FK Borovany

Podzim 2013:Necítíš bolest

Podzim 2013

Kvalifikace na MČR žen v sálové kopané

V neděli 12.1 2014 se borovanská děvčata zúčastnila kvalifikace na mistrovství České republiky žen v sálové kopané. Turnaje sedále účastnila družstva žen TJ Mokré, FK Spartak Kaplice, TJ Platan Protivín,FK Lažiště, TJ Sokol S. Ústí, TJ Hradiště a TJ Sokol J. Hradec. Hrálo se vedvou čtyřčlenných skupinách, děvčata z Borovan měla ve skupině ženyz Kaplice,Mokrého a Protivína.

V prvním zápase Kaplice porazila Mokré 7:1, Borovany remizovaly s Protivínem 3:3, branky za Borovany Pečmanová 2 a Švarcová.V dalším zápase Kaplice remizovala s Protivínem 1:1 a Borovanyporazily Mokré 2:1 brankami Tomšů a Pečmanové. Zápas mezi Protivínem a Mokrýmskončil 2:0 a tento výsledek rozhodl o tom, že borovanská děvčata skončí veskupině na třetím místě a budou hrát pouze zápas o 5. místo. V poslednímutkání skupiny Kaplice porazila Borovany 5:2, za borovanská děvčata se trefilaTomšů a Benedová.

V utkání o konečné 5. místo si děvčata zahrálas třetím ze skupiny B, hráčkami S.Ústí. Utkání se hrálo pouze 1 krát 10minut a 5. místo zajistila Borovanům Vyslužilová.

Do finále se probojovala Kaplice a J. Hradec,v normální hrací době zápas skončil 2:2, na pokutové kopy vyhrála Kaplice5:3 a stala se vítězem turnaje.

Na republikové finále pojede druhý J. Hradec, třetí Protivína čtvrté Lažiště, Kaplice se postupu vzdala.

• sestava: Sisi, Verča, Kamen, Květa, Káťa, Máca, Kája, Peci, Mravík, Pája, Lucka, Zuzka (4x), Denča, Winky (1x), Gymi, Můra

V posledním podzimním zápase krajského přeboru žen sehrálo okresní derby, hráčky Calofrigu Borovan zavítaly na hřiště do Mokrého.Borovanské hráčky chtěly odčinit domácí porážku z posledního vzájemnéhozápasu a zůstat po podzimu na druhém místě tabulky. Střelecky se prosadilaBenedová, autorka čtyř branek, poděkování patří ale celému týmu za výbornývýkon v zápase.

Zápas začal náporem hostí, už v 1. minutě střílela Pečmanová, brankářka Kollerová byla na místě, ve 2. minutě vyslala Benedová po lajně Křivovou, její centr prošel přes celé vápno a Vyslužilová přestřelila.V 5. minutě stejnou hráčku vyslala do šance Tichá, Kollerová byla opět namístě. V 9. minutě Křivová vyslala do brejku Vyslužilovou, Kollerová její střelu vyrazila jen na rohový kop. V 16. minutě se dostali do šance také domácí,střela Hamanové skončila vedle branky hostí. Ve 28. minutě zahrávala domácí Rousková přímý kop, trefila jen břevno, odražený míč odkopla Troupová, Benedová ho na půlící čáře zpracovala, udělala kličku domácí Hrabánkové, postupovala sama na branku a své sólo zakončila přesně – 0:1. Domácí poté zpřesnili hru a dočkali se i šancí. V 31. minutě střílela Myslíková vedle, v 37. minutě centrovala Rousková, míč prošel vápnem až k volné Myslíkové, ta z malého vápna trefila jen dobře vybíhající brankářku Tomšů. Do poločasu se do šancí ještě dostala domácí Ondrová, Myslíková a Hamanová, ale skóre se neměnilo.

Druhý poločas začal stejně jako první náporem hostí, už ve 47. minutě střílela Vyslužilová vedle branky. Hosté se dočkali v 52. minutě,Veronika Jedličková rozehrávala u vlastního velkého vápna přímý kop, míč domácío bránkyni přeskočil, Benedová šla opět sama na domácí branku a s přehledem zakončila – 0:2. V 56. minutě domácí snížili, Rousková rozehrávala přímý kop,Veronika Jedličková ve snaze odkopnout míč jej špatně trefila a Koláčková se trefila z hranice velkého vápna přesně k tyči – 1:2. V další šanci se objevila hostující Janečková po spolupráci Vyslužilové a Křivové aj ejím centru před domácí branku, střela skončila vedle branky. Borovanské hráčky se dočkaly branky v 62. minutě, Vyslužilová na vlastní polovině našla přihrávkou Křivovou, její přesná přihrávka mezi obránkyně našla rozběhnutou Benedovou, ta udělala kličku Kollerové a střelou do prázdné branky završila svůj hattrick. Domácí zápas zdramatizovali v 72. minutě, kdy po přihrávce Koláčkové střílela přesně Myslíková – 2:3. V 79. minutě opět střílela Myslíková, Tomšů její střelu vyrazila na rohový kop. Z rohové hokopu ale udeřilo v 82. minutě na druhé straně, zahrávala jej Křivová a Winklerová byla v malém vápně důraznější než domácí obránkyně – 2:4. Už zatři minuty Tichá odvracela hlavou špatný odkop domácí obrany, Benedová si míč zpracovala na půlící čáře a prosmýkla se mezi špatně postavenými hráčkami domácích a své sólo zakončila svou čtvrtou brankou v zápase – 2:5.V závěru zápasu se do šancí dostala ještě Kunová a Vyslužilová ale na výsledku se už nic nezměnilo.

(va)

19.10.2013 Borovany - Lažiště 4:5 (2:3)

• sestava: Andy, Sisi, Mravík, Kamen, Květa, Káťa, Máca, Kája, Hori, Pája, Lucka (2x), Verča (1x), Zuzka (1x), Winky, Peci.

V 9. kole krajského přeboru žen zavítal do Borovan vedoucí tým tabulky – ženy z Lažiště.Zápas nabídl divácky atraktivní zápas s množstvím šancí na obou stranách,mnoha brankami, v němž byly po závěrečném hvizdu šťastnější hostující hráčky.

Zápas začal náporem hostujícího mužstva, domácí obraně dělala problémy nejvíce hostující Trojáková. Už ve druhé minutě střílela nad branku domácí brankářky Zemanové. V 7. minutě se Trojáková prosadila poprvé, po přihrávce od Praizlerové zakončila své sólo vedoucí brankou – 0:1. V 8. minutě střílela Trojáková z hranice vápna, Zemanová střelu vyrazila na rohový kop. V 15. minutě našla Trojáková přesnou přihrávkou Sosnovou, ta střílela opět nad branku. V 17. minutě se Trojáková prosadila znovu, její střela za hranicí vápna skončila za zády brankářky Zemanové – 0:2. Po této brance se pomalu začaly rozehrávat i domácí hráčky, zpřesnily přihrávku, více napadaly hostující hráčky při rozehrávce avýsledek se dostavil ve 20. minutě. Křivová našla přihrávkou ve vápně Benedovou a ta nadvakrát snížila – 1:2. Ve 25. minutě Vyslužilová poslala do vápna centr,Veronika Jedličková střílela pouze do golmanky Klomfarové. Domácím hráčkám se povedlo vyrovnat v 29. minutě. Ve vápně byla brankářkou Klomfarovou faulována Vyslužilová, pokutový kop proměnila Veronika Jedličková – 2:2.V 36. minutě se do vedení dostali opět hosté, domácí obrana nedokázala odkopnout míč, ten se odrazil k Trojákové a její střela skončila znovu za zády Zemanové – 2:3. Domácí se dostali do šance ještě v 45. minutě, na centr Veroniky Jedličkové Vyslužilová ve vápně nedosáhla.

Do druhého poločasu domácí vystřídali brankářky, Zemanovou nahradila Tomšů. Ale i ona po šesti minutách vytahovala míč ze sítě. Švecová zahrávala přímý kop z 35 metrů, Tomšů míč vyrazila jen na břevno, ten se odrazil zpět do vápna, domácí hráčky zůstaly stát a dobíhající Praizlerová Tomšů prostřelila – 2:4. Domácí hráčky znovu zabraly, v 60. minutě střílela Vyslužilová z přímého kopu nad, v 62. minutě zahrávala rohový kop a Benedová znovu přestřelila. Vyslužilová se dočkala první branky v borovanském dresu v 69. minutě.Křivová přihrávkou vyslala do vápna Benedovou, Švecová ji faulovala jen za cenu žluté karty a následnou penaltu Vyslužilová bezpečně proměnila – 3:4. Už za 3 minuty Křivová vybojovala na půlce míč, zatáhla ho do vápna a krásnou přihrávkou našla nabíhající Vyslužilovou – 4:4. Už v 74. minutě se z branky opět radovaly hostující hráčky. Po nedorozumění stoperky Ladislavové a brankářky Tomšů se míč odrazil přímo na nohu Trojákové, která střílela do prázdné branky – 4:5. Domácí se v závěrečných minutách snažili alespoň o vyrovnání, střely Benedové, Křivové a Tiché už na výsledku nic nezměnily.

(va)

13.10.2013 Sez. Ústí - Borovany 1:1 (0:1)- 1:3p

• sestava: Sisi, Kamen, Denča, Káťa, Máca, Kája, Lucka, Mravík, Verča, Zuzka, Pája, Winky (1x), Květa, Peci, Andy

Hráčky Calofrigu Borovan zavítaly v dalším kole krajského přeboru žen na hřiště Sokola S.Ústí. Domácí hráčky nastoupily do zápasu bez Masařové a Dokoupilové, borovanským hráčkám chyběla stoperka Vaňková, která si zlomila ruku, nastoupila už naopak Veronika Jedličková.

Hosté začali zápas lépe, dobře kombinovali, měli i šance, ale bez úspěchu. Už ve 4. minutě poslala Vyslužilová přihrávkou mezi obránce do brejku Benedovou, brankářka Doubková ji vychytala. V 6. minutě Benedová po přihrávce od Křivové vystřelila slabě, Doubková byla opět na místě. Hosté se dostali ke slovu v 10. minutě, přímý kop zahrávala Pěchová, brankářka Tomšů její střelu vyrazila na rohový kop. Hosté se ujali vedení v 17. minutě,Ladislavová našla ve vápně přihrávkou Winklerovou, která na dva pokusy překonala Doubkovou – 0:1. Poté převzaly iniciativu domácí hráčky, měly i brankové příležitosti. Ve 21. minutě Stejskalová trefila tyč, poté dorážela Kovářová, Tomšů její střelu vyrazila. Ve 22. a 23. minutě střílela z hranice vápna Weidenthalerová vedle branky a ve 24. minutě střílela Stejskalová se stejným výsledkem. Do konce poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště s minimem brankových příležitostí na obou stranách.

Druhý poločas začal stejně, jako skončil první. V 55. minutě dostala domácí Holická ŽK za protesty. Hra byla z obou stran neurovnaná s množstvím nepřesných přihrávek. V 62. minutě střílela z velkého vápna Vyslužilová vedle domácí branky. Domácím se podařilo vyrovnat v 66. minutě. Pěchová byla ve vápně faulována Kateřinou Jedličkovou a sama postižená pokutový kop proměnila – 1:1. V 76. minutě se Benedová dostala ke střele po přihrávce od Winklerové, Doubková byla na své mmístě. V 85. minutě se na druhé straně dostala ke střele Pěchová, Tomšů vyrazila na rohový kop. Do konce zápasu se už nic nestalo, o druhém bodu do tabulky musely rozhodnout pokutové kopy. Začínaly domácí hráčky, Macková trefila tyč, borovanská Vyslužilová proměnila, Weidenthalerová opět tyč,Křivová proměnila, domácí Koktavá proměnila, Tošilová proměnila, pak si míč postavila Pěchová, Tomšů její střelu kryla a to znamenalo, že druhý bod do tabulky si odvážejí borovanské hráčky.

(va)

5.10.2013 Borovany - Hradiště 2:1 (1:0)

• sestava: Andy, Dáša, Kamen, Květa, Káťa, Horinka, Peci (2x), Lucka, Pája, Zuzka, Kája, Winky, Denča, Můrka

V dalším kole krajského přeboru žen zavítalo do Borovan mužstvo TJ Hradiště. Domácí nastoupili do zápasu v téměř kompletní sestavě bez zraněné Veroniky Jedličkové. Nastoupit naopak už mohla nová hráčka Lucie Vyslužilová, která přišla do týmu ze Zbrojovky Brno. Hosté ale sehráli v Borovanech výborný zápas, ale domácí měli víc štěstí v zakončení.

Domácí začali zápas lépe, hrálo se převážně na polovině hostů a už v 5. minutě se domácí ujali v zápase vedení. Vyslužilová poslala přihrávkou mezi obránce do brejku Benedovou, ta našla obloukem nabíhající Pečmanovou a ta dávala z metru do prázdné branky – 1:0.V 9. minutě Vyslužilová střílela z 25 metrů vedle, v 15. minutě Křivová opět vedle, ve 22. minutě Tichá znovu netrefila branku hostí. O dvě minuty později po přihrávce Winklerové a Benedové střílela Vyslužilová opět vedle. Podobně se jí vedlo ve 30. minutě. Poté se ke slovu dostaly hostující hráčky, po rohovém kopu Šimákové střílela Vaňková mimo branku brankářky Zemanové. Před koncem prvního poločasu se do šancí dostala ještě Benedová a Vyslužilová, opět bez gólového efektu.

Domácí začali druhý poločas stejně jako první, ale střela Křivové skončila vedle branky, Pečmanové nad branku a přihrávku Vyslužilové před branku odvrátila obránkyně na rohový kop.Diváci se dočkali druhé branky v 56. minutě. Křivová poslala do brejku Pečmanovou a ta své sólo zakončila nadvakrát druhou brankou a korunovala tak svůj výborný výkon v zápase.V 58. minutě se ke střele ve vápně dostala hostující Fišerová, Zemanová vyrazila na tyč. V 61. minutě po přihrávce Janečkové postupovala Vyslužilová sama na branku, hostující brankářka Nováková byla na místě. O dvě minuty později Nováková vychytala i domácí Vaňkovou. O minutu později se po závaru dostala k zakončení Tošilová, míč byl sražen na rohový kop a po jeho rozehrání hlavičkovala Vaňková nad hostující branku. Poté převzaly iniciativu hostující hráčky, domácí obraně dělala největší starosti Šimáková a svůj výborný výkon v zápase proměnila v 71. minutě střelou k tyči a snížení na rozdíl jedné branky. V 77. minutě Hynoušová zahrávala přímý kop z 30 metrů, Zemanové míč vypadl míč z ruky a dobíhající Šimáková netrefila z malého vápna branku. V poslední šanci zápasu se ocitla Vyslužilová v 88. minutě, po přihrávce Janečkové postupovala sama na branku ale střela skončila opět vedle hostující branky.

(va)

28.9.2013 Borovany - Protivín 2:3 (1:1)

• sestava: Andy, Dáša, Květa, Máca, Káťa, Kája, Verča, Peci, Horinka, Pája (1x) , Zuzka (1x) , Winky, Míša, Můra, Denča, Sisi

V 6. kole krajského přeboru žen zavítala do Borovan děvčata z Protivína. Na jejich soupisce se objevilo pouze 9 jmen, a tak se zdálo, že by všechny body měly zůstat doma, ale opak byl pravdou. Domácí se snažili, měli daleko více vyložených šancí, ale hosté z minima vytěžili maximum a po zásluze si odvážejí všechny body.

Domácí začali náporem a už v 9. minutě po ose Veronika Jedličková, Pečmanová, Křivová se posledně jmenovaná dostala ke střele na hranici vápna, jenže netrefila branku. Ve 12. minutě zahrávala hostující Králíková rohový kop, míč se k ní znovu odrazil a následná střela šla nad branku. V 16. minutě se dostala ke střele Janečková, hostující brankářka Brožová byla na místě. Domácí se dostali do vedení ve 20. minutě. Janečková vyslala dlouhým autovým hodem do brejku Křivovou a ta neměla se zakončením problém -1:0. Už za 2 minuty utekla obraně Benedová po přihrávce Křivové, našla ve vápně lépe postavenou Pečmanovou, ta ale branku přestřelila. Ve 32. minutě odstoupila pro zranění domácí Veronika Jedličková. V další šanci se ocitla Winklerová, míč jí ve vápně v poslední chvíli ukopla Melková. Poté se dostávali více do šancí hosté a jednu z nich využila Hrabová po přihrávce Pečené ve 40. minutě – 1:1.

Druhý poločas začali lépe domácí, měli více ze hry, ale šanci Pečmanové v 55. minutě kryla Brožová. V 60. minutě se domácí opět ujali vedení, Pečmanová vyslala do brejku Benedovou a ta zakončila přesně – 2:1. Poté měla šanci ještě domácí Pečmanová a Winklerová, ale bez využití.V 74. minutě byla u postranní čáry faulována Pečená, přímý kop zahrávala Králíková, míč se odrazil k nabíhající Melkové a ta prostřelila vše, co jí stálo v cestě – 2:2. V 78. minutě utekla domácí obraně Pečená a prostřelila brankářku Zemanovou 2:3. Domácí se snažili ještě alespoň o vyrovnání, šance Křivové, Winklerové a Benedové brankou neskončily.V poslední šanci se objevila hostující Králíková, Zemanová však její střelu kryla.

(va)

21.9.2013 Borovany - Mokré 0:3 (0:2)

• sestava: Sisi, Dáša, Květa, Máca, Míša, Mravík, Kája, Peci, Zuzka, Pája, Gymi, Winky, Můra

V dalším utkání krajského přeboru žen zavítalo do Borovan  mužstvo z Mokrého. Domácí nastoupili bez několika hráček základního kádru, které měly studijní nebo rodinné povinnosti, hosté přijeli naopak v kompletní sestavě.

Hostující tým začal zápas náporem, měl územní převahu a už v 7. minutě se ujal vedení 1: 0 po střele Koláčkové z hranice velkého vápna. V 16. minutě domácí Ladislavová zahrávala rohový kop, míč sek ní odrazil a její střela šla vedle branky hostí. Ve 22. minutě zakončovala Snopková akci hostí, brankářka Tomšů byla na místě. Poté převzali iniciativu na hřišti domácí, střely Křivové, Benedové a Ladislavové končily buď mimo branky nebo v náruči brankářky Kollerové. V 38. minutě byla zezadu na polovině hřiště faulována Křivová, za následné protesty viděla hostující Čadová žlutou kartu. Ve 45. minutě kopali hosté penaltu za údajnou ruku ve vápně, kterou kromě hostí a rozhodčího nikdo neviděl, ale hostující kapitánku Minaříkovou brankářka Tomšů vychytala.

Druhý poločas začali lépe domácí, měli více ze hry,v 59. minutě se ale dostala do brejku hostující Koláčková, vystřelila z 20 metrů, brankářka Tomšů podklouzla a hosté vedli 2:0. V 68. minutě zahráli hosté špatně ofsajd systém, Pečmanová doběhla míč u postranní čáry,zpětnou přihrávkou našla nabíhající Křivovou, ta však z malého vápna přestřelila branku. Hosté následně špatně odkopli míč, Benedová se prosadila proti obránkyni na levé straně, postupovala sama ve vápně, její střela z úhlu opět minula hostující branku. V 74. minutě střílela hostující Rousková po přihrávce Koláčkové, míč ale skončil vedle branky. V 84. minutě zahrávali hosté druhý pokutový kop po faulu na Píchovou. Míč si postavila Rousková, brankářka Tomšů penaltu opět chytila. Domácí  hráčky vsadily vše na útok, střelu Švarcové v 88. minutě kryla Kollerová. V 90. minutě se dostali hosté do brejku do rozhozené domácí obrany, Koláčková postupovala sama na domácí branku,prostřelila Tomšů a završila tím svůj hattrick.

(va)

15.9.2013 Lažiště - Borovany 0:0 (3:4p)

• sestava: Sisi, Dáša, Kamen, Máca, Káťa, Květa, Horinka, Mravík, Peci, Pája, Verča, Zuzka, Gymi, Winky, Kája, Míša

K dalšímu mistrovskému zápasu krajského přeboru žen zajížděla borovanská děvčata do Lažiště. V souboji dvou neporažených celků se očekával dobrý fotbal, v každém týmu hostuje nebo hraje několik fotbalistek se zkušenostmi z vyšších soutěží.

Zápas začal opatrně, hrálo se převážně ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. Ve 26. minutě se poprvé ke slovu dostala domácí Kopfová, její střelu z vápna hostující brankářka Tomšů zneškodnila.Za minutu domácí Švecová rozehrávala rohový kop, přesně našla Ciglbauerovou,její hlavička byla hostující obranou tečována mimo branku. Z následujícího rohového kopu Ciglbauerová hlavičkovala těsně vedle hostující branky. Ve 28. minutě prošla Praizlerová od lajny přes Fürstovou až do vápna, její centr prolétl malým vápnem, Kopfová jej však tečovala pouze vedle branky. Ve 36. minutě se po rychlém protiútoku dostaly do šance hostující hráčky. Křivová vyslala do křídla Benedovou, její zpětnou přihrávku a střelu Křivové obrana zblokovala. Ve 40. minutě střela Veroniky Jedličkové z přímého kopu skončila vedle branky Trojákové.Ve 42. minutě utekla Veronika Jedličková po lajně, její centr však nabíhající Benedová netrefila.

Druhý poločas nabídl hned v úvodu několik šancí domácích hráček, ovšem bez gólového efektu. Blízko branky byli domácí v 55. minutě.To Praizlerová vystřelila z 25 metrů, brankářce Tomšů míč vypadl, ale chytila ho na brankové čáře. V 61. minutě zahrávala Veronika Jedličková rohový kop, její přímou střelu Trojáková vyrazila na tyč. O minutu později sinarazily míč Křivová s Benedovou, ta zatáhla míč po lajně, ve vápně našla opět Křivovou, její střela skončila v náruči Trojákové. Domácí měli další šance Kopfovou, Praizlerovou a Ciglbauerovou z přímého kopu, ale opět bezgólového efektu. Největší šanci hostů měla ve druhém poločase  Veronika Jedličková v 71. minutě ,postupovala sama na domácí branku ale přestřelila ji. Domácí zahrozili ještě v závěru zápasu. Nejprve Švecová v 83. minutě trefila břevno brankářky Tomšů, potom mezi 88. a 90. minutou zahrávali domácí 3 rohové kopy Švecovou, dvě střely Ciglbauerové Tomšů vyrazila na rohový kop a potřetí její hlavička skončila mimo branku.

Protože utkání skončilo remízou, následovala střelba pokutových kopů. Za domácí zahrávaly Praizlerová, Ciglbauerová a Trojáková, za hosty Tošilová,Křivová a Veronika Jedličková. Všichni byli úspěšní. Za hosty pokračovala Benedová, která byla úspěšná, za domácí kopala Kopfová, Tomšů její střelu kryla a hosté si odvezli druhý bod.

(va)

7.9.2013 Borovany - Sezimovo Ústí 3:0 (1:0)

• sestava: Simča, Dáša, Kamen, Květa, Káťa, Horinka, Mravík, Denisa, Zuzka (1x), Pája, Verča, Winky, Můra, Gymi

V dalším kole krajského přeboru žen přivítaly borovanské fotbalistky na svém hřišti ženy Sokola Sezimovo Ústí.Hostující hráčky přijely pouze v deseti, přesto to na hřišti nebylo moc znát. Domácím hráčkám vázla kombinace a těžko se dostávaly na dostřel hostující branky. Hosté sice vstřelili dvě branky, naštěstí pro domácí do vlastní branky,třetí gól přidala v závěru Benedová a tři body tak zůstaly doma.

Přitom začátek zápasu začal slibně –po dvou přímých  kopech ve 4. a 5. minutě přibližně z asi 30 metrů po střelách Veroniky Jedličkové zazvonilo břevno hostující brankářky Doubkové. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště s řadou nepřesných přihrávek na straně domácích a bez větších šancí na obou stranách. Teprve ve 26. minutě po třech narážečkách Veroniky Jedličkové a Křivové její přihrávku Benedová na malém vápně špatně trefila, hostující Dokoupilová si ve snaze odkopnout míč dala vlastní branku – 1:0. Spolupráce Veroniky Jedličkové a Křivové pokračoval v 28. minutě, střela Jedličkové šla vedle branky. Ve 40. minutě Křivová našla přihrávkou mezi obránce rozběhnutou Benedovou, její střela skončila opět vedle branky Doubkové.

Druhý poločas začal šancemi Benedové a Veroniky Jedličkové, ale opět bez gólového efektu. Až v 56. minutě centrovala Veronika Jedličková, Benedová se snažila přihrát ve vápně na volnou spoluhráčku ale hostující Koktavá si míč srazila do vlastní branky – 2:0. Hosté poté vysunuli do útoku Dokoupilovou a domácí hráčky měly najednou v obraně více práce – šance Smržové a Dokoupilové skončily v náručí zaskakující domácí brankářky Vocedálkové. Domácí pokračovali v řadě nepřesných přihrávek, vázla kombinace i střelba, do šancí se přesto dostala  Horelicová, Ladislavová i Vaňková ale opět bez gólového efektu. Domácí hráčky se dočkaly branky ještě v 90. minutě po spolupráci Winklerové a Křivové . Ta našla přihrávkou ve vápně Benedovou, která udělala kličku obránkyni a její křížná střela skončila za zády brankářky Doubkové – 3:0.

(va)

31.8.2013 Hradiště - Borovany 0:6 (0:3)

• sestava: Andy, Danča, Kamen, Máca, Květa, Káťa, Zuzka (2x), Peci (1x), Verča (1x), Dáša, Pája (2x), Horinka, Gymi, Můra

Ve druhém kole krajského přeboru žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště do Hradiště u Písku. Hrálo se za příjemného počasí, hostující hráčky nastoupily ve stejné sestavě jako v Protivíně a na hře se to projevilo. Hrálo se většinu zápasu na polovině domácích, škoda mnoha neproměněných šancí, skóre mohlo být dvouciferné. Stínem zápasu je vážné zranění domácí Šimákové a hostující Kándlové.

Hostující hráčky od úvodních minut zatlačily domácí hráčky na jejich polovinu, šance hostující Vaňkové  v 5. a 7. minutě skončily střelou nad branku, kterou hájila domácí brankářka Vaňková. Domácí zahrozili z ojedinělé šance v 6. minutě Kopřivovou, její střela těsně minula branku Zemanové. První branku v domácí síti viděli diváci ve 12. minutě, Křivová po přihrávce od Benedové svůj únik od poloviny hřiště s přehledem zakončila -  0:1. Domácí kopali ve 20. minutě přímý kop za hranicí vápna, Zemanová byla připravena. Ve 21. minutě prodloužila Veronika Jedličková míč na rozběhnutou Benedovou a ta své sólo zakončila druhým gólem. Třetí gól padl ve 25. minutě, kdy po střele Vaňkové dorážela Pečmanová  - 0:3. Další vyložené šance Veroniky Jedličkové, Vaňkové, Křivové a Benedové brankami neskončily.Před koncem prvního poločasu ve 41. a 44. minutě Vaňková prošla přes čtyři bránící hráčky, ale její střely opět skončily nad brankou. Ve 45. minutě se stejně vedlo Křivové.

Druhý poločas začala stejným způsobem, jakým zakončila první, Křivová střelou nad domácí branku. Hostující hráčky se další branky dočkaly v 54. minutě. Veronika Jedličková byla na metr za půlící čárou faulována,sama si postavila míč a krásnou střelou pod břevno vstřelila čtvrtý gól hostí.  Hostující hráčky neustávaly v touze po dalších brankách ale šance Vaňkové, Benedové, Pečmanové,  Troupové a Veroniky Jedličkové brankou neskončily.  Vaňková se branky nedočkala ani v 78. minutě, její střela za hranicí vápna šla opět nad domácí branku.V 82. minutě se do samostatného úniku dostala Benedová po přihrávce Křivové, ani teď však branka nepadla. Hosté se dočkali v 86. minutě, po přihrávce Troupové se podruhé v zápase prosadila Křivová – 0:5. V 89. minutě ji napodobila Benedová, po přihrávce od Křivové šla opět sama na branku a tentokrát se nemýlila a svou druhou brankou v zápase upravila na konečných 0:6.

(va)

24.8.2013 Protivín - Borovany 1:8 (0:2)

• Sestava: Andy, Danča, Kamen, Káťa, Máca, Horinka, Peci, Zuzka (1x), Gymi, Dáša (3x), Pája (2x), Verča (2x), Květa, Winky.

Do dalšího ročníku krajského přeboru žen vstoupily hráčky Borovan na hřišti soupeřek z Protivína. V borovanském kádru se na hřišti představilo pět hráček hostujících z Kaplice a jejich přítomnost na hřišti byla znát. První poločas trvalo, než se sehrály s ostatními hráčkami Borovan, druhý poločas se hrálo většinou na polovině Protivína. Je ale potřeba říci, že domácí, přestože nastoupili pouze v deseti, byli hlavně v prvním poločase zdatným soupeřem.

Na začátku zápasu se hrálo většinou ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách a množstvím nepřesných přihrávek. Hostující branku ohrožovala hlavně výborně hrající Pečená, v 16. minutě trefila střelou z úhlu břevno. Pokusy hostujících hráček Křivové a Troupové kryla brankářka Brožová. Ve 24. minutě se po závaru dostala ke střele z malého vápna Krejčová, brankářka Zemanová její střelu vyrazila na rohový kop. Ve 27. minutě se poprvé prosadila Vaňková po přihrávce Pečmanové a Winklerové – 0:1. Domácí se dostávali do šancí díky dlouhým autům Melkové, ale šance Kolešové a Králíkové brankou neskončily. V 42. minutě utekla po lajně Veronika Jedličková, byla ve vápně faulována a sama proměnila nařízenou penaltu – 0:2.

Druhý poločas začali hosté lépe, zlepšili pohyb po hřišti, zpřesnili přihrávky a výsledek se dostavil hned ve 47. minutě. Křivová prošla do vápna, přihrála před branku a Benedová byla rychlejší než brankářka Brožová – 0 :3. V 56. minutě po narážečce Křivové s Benedovou vyslala prvně jmenovaná do brejku Veroniku Jedličkovou a po kličce brankářce dávala do prázdné branky 0:4. Další šance Křivové, Pečmanové a Benedové skončily buď na břevně nebo v náruči Brožové. V 73. minutě se na druhé straně z ojedinělé šance a střele z hranice velkého vápna prosadila Pečená 1:4. V 77. minutě prošla od poloviny hřiště Vaňková a střelou z vápna upravila na 1:5. V 79. minutě šly na branku po přihrávce Veroniky Jedličkové samy Pečmanová a Křivová a posledně jmenovaná zvýšila na 1:6 a v 80. minutě po přihrávce Kándlové a Benedové Křivová vstřelila svůj druhý gól 1:7. Na konečných 1:8 upravila po přihrávce Veroniky Jedličkové Vaňková a završila tak svůj hattrick.