FK Borovany

Podzim 2016:Necítíš bolest

Podzim 2016

30.10.2016 Hrádek - Borovany 4:2 (2:2)

Poslední říjnovou neděli  zajížděly ženy Borovan  ke svému poslednímu podzimnímu zápasu v divizi žen na hřiště TJ Hrádku  u Rokycan. Byl to zápas čtvrtého a pátého celku tabulky, domácí hráčky jej zvládly lépe, byly po většinu zápasu lepším týmem, avšak hosté jim vítězství  nedarovali zadarmo, všechny body nakonec zůstaly domácím.

Domácí hráčky začaly zápas  náporem a už ve 3. minutě se ujali vedení brankou Hurtové – 1:0.  Nadále se snažily o kombinační hru, do zakončení se dostávala hlavně aktivní Kupilíková a Hurtová, jejich šance nebo střely likvidovala hostující obrana nebo brankářka Tomšů. Ve 22. minutě se domácí dočkali navýšení skóre po brance Kupilíkové – 2:0. Domácí obrana dobře hlídala hostující kapitánku Benedovou a Vyslužilovou, tak se do šance ve 25. minutě dostala po samostatné akci Gubániová, domácí Andrlová zblokovala její pokus na poslední chvíli. Ve 28. minutě neuspěla nadvakrát po sólu ani Benedová, byl z toho jen rohový kop. Ten rozehrála Kándlová, domácí však podnikli rychlý protiútok, Hurtová však samostatný únik zakončila střelou mimo branku. Ve 39. minutě se hostům podařilo snížit. Benedová našla přihrávkou nabíhající Vyslužilovou, ta byla ve vápně faulována a sama nařízený pokutový kop proměnila – 2:1. Hned po rozehrání se Benedová dostala k míči, přesnou kolmicí našla opět rozběhnutou Vyslužilovou a její křížná střela znamenala vyrovnání na poločasových 2:2.

Druhý poločas začali aktivněji opět domácí a už ve 48. minutě opět Kupilíková zvýšila na 3:2. Další pěkné branky se domácí diváci dočkali v 58. minutě, to se krásnou střelou do šibenice prezentovala Klímová – 4:2.V 62 minutě střílela z dálky Přibylová, Tomšů vyrazila na rohový kop. V 65. minutě to zkoušela hostující Benedová po kombinaci s Vyslužilovou, za dvě minuty si role obě vyměnily, byl z toho jen rohový kop. Z domácích hráček byla nejvíce aktivní nadále Kupilíková a Hurtová, šance však zůstali nevyužity. V 82. minutě zkoušela Benedová lob přes brankářku Marešovou, ta se zaskočit nenechala. V 85. minutě zahrávala přímý kop z 25 metrů Přibylová, míč šel těsně nad branku. V 90. minutě se o poslední střelu zápasu postarala Andrlová, byl z toho jen rohový kop a následně rozhodčí zápas ukončil. Domácí tak po zásluze získali do tabulky tři body, hostující hráčky v zápase rozhodně nezklamaly.

TJ Hrádek: Marešová, Beranová, Hurtová, Plzáková, Jarošová, Kupilíková, Přibylová, Fuchsová, Truxová, Andrlová, Klímová, Šestáková, Moulisová, Kolářová, Inermanová

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Gubániová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Kunová.

Připravil: Václav Beneda

22.10.2016 Borovany - MABAPA 7:1 (6:0)

V posledním podzimním domácím zápase divize žen přivítaly ženy Calofrigu Borovan na svém hřišti tým FK Mabapa. Hosté dorazili k zápasu pouze s devíti hráčkami, nutno uznat že i v tomto počtu domácí potrápili, hlavně  ve druhém poločase za prakticky rozhodnutého stavu. Domácí hráčky se chtěly zase rozloučit s diváky vítězně, což se jim podařilo, viděli i spoustu pěkných akcí a branek.

Domácí hráčky začaly náporem a už ve 3. minutě skórovala Benedová po ideální přihrávce od Vyslužilové od lajny na malé vápno – 1:0. V 5. minutě se do vápna domácích dostala Hlaváčková, přihrávkou našla volnou Annu Koplovou, avšak výborný obranný zákrok domácí Kunové jejich snahu dosáhnout branky zhatil. V 8. minutě se domácí radovali podruhé – Vyslužilová unikla po křídle a prostřelila brankářku Krýslovou – 2:0. Už ve 14. minutě se opět prosadila Benedová po průniku do vápna hostí – 3:0. V 17. minutě zahrozila opět hostující dvojice Anna Koplová – Hlaváčková, stoperka Kándlová zachraňovala odkopem v posledním okamžiku. Z následujícího protiútoku se prosadila opět Benedová po krásné přihrávce od Vyslužilové – 4:0. Ve 25. minutě to zkoušela z přímého kopu hostující Grecmanová – branku přestřelila. Ve 33. minutě utekla po lajně Benedová a našla přesnou přihrávkou před branku nabíhající Káplovou  a její doklepnutí do prázdné branky znamenalo vedení domácích 5:0. Za dvě minuty se opět prosadila domácí dvojice Vyslužilová – Benedová a její čtvrtá branka v zápase znamenala vedení  6:0.

Ve druhém poločase se hosté snažili alespoň o úpravu skóre. Domácí obranu nejvíce zaměstnávaly Grecmanová, Hlaváčková a Anna Koplová. Ta se také postavila v 53. minutě k rozehrání pokutového kopu za ruku ve vápně a snížila na 6:1. V 65. minutě soupeř rozehrával dva nebezpečné rohové kopy  a v 68. minutě se snažila prosadit po samostatné akci Hlaváčková – brankářka Tomšů si pokaždé poradila.V 73. minutě se Vyslužilová po napohled špatné přihrávce od Tiché dostala do úniku a prostřelila Krýslovou posedmé – 7:1. Hostujícím hráčkám v závěru docházely síly, na straně domácích se o zakončení snažila Švarcová, Benedová, Pečmanová i Vyslužilová, jejich šance však  brankami už neskončily. Domácí si tak připsali důležité body a 30.10. je čeká poslední podzimní utkání v Hrádku u Rokycan.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Švarcová, Kándlová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Gubániová, Repaská,Zemanová.

FK Mabapa: Krýslová, Bisová, Grecmanová, Hlaváčková, Kodymová, Koplová Anna, Koplová Kristýna, Šlechtová, Pletková.

Připravil : Václav Beneda

15.10.2016 Kaplice - Borovany 2:0 (2:0)

V dalším kole ženské divize střetly tradiční soupeřky, kaplický Spartak hostil borovanský Calofrig. V utkání druhého týmu tabulky s pátým, byly favoritkami domácí fotbalistky. Bylo však zapotřebí uhlídat nebezpečné hráčky soupeře Vyslužilovou a Benedovou.

Od úvodních minut byly o poznání aktivnější Kapličandy. V šesté minutě hostující gólmanka Tomšů kryla střelu kapitánky Křivové. V třinácté pak centrovala z pravé strany Matoušková, ve vápně se k zakončení dostala Tošilová, ale střela ji příliš nesedla, a Tomšů míč ukryla ve svých rukavicích. Vzápětí V. Jedličková našla na pravé straně nabíhající Křivovou, ta se dostala do zakončení z úhlu, ale Tomšů prostřelit nedokázala. Fotbalistky Spartaku hrály v obranné činnosti velice pozorně a soupeřky do šancí prakticky nepouštěly. Naopak samy si gólové příležitosti dokázaly vypracovat, ale s jejich proměňováním byly poněkud na štíru. Ve 21. minutě se v pozici volající po gólu ocitla Pálková, zakončení ovšem bylo nepřesné. Hned v následující minutě Tomšů pouze vyrazila centr Matouškové. Gól na noze měla znovu Pálková, Tomšů zasahovat nemusela. Fotbalistky Spartaku byly stále aktivní, vedoucí gól takříkajíc visel na vlásku. Ve 26. minutě zahrávala trestný kop Veronika Jedličková. Ve vápně si míč zpravovala Bartoníčková, zakončovala z otočky, po teči bránící hráčky míč těsně minul levou tyč. O další tři minuty už se domácí příznivci mohli radovat. Po obléhání borovanské svatyně odcentrovala z levé strany V. Jedličková, do centru se odvážně položila hlavičkující Monika Pálková a bylo to 1:0 pro Spartak. A ještě do přestávky Kapličandy svůj jednobrankový náskok dokázaly zdvojnásobit. Trestný kop zahrávala z levé strany Křivová, centr odhlavičkovala bránící hráčka pouze do prostoru, kde se nacházela Zuzana Matoušková, která pohotovou křížnou hlavičkou přelobovala bezmocnou brankářku Tomšů – 2:0. Až pak se do vážnějšího zakončení dostaly i hostující hráčky, ale zakončující Pečmanová mířila pouze do náruče připravené brankářky Petržalové.

Ani poločasová přestávka nic nezměnila na rozložení sil na hřišti. Kapličandy i nadále měly míč častěji na svých kopačkách a také se jim dařilo hostující hráčky po většinu času držet na distanc od vlastní branky. Hned po třech minutách hry Křivová uvolnila Matouškovou, ta pronikla zprava až před brankářku, nastřelila však jen bližší tyč. Další větší příležitost pak byla k vidění až po hodině hry. Rohový kop zahrávala V. Jedličková, zakončovala Praizlerová, Tomšů střelu po zemi k tyči stačila skvělým zákrokem vyškrábnout.

Na druhé straně se do slibné příležitosti dostávala Pečmanová, branku Spartaku minula. V 65. minutě po průniku Stoklasové měla gól na kopačce Bartoníčková, ale i jí byla soupeřova branka malá. Mimo branku mířila i hostující kapitána Benedová. Krátce nato mohly Kapličandy své vedení navýšit. Po dlouhém výkopu brankářky Petrželové se na branku hostů řítila osamocená Stoklasová, vyběhnutou Tomšů ovšem překonat nedokázala. Ta si následně poradila i s dorážkou Křivové.

Hráčky Spartaku kontrolovaly vývoj utkání. Pozorně si hlídaly své dvoubrankové vedení, které bohužel nedokázaly zvýraznit, ač na to šance rozhodně měly. Krátce před koncem uhájila své čisté konto gólmanka Petržalová při střele Pečmanové k tyči, kterou dokázala vyrazit. Fotbalistky Spartaku dokráčely k dvoubrankovému zaslouženému vítězství a daly tak zapomenout na první sezónní porážku z minulého kola.

Kaplice: Petržalová – Kováříková, Praizlerová, Vocedálková, K. Jedličková, Matoušková, Tošilová, Bartoníčková, Stoklasová, Křivová, V. Jedličková. Střídaly Suchanová, Pálková.

Borovany: Tomšů – Repaská, Tichá, Káplová, Brousková, Kunová, Sýkorová, Vyslužilová, Fürstová, Benedová, Pečmanová. Střídaly Zemanová, Vitoušková, Kándlová

Text: Libor Granec

8.10.2016 Borovany - Protivín 3:2 (2:2)

Po výhře v minulém kole v Hradišti čekal na borovanské ženy další soupeř – hráčky TJ Platan Protivín. Zápas se odehrál na hřišti s umělou trávou, hlavní hřiště bylo po deštích hodně podmáčené.  Domácí chtěli potvrdit bodový zisk z minulého kola, soupeřky získat první body do tabulky. To se jim také také první půlhodinu dařilo, pak ovšem domácí hráčky převzaly iniciativu a zápas otočily ve svůj prospěch.

Hráčky Protivína domácí v úvodu zápasu dokonale zaskočily. Byly rychlejší, u každého míče dřív, lépe kombinovaly, dobře pokryly domácí útočné duo Benedová – Vyslužilová a vytvořily si dvoubrankové vedení. V 5. minutě zahrávala Dokoupilová rohový kop a Vlková hlavou rozvlnila síť poprvé – 0:1. Ve 12. minutě zatáhla míč Králíková a přesnou křížnou přihrávkou našla nabíhající Pečenou – 0:2. Ve 14. minutě přišla první šance domácích – Vyslužilová chtěla překvapit střelou z 35 metrů špatně postavenou brankářku Brožovou – ta se štěstím míč vytáhla nad branku. V 17. minutě se zastřelovala Račáková – branku netrefila. Ve 24 .minutě se poprvé do šance dostala Benedová – míč skončil v náruči Brožové. Ve 27. minutě se do vápna domácích probojovala Pečená, Tomšů se překvapit nenechala.  Domácí hráčky poté začaly více napadat hostující rozehrávku a výsledkem bylo snížení skóre po špatném odkopu hostí. Míč se dostal k Benedové a ta se po kličce obránkyni dostala před Brožovou a zakončila přesně – 1:2. Ve 39. minutě po rychlém protiútoku domácích Klimentová v rozhodující chvíli upadla po krásné přihrávce od Vyslužilové. Ve 41. minutě bylo vyrovnáno. Vyslužilová našla přihrávkou za obranu nabíhající Benedovou a ta své sólo proměnila – 2:2. A do poločasu mohlo být pro domácí ještě veseleji. V poslední minutě našla Benedová přesně Sýkorovou, její pokus skončil jen v náručí Brožové.

Druhý poločas začali lépe domácí. Ve 48 .minutě po dlouhém autovém vhazování Vyslužilové si do vápna naběhla Kándlová, její pokus skončil vedle branky. Za 3 minuty se ke střele z hranice vápna dostala Dušková, míč šel jen mimo branku. V 53. minutě se odražený míč na vápně hostí dostal k volné Pečmanové – její střela levou nohou skončila vedle prázdné branky hostí. V 63. minutě po rohovém kopu a bojovnosti Kunové se míč na malém vápně  odrazil k volné  Repaské a její střela k tyči znamenala vedení domácích – 3:2. V 71. minutě střílela velice aktivní hostující Račáková vedle branky, za dvě minuty jí střelou do náruče Tomšů napodobila dobře hrající Králíková. Ta se snažila o ohrožení i v 84. minutě z přímého kopu – míč skončil na břevně domácí branky. Do třetice se mohla do šance dostat Králíková v 88. minutě po centru Pečené – Fürstová však zasáhla včas. Konec zápasu si domácí pohlídali a cenné vítězství uhájili.

2.10.2016 Hradiště - Borovany 2:4 (0:2)

Borovanské ženy  v dalším kole divize žen zajížděly k utkání do Hradiště u Písku. Chtěly v tomto zápase uspět, protože  v minulém  kole podlehly doma hráčkám J. Hradce. K zápasu měli trenéři k dispozici téměř kompletní tým, poprvé nastoupila k zápasu Eliška Gubániová po přestupu z týmu FK MABAPA.

Hostující hráčky začaly lépe a už v 11. minutě zahrávala Kándlová rohový kop a Káplová nedala střelou k tyči brankářce šanci – 0:1. V 15. minutě se poprvé dostala ke střele domácí Michalcová, brankářku Tomšů však nepřekvapila. V 18. minutě zahrávala Mužíková přímý kop, Tomšů opět kryla. Ve 23. minutě dostala Benedová míč po lajně od Vyslužilové za obranu a ta své sólo nadvakrát proměnila – 0:2. Ve 34. minutě se opět zastřelovala Michalcová, s její slabou střelou si Tomšů poradila. Ve 36. minutě  Vyslužilová po závaru ve vápně jen těsně minula branku, brankářka Vaňková tečovala na rohový kop. Po jeho rozehrání a špatném odkopu domácí obrany našla Benedová na malém vápně úplně volnou Vyslužilovou, ta však šancí pohrdla – střela skončila vedle branky. Ve 41 .minutě střelu Vyslužilové z hranice vápna Vaňková kryla.

Do druhého dějství nastoupili lépe domácí, otevřeli hru ve snaze zvrátit výsledek a hosté měli více prostoru pro brejkové situace. V 53. minutě střílela za vápnem  Němečková, v 59. jí napodobila Novotná, Tomšů se překvapit nenechala. Poté se dvakrát dostala do sóla Benedová, tentokrát bez úspěchu. V 66. minutě to znovu zkoušela Vyslužilová z přímého kopu z 35 metrů, Vaňková se překvapit nenechala. Domácím se šance na snížení naskytla v 75. minutě. Tichá zahrála rukou v pokutovém území a Michalcová penaltu proměnila – 1:2. Tento stav vydržel jen tři minuty. Benedová opět využila krásné přihrávky od Vyslužilové a nedala Vaňkové šanci – 1:3. V 83. minutě se k samostatné akci odhodlala Sýkorová a střelou podél Vaňkové zvýšila na 1:4. V 86. minutě rozhodčí přehlédli míč v rukou brankářky Vaňkové mimo pokutové území a z následného  protiútoku  faulovala Tomšů ve vápně Němečkovou a Michalcová nařízený pokutový kop opět proměnila -  2:4. Hosté si závěr zápasu pohlídali a po zásluze si odvezli všechny body.

TJ Hradiště: Vaňková, Veselá, Němečková, Hynoušová, Pichlíková, Mužíková, Nimburská, Novotná,  Sigmundová, Michalcová, Kálalová.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Gubániová, Sýkorová, Zemanová, Brousková, Repaská.

24.9.2016 Borovany - J.Hradec 2:3 (2:1)

V 5. kole divize žen sk. D přivítala borovanská děvčata za krásného podzimního počasí na svém hřišti ženy Sokola J. Hradec. Zápas byl hodně vyrovnaný s mnoha brankovými příležitostmi na obou stranách, domácí sice vstřelili 3 branky, bohužel jednu do vlastní branky, a tak si hosté odvezli všechny body.

Domácí fotbalistky začaly lépe, už ve 4. minutě se do brejku po výkopu Kándlové dostala Benedová, přihrávkou našla nabíhající Repaskou, ta však mířila nad branku hostí. V 8. minutě se zastřelovala hostující Pilařová a v 10. minutě Plucarová, obě branku netrefily. V 13. minutě opět Kándlová vybídla k sólu Benedovou, střela skončila jen vedle branky. Ve 20. minutě měla Vyslužilová po sóle  před sebou odkrytou skoro celou branku, zbrkle střílela už za vápnem vedle. Ve 33. minutě po chybě domácí obrany nasměrovala Pilařová míč nad domácí branku z malého vápna. Domácí diváci se branky dočkali v 35. minutě. Vyslužilová vybídla k sólu Benedovou a ta šancí už nepohrdla – 1:0. Za tři minuty si to obě hráčky zopakovaly a Benedová zvýšila na 2:0. Ve 42. minutě Benedová opět po přihrávce od Vyslužilové trefila jen náruč brankářky Adamcové. V poslední minutě prvního poločasu hostující Lehejčková zatáhla míč do vápna  a domácí Kándlová si centr srazila do vlastní branky – 2:1.

Druhý poločas začali lépe hosté. V 51. minutě zahrávala Pilařová přímý kop od postranní čáry a jí centrovaný  míč po odskoku překvapil brankářku Tomšů a skončil v síti – 2:2. V 54. minutě opět Pilařová minula branku  z prostoru penalty. Domácí zahrozili v 56. minutě opět Benedovou, tentokrát to po její střele skončilo rohovým kopem.Ten zahrávala Kándlová, hostím se podařil rychlý protiútok a Plucarová zvýšila na 2:3. V 65. minutě střílela Šlapanská, Tomšů byla tentokrát pozorná. V 80. minutě to z 25 metrů zkoušela Repaská, Adamcová se překvapit nenechala. V dalším úniku se ocitla opět Benedová v 84. minutě, Adamcová byla opět na místě. V 88. minutě skončil míč v brance hostí po závaru ve vápně hostí a teči Vyslužilové, branka nebyla uznána pro ofsajdové postavení. V první minutě nastavení se do sóla dostala hostující Peckertová, v rozhodující chvíli však zakopla. Hosté si tak po závěrečném hvizdu rozhodčího odvážejí všechny body.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Vitoušková, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, , Kunová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Brousková, Pečmanová

TJ Sokol J. Hradec: Adamcová, Kadlecová, Pilařová, Šlapanská, Sivá, Dušková, Peckertová, Lehejčková, Hronová, Plucarová, Papežová, Kocoňová, Petráková, Marková

17.9.2016 Plzeň - Borovany 2:3 (1:0)

V deštivém sobotním dopoledni vyrazily hráčky borovanského Calofrigu k dalšímu mistrovskému zápasu do Plzně na hřiště Vodních staveb. Trenéři mohli do zápasu počítat opět pouze s 12 hráčkami. Domácí  měli většinu zápasu více ze hry, utekl jim však začátek druhého poločasu, v němž hosté během 10 minut vstřelili 3 branky a odvezli si ze západu Čech všechny body.

Domácí začali náporem a hostující hráčky se prvních 30 minut jen bránily. V 7. minutě Tomšů chytila střelu Sládkové, v 10. minutě střelu Horáčkové a ve 13. minutě vyrazila krásnou střelu Troupové ze 30 metrů na rohový kop. Nevyužité zůstaly  i šance Valečkové, Peklové a Kabourkové. Mokrý terén lépe zvládaly domácí hráčky a ve 28. minutě se po zásluze dostaly do vedení – Peklová dostala na vápně přihrávku mezi obránce a prostřelila Tomšů. Hned po rozehrání byla před domácím vápnem faulovaná Vyslužilová, sama zahrávala přímý kop a jen těsně branku minula. Ve 33. minutě Benedová trefila jen náruč Krákorové a ve 35. minutě Vyslužilová střílela opět vedle branky. Domácí mohli zvýšit  ve 37. minutě. Tichá faulovala před vápnem Peklovou, přímý kop Troupové skončil těsně nad břevnem hostí. O poslední střelu prvního dějství se postarala Vyslužilová ve 43. minutě, z 35 metrů šel míč opět vedle domácí branky.

V úvodu druhého poločasu hosté zaskočili domácí lepším pohybem a důrazem v osobních soubojích. Už ve 47. minutě Vyslužilová našla přihrávkou za obranu nabíhající Benedovou a ta si se sólem věděla rady – 1:1. Za 3 minuty Benedová utekla po lajně a přesnou přihrávkou našla na malém vápně úplně volnou Vyslužilovou – 1:2. V 57. minutě zahrávala Kándlová přímý kop, teč Vyslužilové brankářka Krákorová vyrazila na rohový kop. Ten rozehrála opět Kándlová, domácí obrana míč odkopla jen k dobře postavené Repaské a na její střelu z 35 metrů brankářka nedosáhla – 1:3. Domácí se více vrhli do útočení a hosté měli šance na rychlé protiútoky – Benedová, Vyslužilová a Vitoušková však brankářku nepřekonaly. V domácím týmu se snažila ohrozit hostující branku Valečková v 72. minutě, Peklová po rohovém kopu v 74. minutě hlavou těsně vedle a po závaru v 78 minutě se nedařilo ani Barnášové, Peklové a Valečkové.  V 81. minutě zahrozila ještě hostující Vyslužilová, byl z toho jen rohový kop. V 86. minutě se krásnou střelou prezentovala Peklová, Tomšů střelu vyrazila na rohový kop. Po jeho rozehrání se k odraženému míči dostala na vápně Horáčková a prostřelila vše co jí stálo v cestě – 2:3. Závěrečné minuty si hosté už pohlídali a odvezli si všechny body. Stínem zápasu je zranění hostující stoperky Kándlové v 52. minutě, když hlavou při obranném zákroku narazila do tyče, zápas nicméně dohrála a zkolabovala až cestou domů a skončila v nemocnici  s otřesem  mozku.

TJ Vodní stavby Plzeň: Krákorová, Peklová, Valečková, Kabourková, Horáčková, Hrabáková, Třikačová, Troupová, Barnášová, Sládková, Černá, Králová, Ondřejková

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Vitoušková, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Repaská, Kunová, Sýkorová, Zemanová.

10.9.2016 Borovany - Příbram 5:5 (3:0)

Ve 3. kole divize žen sk.D přivítala borovanská děvčata na svém hřišti ženy vedoucího celku tabulky 1.FK Příbram. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, pro přítomné diváky brankově atraktivní a se zápletkou do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Domácí trenéři se opět potýkali s absencí několika hráček, k dispozici měli pouze 12 hráček, navíc se ve 20. minutě zranila Švarcová a domácí tak zápas dohrávali bez střídání. Hostující hráčky začaly lépe, už ve 3. minutě střílela Koubková, trefila jen břevno domácí branky. V 8. minutě se před domácí brankářku Tomšů dostala Pilousová, ta však její střelu chytila. V 13. minutě Vyslužilová našla přesnou přihrávkou mezi obranu hostí nabíhající Benedovou a ta si s nabídnutou šancí věděla rady – 1:0. Hosté dobře kombinovali, avšak zakončení bylo nepřesné nebo míč skončil na tyči, jako ve 20. minutě střela Krůtové a ve 28. minutě střela Pilouskové šla vedle branky Tomšů. Ve 32. minutě si Vyslužilová s Benedovou spolupráci zopakovaly a domácí zvýšili na 2:0. Ve 34. minutě Tomšů byla na místě po šancích Veroniky Císařové a následně Pilouskové. Spolupráce  Vyslužilové s Benedovou v 35. minutě skončila lobem nad branku hostí. V 41. minutě Kándlová odkopem našla opět nabíhající Benedovou a ta své sólo opět bezpečně proměnila -  3:0. Hosté měli vyloženou šanci ještě ve 44. minutě, ale po přihrávce od Pilouskové Krejčová trefila jen náruč brankářky Tomšů.

Hosté začali druhý poločas po důrazné domluvě v kabině náporem. Přeskupili sestavu, lépe se pohybovali a domácí hráčky nevěděly kam dřív. Ve 47. minutě se poprvé v zápase po přihrávce od agilní Pilouskové trefila volná Branžovská – 3:1. Hosté nadále ukazovali, že v tabulce nejsou na prvním místě náhodou. V 56. minutě krásnou střelu Veroniky Císařové za vápnem Tomšů vyrazila na rohový kop. Domácí se bránili místy i v 10 hráčkách a byla na nich znát i únava z horka.  V 61. minutě po krásné kombinační akci Veronika Císařová snížila křížnou střelou na 3:2. Hosté byli v těchto minutách zápasu výrazně lepším mužstvem a  výsledkem byla vyrovnávací branka v 71. minutě, jejíž autorkou byla opět Branžovská. Za 3 minuty už hosté v zápase vedli – svou druhou branku  vstřelila Veronika Císařová – 3:4.  Domácí si vybrali smůlu v 78. minutě. Krejčová se dostala do malého vápna, její střela skončila na tyči a odražený míč trefil stoperku Kándlovou u tyče do hlavy a skončil za brankovou čarou – 3:5. Domácí hráčky zápas nevzdaly, na hrot se opět vysunula Benedová, v záloze výborně pracovala Pečmanová s Vyslužilovou a výsledkem bylo opět sólo Benedové v 82. minutě – míč však ještě skončil těsně vedle branky hostí. V 84. minutě opět po krásné přihrávce za obranu od Kándlové si Benedová už poradila a snížila na 4:5. Už se zdálo že si hosté odvezou tři body, ale v 89. minutě našla Tichá přihrávkou po lajně nabíhající Vyslužilovou, ta si všimla špatně vybíhající hostující brankářky, obstřelila jí a vyrovnala na konečných 5:5.

TJ Calofrig Borovany : Tomšů, Vitoušková, Švarcová, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Winklerová, Zemanová

1.FK Příbram: Boukalová, Vavrušková, Císařová Veronika, Krůtová, Kopáčková, Kočová, Branžovská, Dědinová, Koubková, Řezáčová, Pilousková, Krejčová

4.9.2016 Mokré - Borovany 4:1 (2:0)

Ve druhém kole podzimní části divize žen sk. D zajížděla borovanská děvčata k okresnímu derby do Mokrého. Nečekal nás lehký zápas, domácí nastoupili i s letními posilami Koláčkovou a hlavně Eliškou Šturmovou, v našem týmu opět chyběly tři hráčky základní sestavy.

Domácí začali zápas lépe, dobře kombinovali, vytvářeli si i brankové příležitosti a hostující obrana nevěděla kam dřív. Domácí se dostali do vedení už ve 12. minutě, kdy se po zaváhání obrany hostí přesnou střelou z hranice vápna prezentovala Šturmová – 1:0. Domácí se stále tlačili do zakončení, další střely Rouskové, Koláčkové, Šturmové skončily vedle nebo nad brankou nebo je brankářka Tomšů chytila. Hosté se před branku domácích dostávali sporadicky a zakončení Benedové a Vitouškové bylo slabé. Po zahrání přímého kopu Kándlovou se před domácí brankářku dostala v 38. minutě Vyslužilová, byl z toho pouze rohový kop. Domácí zvýšili ve 40. minutě na 2:0, když se ve vápně nejlépe orientovala Koláčková.

Druhý poločas se podobal tomu prvnímu, domácí se stále tlačili před hostující branku a v 65. minutě Rousková tečovanou střelou zvýšila na 3:0. Hosté se dočkali snížení v 68. minutě, po rohovém kopu se hlavou v pádu trefila Tichá. O navýšení skóre se dále snažila Koláčková, střely skončily nad brankou a pokus hlavou kryla Tomšů. Domácí hrozili i z rohových kopů. Dobře je zahrávala Koláčková, nacházela nabíhající Šturmovou, její hlavičky v síti neskončily. Z hostí zaměstnávaly domácí obranu rychlými protiútoky Benedová s Vyslužilovou, střely skončily jen vedle domácí branky. V 88. minutě  se prosadila samostatnou akcí Šturmová a upravila na konečných 4:1.

TJ Mokré: Zákostelecká, Minaříková, Spergerová, Šturmová, Vejdělková, Eliášová, Bartáčková, Rousková, Chaloupková, Kolínová, Koláčková, Jarolímková, Snopková, Myslivečková, Kroutlová,Jašková.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Brousková, Kándlová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Troupová, Repaská, Vitoušková, Švarcová.

27.8.2016 Borovany - Blatná 2:2 (2:2)

V prvním kole nového ročníku divize žen sk. D přivítaly borovanské ženy na svém hřišti ženy z Blatné. Domácí se museli obejít bez šesti hráček základní sestavy a kanonýrka Benedová nastoupila až v závěru prvního poločasu.  Po zranění se do základní sestavy vrátila uzdravená Vyslužilová.

Domácí začali náporem a už ve 3. minutě Vyslužilová našla nabíhající Sýkorovou, ta své sólo zakončila střelou nad branku. O minutu později si to obě zopakovali, Sýkorová tentokrát střílela vedle branky. V 5. minutě se po samostatné akci dostala před brankářku Valíčkovou Procházková, ta její pokus vyrazila. V 6. minutě hosté zahrávali pokutový kop po ruce Kándlové ve vápně, Šebková trefila jen tyč domácí branky. V 8. minutě se už skóre měnilo. Hostující Vajsová šla ve vápně důsledně za míčem a potrestala nedůraz stoperky Kándlové – 0:1. O dvě minuty později zahrávali hosté rohový kop a Šebková zatočila míč přímo k tyči a okolo nedůrazné Fürstové u tyče zvýšila na 0:2. Ve 12. minutě opět domácí Sýkorová v sólu – opět střela vedle. Domácí se stále tlačili do zakončení a střela Vyslužilová z přímého kopu šla těsně nad branku Valíčkové. Ve 30. minutě přišla na hřiště Benedová a už za minutu tečovala přihrávku Vyslužilové a snížila na 1:2. Ve 34. minutě bylo vyrovnáno. Procházková vybojovala na polovině míč, prošla až před vápno, našla volnou nabíhající Vyslužilovou a ta z první prostřelila Valíčkovou – 2:2. Do konce poločasu se už hrálo převážně mezi vápny, bez šancí na obou stranách.

Zápas se hrál za velkého horka a jak skončil první poločas, tak začal i druhý. Bylo hodně nepřesných přihrávek a i horko se podepsalo na únavě. V 55. minutě zakončila Vyslužilová jen do Valíčkové, v 68. minutě Procházková zatáhla míč k lajně a její centr na malé vápno tečovala slabě Brousková, branku netrefila. Na druhé straně se do šancí dostayi Vajsová,Velíšková a Šebková, domácí Tomšů byla vždy připravena.V 76. minutě Vyslužilová po přímém kopu Kándlové branku minula, v 80. minutě Sýkorová šla opět sama na branku, ale dát branku jí nebylo souzeno. Hosté zahrávali v 84. minutě rohový kop, byla z toho jen tyč a z následného protiútoku Benedová střílela nad branku po přihrávce od Procházkové. Do konce zápasu se už nic nestalo a zápas skončil spravedlivou remízou.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Kándlová, Fürstová, Tichá, Vyslužilová, Kunová, Procházková, Troupová, Repaská, Sýkorová, Brousková, Benedová

TJ Blatná: Valíčková, Tvrdá, Petrovicová, Suchlová, Tomanová, Křivancová, Ciglbauerová, Krámová, Vajsová, Nagyová, Velíšková, Honnerová, Šebková.