěchu. V 51 minutě postupovala Repaská sama na Vaňkovou, její střela minula domácí branku. V 59 minutě Střílela Vyslužilová opět vedle a v 65 minutě prošla Benedová od půlicí čáry vše, co jí stálo v cestě, překonala i brankářku Vaňkovou, ale míč skončil na tyči. Hostující hráčky v této části domácí zavřeli na jejich polovině a v 68 minutě se i radovali z vedoucí branky po krásné střele Vyslužilové, rozhodčí ale nepochopitelně odpískal po hodně dlouhé době Vyslužilové faul. V 70 minutě Benedová střílela z vápna po rohovém kopu Tunkové nad a v 80 minutě šla Bzenecká opět sama na domácí branku, míč ji jen těsně minul. Druhé branky se domácí dočkali v 84 minutě, kdy se trefila po chybě hostující obrany Jamburová. Hosté poté ještě zvýšily tlak na vyrovnání, domácí obrana nestíhala a vyrovnání měla na noze Benedová. V 86 minutě šla sama na Vaňkovou, trefila jen její hruď a v 90 minutě opět Benedová postupovala sama na Vaňkovou, ta její kličku vystihla a domácí se tak mohli radovat ze zisku všech tří bodů.

TJ Hradiště: Vaňková, Mužíková, Jamburová, Hynoušová, Pichlíková,Jančisková, Fišerová, Šimáková, Novotná, Roučková, Pletková, Mocková, Machová, Sigmundová, Hanusová, Jonsztová

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Vitoušková, Švarcová, Kándlová, Benedová, Tunková, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Bzenecká,Troupová, Litvanová, Repaská

5.4.2015 Kaplice –  Borovany 1: 0 (1: 0)

K prvnímu jarnímu zápasu zajížděla borovanská děvčata na hřiště vedoucího celku soutěže žen Spartaku Kaplice. Zápas se odehrál na těžkém terénu za skoro zimního počasí a občasného sněžení. Hostující hráčky nastoupili v kompletní sestavě i s novými hráčkami Barborou Tunkovou, Kristýnou Litvanovou a Terezou Šachtovou, domácí tým odehrál celý zápas pouze s jedenácti hráčkami.

Domácí zahrozili ve 3 minutě Vocedálkovou, její střelu Tomšů vyrazila, ve 4 minutě vstřelila branku Zahradníková, bohužel pro domácí tým z ofsajdové pozice.V 10 minutě Tomšů vyrazila střelu Praizlerové na rohový kop. Hostující hráčky byli blízko vstřelení branky ve 13 minutě po rohovém kopu, teč Rapaské skončila na tyči domácí branky. Domácí zahrávali mnoho rohových kopů, po jednom z nich hlavičkovala Bartoníčková nad hostující branku. Ve 35 minutě Benedová vysunula Vyslužilovou, Klomfarová udržela čisté konto. Ve 43 minutě zahrávala Veronika Jedličková rohový kop a Praizlerová nadvakrát překonala Tomšů 1:0.

Ve druhém poločase se hrálo převážně vinou terénu ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. V 68 minutě střílele Kovaříková z úhlu nad branku Tomšů, hostující Benedová v 79 minutě střílela vedle domácí branky, v 82 minutě Křivová opět nad branku a v 85 minutě znovu Křivová po rohovém kopu opět nad branku, na skóre se však už nic nezměnilo.

FK Spartak Kaplice: Klomfarová, Jedličková Veronika, Tošilová, Nováková, Křivová, Vocedálková, Praizlerová, Kováříková, Zahradníková, Jedličková Kateřina, Bartoníčková.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Vitoušková, Švarcová, Kándlová, Benedová, Tunková, Káplová, Tichá, Vyslužilová,Pečmanová, Šachtová, Litvanová, Repaská