4- Terča
1- Maruška, Kikča, Peťa, Gymi

28.5.2016 Borovany - Mokré 2:3 (2:1)

Benedová, Kándlová (11) - Vejdělková 2, Minaříková

V posledním kole letošního ročníku divize žen sk. D se v Borovanech hrálo okresní derby mezi domácím Calofrigem a hostujícími děvčaty z Mokrého. Domácím stále chyběla zraněná Vyslužilová a pro školní a pracovní povinnosti Švarcová a Procházková. Domácí chtěli navázat na dobré výsledky v jarní sezoně, i když už před výkopem bylo jasné, že v celkové tabulce zůstanou na šestém místě.

Zápas začaly lépe hostující hráčky. Netradiční stoperka Bartáčková  se v 6. minutě vydala na sólo přes půl hřiště, brankářka Tomšů její střelu chytila a dlouhým výkopem poslala na druhé straně do sóla Benedovou. Ta udělala kličku i brankářce Zákostelecké a míč poslala do prázdné branky – 1:0. V 15. minutě zahrávala Kándlová rohový kop a Benedová tentokrát levou nohou branku přestřelila. V dalším průběhu se hrálo převážně mezi vápny. Až ve 37. minutě postupovala Benedová opět sama na branku – tentokrát minula. Hned z výkopu se do sóla dostala hostující Vejdělková a prostřelila Tomšů – 1:1. Ve 45. minutě faulovala hostující Kolínová ve vápně Sýkorovou a nařízenou penaltu Kándlová bezpečně proměnila – 2:1.

Druhý poločas začaly lépe opět hostující hráčky. V 51. minutě střílela z přímého kopu Rousková, Tomšů vyrazila na rohový kop. V 55. minutě Tomšů vyrazila střelu Kroutlové a v 56. minutě po následném rohovém kopu střely Jarolímkové a dorážku Rouskové na další rohový kop. V 59. minutě musela odstoupit pro zranění do té doby dobře hrající  Kunová. V  63. minutě faulovala unikající Sýkorovou na hranici vápna zezadu Ondrová, viděla ale jen žlutou kartu. S následným přímým kopem Kándlové neměla Zákostelecká problém. V 78. minutě domácí obrana neuhlídala po rohovém kopu nabíhající Vejdělkovou – 2:2. A v 81. minutě se ve vápně před domácí brankou nejlépe zorientovala hostující kapitánka Minaříková a rozhodla o tom že si všechny body odvezou hosté.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Kunová, Klimentová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Vitoušková, Šachtová, Troupová.

TJ Mokré: Zákostelecká, Bartáčková, Eliášová, Minaříková, Zemanová, Vejdělková, Spergerová, Rousková, Ondrová, Kolínová, Jarolímková, Kroutlová

Připravil : Václav Beneda

15.5.2016 Sez. Ústí - Borovany 4:2 (2:1)

Hrobská 2, Macková 2 - Benedová 2

V předposledním kole divize žen odjížděla borovanská děvčata na hřiště vedoucího celku tabulky do Sezimova Ústí. Děvčata si byla vědoma toho, že nemají v zápase co ztratit a snažila se uhrát co nejlepší výsledek. Trenér neměl k dispozici Procházkovou a Winklerovou kvůli pracovním povinnostem, šanci tak dostaly ostatní hráčky.

Domácí hráčky začaly zápas před pěknou diváckou kulisou náporem a už ve 4. minutě Hrobská po chybě stoperky Kándlové vsítila první branku zápasu – 1:0. Ve 12. minutě prošla Hrobská opět domácí obranou a zvýšila na 2:0. Hostující hráčky odpověděly hned po rozehrání. Kándlová našla volnou Benedovou, ta si poradila s domácí obranou a snížila na 2:1. Domácí měli dále více ze hry, hostující obranu zaměstnávaly nejvíce Hrobská, Zíková a Macková. Při jejich střelách se vyznamenávala hostující brankářka Tomšů vytěsněním střel na rohové kopy, jednou ji pomohlo břevno. Domácí obranu nejvíce zaměstnávala Benedová, do poločasu však diváci branku už neviděli.

Druhý poločas začali domácí opět náporem, šance kapitánky Smržové a Pěchové z přímého kopu brankou neskončily. V 50. minutě šla Benedová po přihrávce Repaské sama na brankářku Doubkovou, branku však těsně minula. O minutu později si Benedová  vše zopakovala po přihrávce od Pečmanové, tentokrát už mířila přesně- 2:2.Domácí byli vyrovnávací brankou zaskočeni, vázla přihrávka a hrálo se převážně ve středu hřiště. Domácí diváci se dočkali další branky v 64. minutě. Po sérii špatných odkopů se za vápnem opřela do míče Macková a trefila se přesně k tyči – 3:2. Domácí se dále snažili o navýšení skóre,ale šance Hrobské a Smržové zmařila Tomšů. V 84. minutě se to domácím hráčkám nakonec podařilo. Po rohovém kopu se trefila Macková a uzavřela skóre zápasu na konečných 4:2.

TJ Sokol S.Ústí: Doubková, Hrobská, Slabová, Stejskalová, Macková, Zíková, Koktavá, Pajerová, Pěchová, Šalátová, Smržová, Dokoupilová, Hliňáková, Mrzenová.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Klimentová, Vitoušková, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Kunová.

Připravil: Václav Beneda

7.5.2016 Plzeň - Borovany 0:3 (0:1)

Procházková 2, vlastní

V dalším kole divize žen zajížděla borovanská děvčata do západočeské metropole na hřiště Vodních staveb Plzeň.  Kromě zraněné Vyslužilové měl trenér k dispozici kompletní tým. Hráčky dodržovaly stanovené pokyny, výborně bránily, vytvořily si spoustu brankových příležitostí  a po kvalitním výkonu si odvezli po zásluze  všechny body.

Domácí hráčky začaly zápas náporem a měly i několik šancí. Většina centrů a přihrávek směřovala na jednu z nejlepších hráček Štěpánku Peklovou. Dobře jí podporovala kapitánka Valečková, střely směřovaly nad nebo vedle branky nebo byla na místě brankářka Tomšů. Hosté se dostali do šance v 17. minutě . Benedová utekla od půlicí čáry a po její přihrávce Procházková branku minula. Pak se hra odvíjela převážně mezi vápny s minimem šancí na obou stranách. Hostující Káplová si dobře hlídala Štěpánku Peklovou a domácím se přestala dařit rozehrávka ve středu hřiště. Ve 39. minutě Benedová po kombinaci s Procházkovou branku ještě přestřelila, ve 42. minutě si role vyměnily a po přihrávce mezi obránce šla Procházková sama na Zedníkovou a střelou k tyči poslala hosty do vedení – 0:1. Před odchodem do kabin po rohovém kopu Kándlové  Benedová na zadní tyči branku netrefila a vzápětí šla Sýkorová sama na Zedníkovou a těsně branku minula.

Druhý poločas opět začaly lépe domácí hráčky. Ve 49. minutě nastřelila Barnášová tyč a vzápětí Martanová střílela vedle. V 63. minutě se do sóla dostala opět Benedová , trefila jen vybíhající Zedníkovou a z následné dorážky Sýkorové byl jen rohový kop. V 67. minutě se do sóla dostala Procházková, místo přihrávky na nabíhající Benedovou volila střelu a trefila opět jen vybíhající Zedníkovou. V 71. minutě se ke střele dostala domácí Majtanová, Tomšů vyrazila s námahou na rohový kop. Hostující hráčky se dočkali v 75. minutě. Po přihrávce za obranu od Sýkorové šla Procházková opět sama na Zedníkovou a tentokrát jí nedala šanci – 0:2. V 78. minutě zahrávala Kándlová z pravé strany rohový kop a Valečková míč nešťastně hlavou tečovala do vlastní branky – 0:3. I za tohoto stavu se domácí tlačili do útoku, šance Peklové, Valečkové a Vlkové brankou neskončily a hosté se po závěrečném hvizdu radovali ze zisku tří bodů.

TJ Vodní stavby Plzeň: Zedníková, Hrabáková, Třikačová, Krocová, Štolková, Valečková, Troupová, Barnášová, Majtanová, Krákorová, Peklová, Černá, Vlková.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Winklerová, Procházková, Klimentová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Vitoušková, Kunová.

30.4.2016 Borovany - Mabapa 3:1 (1:0)

Procházková 2, Kándlová - Kotková

V 15. kole divize žen přivítaly borovanské hráčky na svém hřišti tým FK Mabapa. Domácí se museli obejít bez dvou hráček zraněných v minulém zápase v Kaplici – Vyslužilové a Klimentové. Hosté přijeli pouze s devíti hráčkami,  ukázali se v dobrém světle a v některých fázích zápasu byli lepší než domácí hráčky. Domácí obraně dělala největší problémy zejména Lucie Kotková hostující z pražské Sparty.

Domácí začali zápas dobře, už ve  2. minutě se po přihrávce Benedové dostala k míči Procházková a Krýslová na její přízemní střelu nedosáhla – 1:0. Následovaly další šance do otevřené obrany – Benedová po samostatném úniku střílela slabě a Procházková zase vedle brány. V 11. minutě se po krásné akci dostala ke střele hostující Šlechtová a domácí zachránilo jen břevno. Domácí dobře roztahovali hru, kombinovali ale selhávala finální přihrávka nebo koncovka. Ve 34. minutě se zastřelovala Kándlová, z přímého kopu z 25 metrů trefila připravenou náruč Krýslové. Za 3 minuty Benedová trefila obě tyče, dobíhající Winklerová trefila jen boční síť. Ve 41. minutě se opět připomněla hostující Šlechtová, po samostatné akci střílela mimo branku. Domácí mohli zvýšit ještě ve  45. minutě po ose Švarcová –Benedová – Procházková , Krýslová její střelu kryla.

Domácí se druhé branky dočkali hned ve 47. minutě. Kándlová si vzala na polovině míč, prošla až k vápnu, její přízemní střela skončila na tyči a dobíhající Procházková měla před sebou jen prázdnou branku – 2:0. V 53. minutě o sobě dala vědět hostující Hrnečková.  Prošla přes čtyři domácí hráčky, Tomšů její střelu kryla. V 63. minutě si Kándlová opět vzala na polovině míč a tentokrát její přízemní střela za vápnem skončila v síti – 3:0. Domácí hráčky pod dojmem vedení více útočily, ale zapomínaly bránit. Toho využila hostující Kotková, na polovině obehrála nedůslednou stoperku Tichou a po samostatném úniku snížila – 3:1. To samé si zopakovala v 79. minutě – tentokrát z toho byl pouze rohový kop. V 89. minutě se ke střele dostala opět dobře hrající Kándlová – Krýslová byla na místě. Domácí si tak připsali do tabulky další cenné tři body. Nyní je čekají dva těžké zápasy venku – za týden s VS Plzeň a potom Sokol Sezimovo ústí.

TJ Calofrig Borovany : Tomšů, Švarcová, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Winklerová, Procházková, Repaská, Zemanová, Vitoušková, Kunová, Sýkorová, Žbánková.

FK Mabapa: Krýslová, Hrnečková, Kodymová, Kotková, Mašková, Lukášková, Kvardová, Pletková, Šlechtová.

24.4.2016 Kaplice - Borovany 3:1 (2:1)

Tošilová, Pálková, Bartoníčková - Švarcová

Úvod střetnutí byl takový oťukávací. Větší nebezpečí bylo zaregistrováno v minutě deváté. Trestný kop z levé strany zahrávala V. Jedličková, prudkou střelu dokázala brankářka Tomšů vyboxovat. Na druhé straně pak vedle branky skončila tečovaná střela Vyslužilové. Následoval rohový kop, zmatky před kaplickou svatyní a pohotová Karolína Švarcová zblízka dorazila míč do sítě – 0:1.

V 17. minutě byly fotbalistky Kaplice blízko vyrovnání. Stoklasová odcentrovala z pravé strany, míč propadl až na zadní tyč, kde byla nepokrytá Vocedálková. První střelu stačila Tomšů vyrazit, při následné druhé ráně ji na brankové čáře zastoupila spoluhráčka Kándlová a třetí střelecký pokus stejné hráčky minul vzdálenější pravou tyč. Kapličandy se vyrovnání dočkaly o několik minut později. Velmi dobře hrající Stoklasová našla před vápnem Květu Tošilovou a na její povedenou střelu k pravé tyči byla gólmanka Tomšů krátká – 1:1. Domácí hráčky byly při chuti. Prakticky po rozehrávce se po nahrávce od V. Jedličkové dostala do zakončení Bartoníčková, ale mířila pouze nad branku Calofrigu.

Po půlhodině hry podržela svůj tým Tomšů, když dokázala zareagovat na zakončení Pálkové a míč vytěsnila na rohový kop. Poté se o střelecké štěstí pokoušela na druhé straně Vyslužilová, ale střelu po zemi Petržalová za svá záda nepustila. Když už to vypadalo, že týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu, udeřily Kapličandy v posledních vteřinách prvního dějství. Bartoníčková našla na levé straně V. Jedličkovou, a ta zatáhla balon po lajně. Po její přihrávce se ve vápně pěkně uvolnila Monika Pálková a střelou kolem Tomšů poslala Spartak do vedení – 2:1.

Po změně stran v 53. minutě po přihrávce Tošilové rozvlnila pouze boční síť Bartoníčková. Na druhé straně rozehrávala trestný kop Vyslužilová, mimo zakončovala Fürstová. V těchto chvílích zápasu to vypadalo, že se hráčky Calofrigu nadechují k náporu. Zkušená Procházková střílela z hranice šestnáctky těsně nad břevno.

Jenomže gólově udeřily fotbalistky Spartaku. Rohový kop krátce po uplynutí hodiny hry zahrávala V. Jedličková a Markéta Bartoníčková hlavou neomylně skórovala – 3:1. Inkasovaný gól vzal Borovanským vítr z plachet. Ve zbytku zápasu byly k vidění některé slibné příležitosti před oběma brankami, ale skóre se již neměnilo.

V samotném závěru pak přišel nešťastný moment pro hosty, kdy se na polovině hřiště při souboji o míč zranila Lucie Vyslužilová, jedna z nejdůležitějších hráček Calofrigu. Nezbývá nic jiného, než popřát brzký návrat na zelený trávník. Zranění klíčové hráčky hostujícího trenéra Benedu jistě mrzí více, než první jarní prohra. Fotbalistky Spartaku se po porážce z minulého kola vrátily na vítěznou vlnu.

Kaplice: Petržalová – Kováříková, Praizlerová, Vávrová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková (67. Goldfingerová), V. Jedličková.

Borovany: Tomšů – Švarcová (87. Šachtová), Kándlová, Benedová, Fürstová (67. Vitoušková), Káplová, Tichá, Vyslužilová, Procházková, Klimentová (46. Kunová), Repaská (41. Pečmanová).

Připravil: Libor Granec

16.4.2016 Borovany - Hradiště 5:0 (1:0)

Vyslužilová 2x, Winklerová, Horná, Kándlová

Ve 13. kole divize žen zavítal do Borovan celek TJ Hradiště. Domácí se musely obejít bez zraněné Benedové a nastoupit nemohly ani Procházková a Pečmanová. Do sestavy se naopak po zranění vrátila Zemanová.  Hostující hráčky přijely pouze v devíti, nicméně domácí se proti oslabenému soupeři nemohli prosadit a výsledek neodpovídá dění na hřišti.

Domácí se ujali vedení už ve 12. minutě. Tichá poslala přihrávku za obranu na  Vyslužilovou a její přízemní střela skončila za zády Vaňkové – 1:0. V 15. minutě centrovala Vyslužilová a Winklerová trefila jen Vaňkovou. Poté hra domácích upadla do průměru, s vědomím si dvou hráček navíc kazili spoustu přihrávek, zbytečně nakopávali míče dopředu a do šancí se spíše dostávaly hostující hráčky. Dopředu se vysouvala stoperka Hynoušová a Mužíková a po jejich akcích se ke střelám dostala  Novotná, Jamburová a Nimburská, střely skončily vedle branky nebo v náruči brankářky Tomšů. V 35. minutě se střelou z přímého kopu prezentovala Mužíková, Tomšů byla opět na místě. Ve 38. minutě se střelou z 30 metrů prezentovala Vyslužilová, Vaňková vyrazila míč na rohový kop.

Po poločasové domluvě se hra domácích zlepšila. Začali lépe kombinovat, zpřesnili přihrávku a přišli i brankové příležitosti. V 53. minutě Repaská z malého vápna ještě branku přestřelila, v 59. minutě se už domácí diváci dočkali. Fürstová našla přihrávkou nabíhající Winklerovou a ta střelou pod vybíhající  Vaňkovou zvýšila na 2:0. Za dvě minuty vyzkoušela pozornost domácí brankářky Tomšů Nimburská, ta její pokus kryla. V 70. minutě  krásnou střelou k tyči z 25 metrů zvýšila Vyslužilová na 3:0 a ta samá hráčka chtěla za 4 minuty centrovat, míč však skončil na spojnici tyče a břevna. V 82. minutě se do míče opřela opět snad z 25 metrů Repaská a upravila na 4:0. Při snaze zabránit brance se zranila brankářka Vaňková a  místo ní musela do branky Jamburová. V 85. minutě centrovala Vyslužilová a Kándlová se štěstím upravila na konečných 5:0.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Vitoušková, Švarcová, Klimentová, Kándlová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Winklerová, Repaská, Zemanová, Kunová.

TJ Hradiště: Vaňková, Sigmundová, Mužíková, Hynoušová, Hrušková, Hanusová, Novotná, Nimburská, Jamburová.

10.4.2016 Protivín - Borovany 1:4 (0:2)

K dalšímu zápasu divize žen zajížděly hráčky Calofrigu Borovany na hřiště do Protivína. Chtěly navázat na vítězství z minulého kola a zapsat si do tabulky opět tři body. To se nakonec po dobrém výkonu povedlo. Třemi brankami do sítě soupeře se prezentovala Benedová, čtvrtou přidala Repaská.

Začátek zápasu  byl ze strany Borovan nervózní, vázla kombinace i přihrávky. V 11. minutě se do úniku dostala Litvanová, trefila jen náruč brankářky Brožové. Ve 13. minutě se jen slabou střelou prezentovala domácí Šimáková. V 17. minutě se dostala po dobře zahraném přímém kopu za ofsajdovou past Vyslužilová, Brožová její střelu vyrazila na rohový kop. Ofsajdové pasti se vyhnula ve 23. minutě opět po přímém kopu Kándlové Procházková, její střela skončila vedle domácí branky. Hostující hráčky se dočkaly ve 28. minutě. Po přihrávce od Vyslužilové za obranu své sólo proměnila Benedová 0:1. Už za dvě minuty si to samé Benedová zopakovala, tentokrát po přihrávce od Tiché – 0:2. Poté se do několika šancí dostaly domácí hráčky, střela Novákové ve 39minutě  šla vedle branky, centr Mikulenkové ve 41. minutě  Tomšů vyrazila a její další střelu z přímého kopu ve 45.  minutě Tomšů vyrazila na rohový kop.

Druhý poločas začaly aktivněji hostující hráčky, střelecké pokusy  Litvanové, Benedové a Vyslužilové skončily vedle domácí branky. V 64. minutě mohly domácí hráčky snížit. Faul Klimentové na hranici vápna posoudil rozhodčí jako penaltový, Mikulenková trefila jen břevno. Za dvě minuty našla Repaská nabíhající Pečmanovou, její střela našla náruč brankářky Brožové. V 68. minutě se opět po sóle zastřelovala Benedová, branku minula a v 71. minutě se na druhé straně střelou prezentovala Vítovcová, Tomšů byla na místě. Domácí trenér v závěru zápasu vysunul dopředu stoperku Račákovou a po její přihráce snížila v 77. minutě Šimáková – 1:2. Hostující hráčky si v poslední desetiminutovce své vítězství pojistily. Opět po centru Kándlové v 82. minutě  z přímého kopu se ofsajdové pasti vyhnula Vyslužilová, přihrávkou našla volnou Repaskou a ta neměla problém trefit prázdnou branku – 1:3. Za dvě minuty našla Procházková přihrávkou za obranu nabíhající Benedovou a ta své sólo opět proměnila, završila hattrick v zápase a stanovila konečný výsledek zápasu na 1:4.

TJ Platan Protivín: Brožová, Kolešová, Mrázová, Vítovcová, Kubíčková, Mikulenková, Račáková, Hrabová, Chumanová, Nováková, Šimáková, Poppová.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Klimentová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Procházková, Litvanová, Repaská, Vitoušková, Žbánková, Kunová, Šachtová, Zemanová.

2.4.2016 Borovany - J.Hradec 4:3 (2:3)

Vyslužilová 2, Pečmanová, Benedová – Šteflová 2,Papežová

V prvním jarním domácím zápase přivítaly borovanské hráčky na svém hřišti tým žen  TJ Sokol J. Hradec. Domácí chtěli potvrdit bod přivezený z minulého kola z Blatné a konečně prolomit nelichotivou bilanci s jindřichohradeckými děvčaty. Do branky se vrátila uzdravená Tomšů, chyběla naopak pro zranění Procházková.

Domácí začali opatrně, a proto se hrálo spíše ve středu hřiště. V 7. minutě střílela slabě Winklerová, ve 12. minutě ji napodobila hostující Pilařová. V 19. minutě našla Vyslužilová nabíhající Benedovou, ta branku minula. Ve 21. minutě střílela Pilařová opět pouze nad branku. Skóre se poprvé měnilo v 25. minutě. Po pěkné kombinaci se ve vápně dostala k zakončení Šteflová a nedala Tomšů šanci – 0:1. Za dvě minuty už to bylo o dvě branky. Pilařová centrovala do vápna, brankářka Tomšů si zavolala, jenže Papežová byla rychlejší – 0:2. Domácím se ve 29. minutě podařilo snížit. Benedová vybojovala míč, přihrávkou našla nabíhající Vyslužilovou a ta netradičně pravou nohou poslala míč pod břevno brankářky Adamcové – 1:2. Ve 35. minutě se ve skrumáži ve vápně nejlépe orientovala Šteflová a svou druhou brankou upravila na 1:3. Ve 43. minutě zatáhla míč po lajně Benedová, přesnou přihrávkou našla na vápně nabíhající Pečmanovou a ta krásnou přízemní ránou prostřelila Adamcovou – 2:3.

Druhý poločas začaly lépe hostující hráčky, Šteflová však z přímého kopu střílela nad branku. V 56. minutě se domácí diváci dočkali vyrovnání. Hostující obrana chybovala, když si obránkyně pustila míč na vápně do středu hřiště a atakující Vyslužilové střela náramně sedla – 3:3. Vítězné branky se domácí dočkali už v 60. minutě. Vyslužilová přihrávkou za obranu našla nabíhající Benedovou a ta své sólo zakončila střelou k tyči – 4:3. Hosté byli v této fázi zápasu brankami zaskočeni, nedařila se kombinace a většina přihrávek končila na nohou soupeřek nebo v autu. V 72. minutě si Benedová své sólo  zopakovala  po přihrávce od Tiché, střela skončila mino branku. V 77. minutě se k míči dostala po minutě pobytu na hřišti Fürstová, Adamcová míč vyrazila a Vyslužilová dorážkou branku přestřelila. V závěru střílela ještě hostující Šteflová vedle branky a napodobila ji Lehejčková. K poslední šanci se po sóle dostala Benedová, Adamcová její pokus vyrazila na rohový kop a domácí takticky závěr zápasu zvládli a do tabulky si připsali tři cenné body.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Švarcová, Klimentová, Kándlová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Repaská, Winklerová, Vitoušková, Fürstová, Kunová Zemanová, Žbánková.

TJ Sokol J. Hradec: Adamcová, Kučerová, Šteflová, Lehejčková, Kadlecová, Pilařová, Sivá, Plucarová, Kocoňová, Papežová, Peckertová, Častová.

26.3.2016  Blatná – Borovany 1:1 (0:1)

Velíšková – Benedová

Na první jarní zápas divize žen sk. D odjížděla borovanská děvčata na hřiště do Blatné. Kromě zraněných brankářek Tomšů a Zemanové odjíždělo mužstvo v plné sestavě, v brance tak nakonec musela zaskočit Kunová.

Zápas se hrál na umělé trávě a začátek vycházel lépe hostujícím hráčkám. Už v 5. minutě se do brejku dostala Benedová, její střelu po zemi Valíčková s námahou vykopla. Už za minutu se Benedová na polovině hřiště prosmýkla kolem stoperky Velíškové ve snaze postupovat opět sama na branku, ta ji ovšem přidržela za dres a uviděla od rozhodčího jen žlutou kartu. V 16. minutě se už Benedová dočkala, když zužitkovala přihrávku od Procházkové a míč poslala podél Valíčkové do sítě – 0:1. V 17. minutě střílela Repaská z 20 metrů nad branku a poté se k ohrožení hostující brankářky Kunové dostaly i domácí hráčky. Ve 22. minutě zahrávala přímý kop Krámová, Kunová byla na svém místě. Ve 30. minutě se ke střela dostala Vajsová, Kunová její slabou střelu opět kryla. Do poločasu se více hrálo mezi vápny už bez větších šancí před brankami.

Druhý poločas začal slibnou šancí hostí. Benedová byla faulována před hranicí vápna a následný přímý kop Vyslužilové Valíčková kryla. Domácí hráčky převzaly v zápase iniciativu, začaly lépe kombinovat, v zakončení ztroskotávaly na nepřesných přihrávkách nebo dlouhých centrech. V 51. minutě se k dorážce dostala hostující Procházková po střele Benedové, zakončila však trestuhodně nad branku. Domácí hráčky se dočkaly vyrovnání v 64. minutě po faulu Vyslužilové před vápnem. Míč si postavila Velíšková a krásnou střelou pod břevno překonala Kunovou – 1:1. Hosté v této fázi zápasu špatně kombinovali, přibylo hodně zbytečných kliček a ztrát míče a domácí toho mohli využít. V 84. minutě po centru Vajsová hlavou branku netrefila a ta samá hráčka mohla rozhodnout v 87. minutě. Hostující Kándlová rozehrávala na polovině hřiště u lajny přímý kop, domácí obrana míč odkopla na polovinu hřiště, Vajsová si poradila s oběma obránkyněmi a postupovala sama na Kunovou. Ta jí zmenšila střelecký úhel vyběhnutím mezi velké vápno a penaltu a Vajsová svou střelu poslala mimo branku. Zápas tak skončil spravedlivou remízou na které se po závěrečném hvizdu shodli i oba trenéři.

TJ Blatná: Valíčková, Chárová, Tvrdá, Krámová, Šebková, Tomanová, Křivancová, Vajsová, Kozáková, Nagyová, Velíšková, Gillová, Suchlová.

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Švarcová, Kándlová, Benedová, Klimentová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Procházková, Repaská, Sýkorová, Vitoušková, Podařilová, Winklerová, Šachtová.