FK Borovany

Jaro 2018:Necítíš bolest

Jaro 2018

12.5.2018 Borovany- Blatná 7:2 (2:2)

Domácí fotbalistky nastoupily ke svému poslednímu mistrovskému zápasu v sezoně 2017-2018 . Na svém hřišti přivítaly ženy z Blatné. Trenéři znovu dávali sestavu dohromady stěží, vypomoci přišla po dvou letech Troupová a na poslední minuty zápasu za velkého potlesku diváků nastoupila po dlouhé pauze zaviněné zraněním Vyslužilová.

Domácí začali zápas dobře, už ve 2. minutě po pěkné kombinaci Kubíčková – Pečmanová se ve vápně dostala k míči Jandová, trefila jen náruč brankářky Fialové. Hosté ale v 9. minutě zaútočili po levé straně a míč po centru Salákové stoperka Tichá nadzvedla hlavou nad ruce vybíhající brankářky Procházkové – 0:1. Už ve 14. minutě zahrávala Kubíčková z pravé strany rohový kop a míč posadila přesně na hlavu Michálkové -1:1. Jenže za 3 minuty dostala Suchlová míč za obranu a nasadila Procházkové ukázkové jesle -1:2. Poté se hra odehrávala více ve středu hřiště s řadou nepřesností a minimem šancí. Ve 25. minutě střílela za vápnem Klásková, Procházková vyrazila na rohový kop a po jeho rozehrání trefila hlavou náruč Procházkové Swietoňová. Domácí se snažili o vyrovnání, které přišlo až ve 42. minutě. Po faulu na Michálkovou na polovině hřiště se postavila k jeho rozehrání Kubíčková, míč poslala do vápna a brankářka Fialová ho vyrazila jen před dobře postavenou Michálkovou – 2:2.

Hned po přestávce zatáhla míč po pravé straně hostující Klásková, Káplová jí před vápnem faulovala, jenže z následné výhody přímého kopu hosté nic nevytěžili. Domácí zlepšili rozehrávku, začali lépe kombinovat a přišly i brankové příležitosti. Ve 49. minutě utekla po pravé straně aktivní Kubíčková, branku ale z úhlu netrefila. Za dvě minuty dostala přihrávku za obranu Michálková, branku ale také minula. Za další dvě minuty jí z podobné akce napodobila znovu Kubíčková. Co se nepovedlo z těchto akcí, povedlo se v 61. minutě. Michálková zatáhla míč znovu po pravé straně a přesnou přihrávkou na malé vápno našla zcela volnou Kubíčkovou – 3:2. Hosté se ihned snažili o vyrovnání, Klásková utekla domácí obraně po pravé straně, centrem našla zcela volnou Němejcovou, jenže Procházková její pokus kryla. V 65. minutě si Jandová vzala na polovině hřiště míč, po levé straně prošla přes pět hostujících hráček a střelou pod břevno zvýšila na 4:2. Na další branku čekali diváci jen 6 minut. Přihrávku Jandové za obranu na rozběhnutou Michálkovou a její přesné zakončení znamenalo navýšení skóre na 5:2. Za 4 minuty zahrávala Horná přímý kop z 25 metrů po faulu na Kubíčkovou a trefila se znovu pod břevno – 6:2. Domácí hráčky byly při chuti a hned po rozehrání si Michálková třikrát vyměnila míč s Jandovou, ale gólmanka byla po její střele na místě. V 79. minutě dostala Káplová žlutou kartu za faul na Kláskovou, po jeho rozehrání však Swietoňová branku netrefila. Za 4 minuty se hosté dostali do velmi dobré šance. Swietoňová vhazovala z levé strany dlouhé autové vhazování, Šebková hlavou prodloužila do vápna na Kláskovou, ale Procházková byla na svém místě. Konečnou podobu výsledku dala v 87. minutě Jandová, po přihrávce Tiché za obranu hostí proměnila své sólo a upravila na konečných 7:2.

TJ Calofrig Borovany: Procházková, Zemanová, Jandová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Kubíčková, Troupová, Michálková, Horná, Vyslužilová, Kunová.

TJ Blatná: Fialová, Tvrdá, Chárová, Saláková, Klásková, Šebková, Němejcová, Tomanová, Swietoňová, Vaněčková, Suchlová.

Připravil: Václav Beneda

6.5.2018 Hrádek - Borovany 8:0 (5:0)

V dalším kole divize žen zajížděly ženy Calofrigu Borovan na hřiště vedoucího týmu tabulky TJ Hrádek. K zápasu odjelo mužstvo znovu jen s jedenácti hráčkami, trenéři už vyhlíží konec sezony, aby se zbytek hráček stihl uzdravit do začátku příští sezony.

Domácí hráčky začaly zápas ve velkém stylu a hned z první akce vstřelila svou první branku v zápase Kupilíková. Za další 3 minuty se po pěkné kombinaci dostala za obranu hostí Sadravetzová a zvýšila na 2:0. Vzápětí po ztrátě míče hostí se za obranu dostala Hanzíková a své sólo zakončila znovu přesně – 3:0. Hostující hráčky domácím nestačily a kdyby měly domácí lepší mušku, mohlo být skóre ještě vyšší. Zdvořáková trefila jen brankářku Procházkovou, Kupilíková tyč a až v 15. minutě znovu Kupilíková po přesné přihrávce od Andrlové zvýšila na 4:0. Navíc ve 22. minutě našla přesnou přihrávkou Fuchsová Hanzíkovou a její přesná střela znamenala zvýšení na 5:0. Hostující hráčky se poprvé dostaly k zakončení až ve 29. minutě. Přímý kop po faulu na Michálkovou zahrávala Vonková, trefila bohužel jen domácí zeď. Ve 36. minutě byla Michálková znovu faulována před hranicí vápna, sama rozehrávala přímý kop, ale branku přestřelila. Zbytek poločasu se odehrál především ve středu hřiště a domácí si jeho závěr pohlídali.

Druhý poločas začali stejně jako první, už ve 47. minutě zvýšila po pěkné střele z velkého vápna Sadravetzová na 6:0. Ve 49. minutě našla Káplová volnou Michálkovou, její centr ale poslala Vonková nad branku. V 57. minutě se odhodlala k samostatné akci Kubíčková, dostala se až do vápna domácích, míč po její střele odvrátila Hurtová jen k Zemanové, její pokus skončil vedle branky. V 58. minutě po pěkné kombinaci Kupilíková – Sadravetzová druhá jmenovaná zvýšila na 7:0 a za 3 minuty si to obě hráčky obrátily a Kupilíková zakončila znovu přesně – 8:0. Hostující hráčky už jen bránily a domácí nezvýšily stav utkání jen díky brankářce Procházkové nebo nepřesnému zakončení domácích hráček a dvakrát jí pomohla i tyč. Hostující hráčky dohrávaly zápas posledních deset minut po odstoupení Zemanové o deseti . Domácí si tak po závěrečném hvizdu po zásluze připsali do tabulky všechny body.

TJ Hrádek: Ivaničová, Hurtová, Zdvořáková, Hanzíková, Andrlová, Sadravetzová, Truxová, Lukášová, Kupilíková, Moulisová, Beranová, Fuchsová, Hošková, Jarošová.

TJ Calofrig Borovany: Procházková, Zemanová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Jančíková, Kubíčková, Michálková, Horná, Vonková.

1.5.2018 S. Ústí - Borovany 2:1 (1:1)

V dohrávaném utkání 14. kola divize žen odjížděly ženy Calofrigu Borovan na hřiště Sokola S. Ústí. Zápas se hrál za pěkného slunečného počasí, obě mužstva nastoupila pouze s jedenácti hráčkami, domácí byli šťastnější v zakončení a připsali si do tabulky všechny body.

Začátek zápasu patřil hostím. Už v 5. minutě po nedorozumění domácí obrany trefila Michálková jen tyč, v 7. minutě zahrávala přímý kop, střela šla nad branku. V 9. minutě centrovala z pravé strany domácí Macková, brankářka Procházková však byla u míče dřív než Šalátová. V 15. minutě se do samostatného úniku dostala Šimáková a zakončila přesně – 1:0.

Ve 23. minutě našla Vonková nabíhající Michálkovou, odražený míč a následnou střelu Horné tečovala Pěchová mimo branku. Za 4 minuty centrovala z levé strany Jandová, našla ve vápně Vonkovou, její teč skončila nad brankou. Ve 32. minutě odkopávala míč Pěchová a vyslala tím do úniku Hliňákovou, ta však mířila nad branku.Hostím se podařilo vyrovnat ve 39. minutě. Po dlouhém výkopu Procházkové si míč zpracovala Vonková, našla centrem nabíhající Michálkovou, která byla u míče dřív než Smržová v brance domácích a zakončovala do prázdné branky – 1:1.

Začátek druhého dějství měly lepší domácí hráčky. Aktivní byla hlavně Šimáková, po pěkných přihrávkách za obranu se dostávala do šancí, zakončovala sama nebo se pokoušela najít spoluhráčky, ale ke změně stavu to nevedlo. Až v 66. minutě se po špatné rozehrávce hostující obrany dostala k zakončení na pravé straně Masařová a na její křížnou střelu byla Procházková krátká – 2:1. Hostující hráčky se pokoušely alespoň o srovnání stavu, ale ani Vonková, Jandová a Kubíčková z přímých kopů nebyly úspěšné. Na straně domácích se v závěru utkání dostaly Šimáková, Macková a Pěchová, ale byly také neúspěšné, a proto se ze zisku bodů radovaly domácí hráčky.

TJ Sokol S.Ústí: Smržová, Zíková, Šimáková, Pajerová, Pěchová, Hliňáková, Macková, Stejskalová, Sesztáková, Šalátová, Koktavá, Masařová.

TJ Calofrig Borovany: Procházková, Zemenová, Jandová, Fürstová, Káplová, Tichá, Jančíková, Kubíčková, Michálková, Horná, Vonková.

21.4.2018 VS Plzeň - Borovany 2:1 (2:1)

K zápasu do západočeské metropole odjížděly borovanské ženy pouze v deseti hráčkách. Do branky se na výpomoc navíc postavila Tomšů, současná brankářka Procházková musela do hry. Navíc 15 minut před koncem zápasu borovanští přišli o Kunovou, musela odstoupit pro podezření na otřes mozku. To se nakonec potvrdilo a do konce sezony je mimo hru.

Hosté se i přes tyto potíže dostali hned ve 2. minutě do vedení. Vonková našla přesnou přihrávkou na vápně Procházkovou, ta se dobře uvolnila a křížnou střelou poslala hosty do vedení – 0:1. Hosté přesto měli větší územní převahu, dobře kombinovali, ale v zakončení to vázlo. V 6. minutě dobře vystřelila Slovnkaiová, Tomšů míč dobře vyrazila. Domácí se dočkali vyrovnání ve 22. minutě. Jiskrová byla po centru z levé strany u míče dřív než Kunová a srovnala na 1:1. Ve 29. minutě střílela Jůnová vedle branky a ve 37 minutě centrovala Jiskrová, Slovnkaiová jej tečovala, Tomšů vyrazila s námahou na rohový kop. Za dvě minuty se dostala opět Jiskrová do brejku, skvěle našla volnou Slovnkaiovou, ta však branku přestřelila. Ve 45 minutě unikla opět Jiskrová, její přihrávku si ale Tichá srazila do vlastní branky – 2:1.

Hned na začátku druhého dějství se hostující hráčky dostaly do dvou brankových příležitostí. Procházková prošla po levé straně přes tři hráčky soupeře až do vápna, její střela šla jen do náruče brankářky Šidvicové. Dvě minuty nato se po přihrávce od Procházkové dostala do sóla Vonková, její pokus kryla opět Šidvicová. Hostím už začínali pomalu docházet síly a domácí se častěji dostávali do zakončení. V 55. minutě střílela z 25 metrů Jůnová, Tomšů míč jen vyrazila před dobíhající Valečkovou, ta trefila jen břevno. Za 3 minuty skončil pokus Hyťhové nad brankou a z následující akce trefila Slovnkaiová tyč. V 70. minutě centrovala z levé strany Slovnkaiová a střela Jiskrové skončila po obranném zákroku Kunové na břevně. Za další 3 minuty zachránilo hosty znovu dvakrát břevno po střelách Jůnové. V 76. minutě se hosté dostali do ojedinělého protiútoku a po faulu na Michálkovou zahrávala přímý kop z 25 metrů Vonková, míč skončil těsně vedle branky. To už hosté dohrávali pouze s devíti hráčkami, soustředili se více na bránění, přesto měly domácí ještě šance na zvýšení skóre. Pokus Jiskrové skončil vedle branky a ani střely Peklové a Slovnkaiové do černého nemířily a zápas tak skončil výhrou jen těsnou výhrou domácích.

TJ VS Plzeň: Šidvicová, Jiskrová, , jůnová, Valečková, Hrabáková, Troupová, Barnášová, Sládková, Hyťhová, Peklová, Slovnkaiová, Smejkalová

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Fürstová, Tichá, Kunová, Jančíková, Procházková, Michálková, Horná, Vonková

14.4.2018 Borovany - Hradiště 1:4 (1:2)

Za krásného slunečného počasí přivítaly borovanské fotbalistky na svém hřišti tým žen TJ Hradiště. Domácí hráčky se opět musely obejít bez několika hráček základního kádru, přesto se nastoupivší hráčky snažily o co nejlepší výsledek. Hostující hráčky se ukázaly jako dobře připravené mužstvo a musíme přiznat, že vyhrály zaslouženě.

Hosté měli hned v úvodu zápasu první šanci, ale Cinglové míč špatně odskočil a střela skončila nad brankou. Domácí se z rychlého protiútoku dostali před branku hostí a ve vápně se nejlépe orientovala Jandová – 1:0. Ihned po rozehrání se na hranici domácího vápna dostala k míči hostující Cinglová a její slabá střela prošla vápnem a k překvapení všech skončila v brance domácích – 1:1. V 11. minutě se po dalekonosném výkopu Procházkové dostala do sóla Michálková, střela jen těsně minula branku hostí. Za 3 minuty našla Michálková krásnou přihrávkou Vonkovou, míč však skončil opět vedle branky. Hned z protiútoku se krásnou střelou ze 30 metrů prezentovala Pletková, Procházková vyrazila na rohový kop. Po jeho rozehrání a nedorozumění Káplové s brankářkou Procházkovou zvýšila vedení hostí Mužíková – 1:2. Ve 25. minutě domácí hráčky zahrávaly rohový kop. Vonková našla přesným centrem nabíhající Michálkovou, ta však branku přestřelila. Ve 40. minutě po přihrávce od Jandové šla Vonková sama na brankářku Vaňkovou, ta její střelu vychytala nohou a dorážka Michálkové šla nad branku. Těsně před přestávkou prošla po pravé straně hostující Michalcová, přihrávkou našla na vápno nabíhající Mužíkovou, Procházková však byla na místě.

Druhý poločas začaly lépe hostující hráčky. V rozmezí mezi 47. a 49. minuty se třikrát dostaly na dostřel domácí branky. Nejprve Michalcová trefila jen brankářku Procházkovou, ta poté vychytala sólo Cinglové a do třetice po další akci trefila Cinglová tyč. Domácí měli další šanci z přímého kopu v 55. minutě, Vonková branku netrefila. V 62. minutě po kombinaci Michálková – Jandová – Vonková vybojovaly domácí hráčky jen rohový kop. Vyrovnat mohly domácí hráčky v 67. minutě. Jandová vybojovala míč u lajny, přihrávkou našla volnou Michálkovou, ta však branku přestřelila. Hosté zvýšili svůj náskok v 70. minutě. Po nenápadné střele Michalcové za vápnem chtěla Procházková míč odkopnout, jenže jej minula a hosté vedli 1:3. V 78. minutě našla opět Michalcová přihrávkou na vápno Mužíkovou, její střelu zastavilo břevno. Dvě minuty před koncem zápasu hostující hráčky po pěkné kombinaci rozebraly domácí obranu a Jamburová uzavřela stav utkání na konečných 1:4.

TJ Calofrig Borovany: Procházková, Zemanová, Hrubá, Jandová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Kunová, Michálková, Vonková, Jančíková.

TJ Hradiště: Vaňková, Sigmundová, Hrušková, Veselá, Pletková, Sitterová, Mužíková, Jamburová, Kálalová, Cinglová, Michalcová, Nimburská, Šprunglová, Grecmanová.

7.4.2018 J. Hradec - Borovany 1:0 (0:0)

K dalšímu zápasu divize žen zajížděly borovanské ženy do J. Hradce. Zdálo se, že po vítězném zápase v minulém kole každý čekal výhru, jenže opak byl pravdou. Hostům se zápas nepovedl, domácí hráčky byly po většinu zápasu lepším týmem a zaslouženě vyhrály.

Hosté přesto začali lépe, už ve 2. minutě Jandová střílela vedle branky a za 3 minuty jí napodobila Vonková z přímého kopu. Domácí hráčky zahrávaly ve 12. minutě rohový kop a po jeho rozehrání Šlapanská trefila jen tyč. Během dalších minut měla Jandová další dva střelecké pokusy po přihrávkách od Hrubé, obě skončily opět vedle domácí branky. Ve 21. minutě se opět ukázaly domácí hráčky, Dušková zakončila znovu vedle branky hostí. Do konce poločasu se hrálo především ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí jen pokus domácí Sivé – Procházková vyrazila reflexivně nohou a těsně před koncem poločasu zahrávala hostující Vonková rohový kop a zakončení Michálkové opět nebylo přesné.

Hned na začátku druhého poločasu po centru Šteflové zakončovala Kocoňová hlavou vedle branky. V 51. minutě se do sóla dostala Sivá, střílela však jen do náruče Procházkové. V 61. minutě se Vonková po autovém vhazování probila do vápna, zakončovala opět do náruče brankářky Adamcové. Domácí hráčky měly v této fázi zápasu více ze hry a přišly i brankové šance. V 67. minutě opět Sivá po přiťuknutí od Lehejčkové z malého vápna trefila jen Procházkovou a za 4 minuty po přímém kopu Šteflové trefila Sivá zase jen Procházkovou. V 81. minutě přišla přihrávka Jandové na z druhé vlny nabíhající Hornou, její střelu Adamcová vyrazila na rohový kop. V 86. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Po nedorozumění v obraně hostí se do sóla dostala Hronová, Procházková její pokus vyrazila, míč se k ní však vrátil a napodruhé už mířila přesně - 1:0. Poslední střelu zápasu vyslala na domácí branku Vonková, trefila opět jen náruč Adamcové a domácí hráčky si tak po zásluze připsaly do tabulky důležité body.

TJ Sokol J. Hradec : Adamcová, Dušková, Šteflová, Lehejčková, Hronová, Kocoňová, Plucarová, Peckertová, Kučerová, Sivá, Šlapanská, Florianová, Lapková, Voldánová.

TJ Calofrig Borovany : Procházková, Zemanová, Jandová, Fürstová, Káplová, Tichá, Kunová, Kubíčková, Michálková, Horná, Vonková, Hrubá, Talacková.

Připravil : Václav Beneda

31.3.2018 Borovany - Domažlice 7:0 (5:0)

Domácí hráčky Calofrigu přivítaly na svém hřišti v dohrávce odloženého zápasu 13. kola divize žen sk. D hráčky Jiskry Domažlice. Domácí nastoupili od začátku utkání pouze v deseti hráčkách. Vinou zranění a nemoci chybělo hned pět hráček základní sestavy, navíc se ke konci prvního poločasu zranila Michálková, přesto soupeřkám nastřílela pět branek. Hostující trenér přivezl velice mladý tým, přesto hra jeho týmu nebyla tak špatná jak napovídá výsledek.

Domácí hráčky začaly zápas nebojácně, a už v 7. minutě po krásně rozehraném rohovém kopu Vonkovou se vyskočila Michálková nejvýše a hlavou otevřela skóre zápasu – 1:0. Hostující hráčky mohly vyrovnat hned za minutu. Tichá neodhadla centr z levé strany a před Procházkovou se ocitla sama Maierová, její střelu vyrazila Procházková na rohový kop. Za dvě minuty rozehrávala hostující Chmelíková dva přímé kopy – jeden skončil na domácí zdi a druhý kryla Procházková. Ve 14. minutě se zastřelovala hostující kapitánka Růžková – střela skončila vedle domácí branky. Domácí diváci se dalších branek dočkali v 17. a 19. minutě. Vonková se dvakrát výborně uvolnila po levé straně, našla nabíhající Michálkovou a ta zkompletovala hattrick – 3:0. Mezi 24. a 27. minutou se o změnu skóre pokoušely hostující hráčky Maierová a dvakrát Strádalová – střely opět postrádaly přesnost. Domácí hráčky zvýšily stav utkání v 31. minutě. Po pravé straně se uvolnila Fürstová a lobem překonala Mlezivovou v brance hostí – 4:0. Do poločasu domácí hráčky vstřelily ještě jednu branku. V 36. minutě dobře hrající Horná našla z přímého kopu nabíhající Pečmanovou a její přihrávku na malé vápno tečovala Vonková za záda bezmocné Mlezivové – 5:0.

Druhý poločas dostaly domácí hráčky za úkol spíše bránit a podnikat rychlé protiútoky do otevřené obrany, navíc byla na hřišti ještě zraněná Michálková, ale přesto dokázala využít své další šance. Už v 53, minutě našla Vonková přihrávkou za obranu nabíhající Michálkovou a ta po kličce brankářce zakončila do prázdné branky – 6:0. Hostující hráčky se snažily s výsledkem něco udělat, domácí hráčky se ale překonávaly v obětavosti a nadaly hostujícím hráčkám moc prostoru ke vstřelení alespoň čestné branky. Nejvíce aktivní byla výborně hrající kapitánka Růžková, mezi 60. a 86. minutou měla šest šancí, její pokusy skončily buď nad brankou nebo po zásahu Procházkové na rohovém kopu. V 76. minutě zkoušela štěstí ještě domácí Vonková, brankářka Mlezivová byla tentokrát na místě. Konečnou podobu výsledku dala v 90.minutě opět Michálková. Po dlouhém výkopu Procházkové se dostala opět do sóla a zakončila znovu přesně a uzavřela výsledek zápasu na 7:0.

Tj Calofrig Borovany: Procházková, Zemanová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Kunová, Michálková, Horná, Vonková.

TJ Jiskra Domažlice: Mlezivová, Jahnová, Strádalová, Maierová, Růžková, Chmelíková, Vlčková, Baumannová, Vlková, Uškrtová, Budková, Zvolánková.

24.3.2018 Borovany - Kaplice 1:2 (0:1)

V patnáctém kole ženské divize na sebe narazili tradiční soupeři z jihu Čech. Na borovanskou umělku zavítala děvčata z Kaplice. Tabulkové postavení favorizovalo fotbalistky kaplického Spartaku.

Na první vážnější šanci se čekalo až do třinácté minuty zápasu. Kándlová přesným pasem našla rozběhnutou Kubíčkovou, ta se však proti vybíhající gólmance Petržalové neprosadila. Hostující hráčky si první gólovku vypracovaly v minutě dvacáté a byla z toho vedoucí branka. Na levé straně u postranní čáry se pěkně uvolnila Pálková, když nasadila jesličky bránící Káplové, pronikla do vápna, zpětnou přihrávkou oslovila Praizlerovou, ta sice ještě hradbu těl před sebou neprostřelila, ale volného míče se zmocnila Markéta Bartoníčková, která s přehledem míč uklidila po zemi k tyči – 0:1.

O pár minut později si Pálková narazila míč s Bartoníčkovou, svou střelu však namířila jen do brankářky Procházkové. Jinak však bylo k vidění oboustranně i velmi mnoho nepřesností, a i díky tomu nebylo tolik brankových příležitostí. Před přestávkou zahrozily i hráčky Calofrigu. Jančíková však střílela mimo branku. Dvě minuty před odchodem do kabin zahrávala rohový kop domácích Kubíčková, centr prolétl až na zadní tyč, kde se ve skluzu snažila na balón před prázdnou brankou dosáhnout Michálková, ale nebylo ji přáno, a tak šly do kabin o gól spokojenější hostující fotbalistky.

První střelecký pokus druhého dějství si na své konto připsaly hráčky Borovan. Po přihrávce do Michálkové zakončovala Vonková, Petržalová si s jejím pokusem nadvakrát poradila. V 53. minutě Kapličandy navýšily své vedení a gól byl z kategorie šťastných. Bartoníčková před vápnem posunula míč do střelecké pozice Praizlerové, ta napřáhla, svou ranou trefila spoluhráčku Moniku Pálkovou, od které se míč nechytatelným obloučkem odrazil pod břevno bezmocné brankářky Procházkové – 0:2.

V následujících minutách mohly hostující hráčky odskočit i na vyšší gólový rozdíl, ale nebylo jim přáno. Nejprve po centru kapitánky Petříkové měl gól na hlavě zkušená Praizlerová, ale ve vyložené pozici branku přestřelila. Vzápětí z pravé strany Matoušková pronikla až do vápna, i ona mířila nad břevno. V 65. minutě Kapličandy zahrávaly rohový kop. Po centru Matouškové hlavičkovala do břevna Bartoníčková. Za nevyužité šance byly následně hostující fotbalistky potrestány. O čtyři minuty později se ke střele odhodlala Martina Vonková, křížná střela se od tyče odrazila do kaplické sítě – 1:2. Drama bylo na světě.

Dvanáct minut před koncem napřáhla k nepříjemné střele Jančíková, Petržalová dokázala míč vyrazit. Borovanské hráčky se snažily o vyrovnání, ale vyloženou brankovou příležitost už si vypracovat nedokázaly. Naopak tři minuty před koncem faulovala ve vápně Fürstová Matouškovou a pískala se penalta. K ní se postavila právě faulovaná Zuzana Matoušková, její střelu po zemi dokázala Procházková lapit. Opět platilo nepsané pravidlo, že faulovaný by penaltu zahrávat neměl, v tomto případě neměla. Zbývající minuty už si Kapličandy ohlídaly, a i ve druhém jarním zápase naplno zabodovaly.

Borovany: Procházková – Káplová, Jančíková, Tichá, Kándlová, Fürstová, Horná, Jandová, Pečmanová, Vonková, Kubíčková. Střídaly: Zemanová, Klimentová, Michálková.

Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Vávrová, Tošilová, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Pálková, Petříková, Važanová.

Napsal Libor Granec

04.03.2018 Protivín - Borovany 0:0

Svůj první jarní mistrovský zápas sehrály ženy Calofrigu Borovany proti tradičním soupeřkám z Protivína v poměrně mrazivém nedělním ranním čase. Kvůli počasí se zápas odehrál na UMT v Písku již od 8.30 hodin. Do sestavy Borovan se po roční zdravotní absenci vrátila Kándlová, dobře se na hřišti uvedla i nová hráčka Jančíková, v sestavě budou na nějaký čas chybět pro mateřské povinnosti Benedová a Černá.

Zápas se ze začátku odehrával spíše ve středu hřiště, obě mužstva se spíše hledala a tak k prvnímu ohrožení branky došlo až ve 20. minutě, střela domácí Pečené však byla slabá a brankářku Procházkovou neohrozila.Ve 26. minutě se do míče ze 35 metrů opřela Kubíčková, pokus byl hodně nepřesný. Za 4 minuty si z dalším pokusem Pečené Procházková opět poradila. Další pěkná akce se domácím povedla až ve 42. minutě, Mikulenková vyslala míč za obranu nabíhající Bártové, ta však trefila jen dobře vyběhnuvší Procházkovou. Hosté se dostali k první střele na branku až ve 44. minutě. Po pěkné přihrávce Pečmanové se za vápnem opřela do míče Jandová, její pokus však skončil vedle branky.

Ve druhém dějství se hra postupně vyrovnala, hostující hráčky dobře napadaly domácí obranu při rozehrávce, problémy měly hlavně s dobře hrající Kubíčkovou a Fürstovou. Už ve 47. minutě zahrávala Kándlová přímý kop z 25 metrů, trefila však jen bránící hráčku. V 54. minutě se před brankářku Brožovou dostala Fürstová, na zakončení už nedosáhla. Na opačné straně se z protiútoku snažila změnit skóre Bártová, Procházková byla opět na místě. V 63. minutě se střelou vedle branky opět prezentovala domácí Pečená. V 72. minutě zahrávali domácí vůbec první rohový kop v zápase, po závaru ve vápně se míč odrazil k Mikulenkové, střela se jí ale vůbec nepovedla. V největší šanci Borovan se ocitla Kubíčková v 78. minutě po přihrávce výborně hrající Jandové do vápna za obranu, její pokus skončil těsně vedle branky. Domácí mohli rozhodnout těsně před koncem zápasu. Přímý kop Mikulenkové v 88. minutě z hranice vápna Procházková vyrazila jen nohou a v 90. minutě zatáhla výborně míč do vápna Bártová, její přihrávku Procházková nohou vyrazila, míč se dostal na hranici velkého vápna k Pečené, její střela skončila vedle branky a tak zápas skončil dělbou bodů.

TJ Platan Protivín: Brožová, Mrázová, Trnková, Kubíčková, Mikulenková, Boorová, Králíková, Bártová, Pečená, Ambrožová, Hesounová, Kyriánová, Petrnoušková

TJ Calofrig Borovany: Procházková, Zemanová, Jandová, Kándlová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Jančíková, Kubíčková, Horná, Kunová, Tomšů.