3- Mravík, Denča, Míšan V., Kiki

2- Janča

(Reklamace prosím hlaste)

21.6. Turnaj žen ALLICE CUP 2013 - Čechtice

Borovanská děvčata se na závěr letošní sezony v sobotu 21.6 zůčastnila IV. ročníku turnaje žen ALLICE CUP 2013 v Čechticích. Na turnaj odjížděla děvčata s putovním pohárem za loňské vítězství. Podle letošních propozic se turnaj hrál na zkrácené hřiště mezi velkými vápny na branky 5 krát 2 metry. Turnaje se zůčastnily kromě Borovan hráčky Pivoženky Jesenice a domácí DFC Panterky Čechtice. Čtvrtý tým opět jako loni nedorazil, pořadatelé proto upravili hrací systém, hrálo se 2 krát 20 minut a každý s každým 2 krát. Hrálo se v úmorném vedru, všechny hráčky zaslouží velký obdiv za předvedené výkony. Vítězství si odvezla děvčata z Jesenice, druhé místo patří domácím DFC Panterky Čechtice a třetí místo vybojovala děvčata z Borovan. Borovanská Andrea Zemanová byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje. Všichni se na závěrečném posezení shodli na tom že příští rok přijedou zase.

3:   Calofrig  Borovany

Sestava Borovan : Zemanová, Husková, Kándlová, Benedová, Fürstová, Beníšková, Pečmanová, Sporerová, Kunová, Troupová, Horelicová.

Připravil Václav Beneda

9.6. Protivín - Borovany 4:2 (2:1)

• Sestava: Andy, Danča, Kamín, Míša, Máca, Horinka, Gymi, Peci (1x), Můra, Kiki, Zuzka (1x), Míšan V.

K poslednímu mistrovskému zápasu letošního ročníku krajského přeboru žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště do Protivína.Chtěli jsme potvrdit předchozí dobré výsledky, což se sice nepovedlo, ale hrál se na obou stranách pohledný fotbal .

Domácí začali náporem, ale střely Suchanové, Králíkové a Pečené skončily buď vedle branky Zemanové nebo byla brankářka na svém místě. Ve 23. minutě se dostala ke střele Melková, Zemanová byla opět připravená.Borovany se dostaly poprvé ke slovu až ve 27. minutě. Po faulu na Troupovou kopala Kándlová přímý kop, domácí brankářka s ním neměla problém. Více se poté hrálo ve středu hřiště, bojovalo se o každý míč. Jako první se brankově prosadili Borovany. Po přihrávce Pečmanové se po samostatném úniku z malého vápna trefila k tyči Benedová – 0:1. Domácí otočili zápas v rozpětí mezi 38. a 40. minutou po brance Vajsové po závaru ve vápně a její střele k tyči a Králíkové po úniku Pečené a jejího centru ze strany také z malého vápna.

Druhý poločas byl více vyrovnaný, obě mužstva chtěla vyhrát,hrálo se více ve středu hřiště s množstvím střel z větší vzdálenosti a často nepřesnými. Borovany se dostaly k vyrovnání v 66. minutě po pěkné přihrávce do lajny na rozběhnutou Benedovou a jejím centru do vápna na naběhnuvší Pečmanovou – 2:2. Domácí vyrovnali v 71. minutě, když se po přihrávce Pečené z lajny ocitla sama před brankou Zemanové Vajsová – 3:2. Borovanská děvčata se snažila o vyrovnání,pokusy Horelicové, Benedové a Kunové v brance neskončily. Konečný výsledek se zrodil v 90. minutě. Borovany zahrávaly Kándlovou rohový kop, všechny hráčky s výjimkou Huskové se přesunuly do vápna domácích, míč se odrazil zpět ke Kándlové, ta jej ztratila a Vajsová šla sama od půlky na Zemanovou a se zakončením neměla problém – 4:2.

(va)

1.6. Borovany - Lažiště 2:0 (1:0)
  • Sestava: Andy, Danča (1x), Kamen, Míša, Máca, Horinka, Peci, Gymi, Kiki, Můra, Zuzka(1x), Vendy.

V 19. kole krajského přeboru žen přijely do Borovan ženy z Lažiště. Obě mužstva k utkání nastoupila bez několika hráček základní sestavy hlavně kvůli pracovním povinnostem. Vzhledem k počasí sehrálo na umělé trávě, což dělalo na začátku zápasu oběma mužstvům problémy se zpracováním míče.

Domácí měli po celý zápas více ze hry, už ve 3. minutě Pečmanová  našla přihrávkou volnou Malou,její střelu brankářka Klomfarová vyrazila a následnou dorážku Pečmanové  chytila. V 5. minutě střílela z vápna Benedová, Klomfarová byla opět na místě. V dalším průběhu zápasu se hrálo více ve středu hřiště s řadou nepřesných přihrávek na obou stranách, až v 18. minutě z úhlu Pečmanová prověřila pozornost Klomfarové. Hosté zahrozili v 19. minutě svou nejlepší hráčkou Kopfovou, její střelu z 25 metrů Zemanová kryla, ve 24. minutě se Kopfová znovu dostala ke střele z hranice velkého vápna po centru Gajerové, ale minula branku. Domácí se dostali ve 25. minutě dovedení 1:0, když přihrávku Pečmanové do běhu za hostující obranu Benedová bezpečně proměnila. V 31. minutě Kunová našla před hostujícím vápnem volnou Pečmanovou, ta udělala kličku Gajerové, Klomfarová byla opět na svém místě.V 35. minutě Kopfová zatáhla míč po lajně, na její centr však Nováková nedosáhla. V poslední minutě prvního poločasu dobře hrající Fürstová zatáhla míč po lajně, po jejím centru střela Kunové opět mířila vedle branky Klomfarové.

Úvod druhého poločasu patřil opět domácím hráčkám, ale střelecké pokusy Kándlové z přímého kopu, Tiché  i Benedové skončily buď vedle hostující branky nebo v náruči Klomfarové. Střelecký pokus Friedlové po přihrávce Kopfové byl také nepřesný. Domácí se podruhé radovali v 66. minutě. Po faulu na Benedovou se z hranice vápna trefila z přímého kopu Kándlová– 2:0. Hosté dvakrát ohrozili domácí branku v 69. a 71. minutě. Nejdříve  Kopfová rozehrávala přímý kop po faulu Malé,Zemanová odvrátila na rohový kop, podruhé její střelu po faulu Pečmanové Zemanová vyrazila jen před sebe, ale dobíhající Stadlerová z malého vápna přestřelila domácí branku. Následně v 73. minutě Benedová vybojovala míč ve středu hřiště, na pravé straně našla volnou Horelicovou, její centr však Malá poslala z malého vápna nad branku. Hosté zahrozili ještě v 85. minutě,Kopfová po centru trefila hlavou jen připravenou Zemanovou, následoval rohový kop a po rozehrání opět Kopfová z malého vápna přestřelila. Do poslední šance zápasu se dostala Benedová v 88. minutě po chybě hostující obrany,kterou prošel centr Fürstové a Benedová zakončila střelou nad branku Klomfarové.

(va)

25.5. Hradiště - Borovany 0:7 (0:4)
  • Sestava: Můra, Danča, Kamen, Máca, Míša, Janča, Gymi, Peci (2x), Denča (1x), Zuzka (4x).

K dalšímu zápasu krajského přeboru žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště do Hradiště u Písku. Přestože se jednalo o zápas posledního a předposledního celku tabulky, zápas byl jednoznačnou záležitostí hostujících Borovan – střelecky se prosadila borovanská Benedová, autorka čtyř branek. V hostující brance musela za nemocnou Zemanovou zaskočit Kunová.

Zápas začala obě mužstva pouze v deseti hráčkách,domácím po dvaceti minutách přišla jedenáctá hráčka. Hostující hráčky byly od začátku lepším týmem, už v 5. minutě Kándlová z přímého kopu z 20 metrů trefila břevno domácí branky. V dalších šancích se objevily Pečmanová, Husková a Tichá, ale střely buď minuly branku nebo byla namístě domácí brankářka Vaňková. Domácí zahrozili v 17. minutě, střelu Šimákové Kunová kryla. Ve 23. minutě se poprvé prosadila Benedová. Po odkopu Tiché z vlastní poloviny hřiště postupovala sama na domácí brankářku a svůj únik zakončila střelou k tyči – 0:1. O čtyři minuty později se Benedová prosadila podruhé  opět po samostatném úniku a přesné přihrávce Pečmanové za obranu – 0:2. Domácí se dostali ke slovu v 31. minutě, ale střelu Fišerové z přímého kopu odvrátila Kándlová z malého vápna hlavou. Ve 33. minutě Benedová završila hattrick. Pečmanová vystřelila z hranice velkého vápna, domácí obrana míč špatně odkopla a Benedová ho z první vrátila do domácí branky 0:3. V 39.minutě po faulu Troupové Fišerová z přímého kopu netrefila hostující branku.Ve 43. minutě Benedová zatáhla míč po lajně, zpětnou přihrávkou našla Pečmanovou, ta ještě hledala nabíhající Fürstovou, ta na míč ale před brankou nedosáhla. Hosté se dočkali ještě v 45. minutě, Kándlová přihrávkou po zemi na vlastní polovině  našla nabíhající Pečmanovou a po její samostatném úniku byl stav po prvním poločase 0:4.

Druhý poločas začali hosté aktivně a už ve 48. minutě po rohovém kopu Kándlové dorážela Janečková na 0:5. Domácí zahrozili v 51. a 55. minutě, ale střely Mužíkové a Hynoušové skončily vedle branky Kunové.Pečmanová našla v 56. minutě přesnou přihrávkou rozběhnutou Benedovou,její střelu Vaňková vyrazila na rohový kop. V 61. minutě Fürstová vyvezla míč od vlastní branky, přihrála po lajně Benedové, ta našla ve vápně dobře postavenou Pečmanovou, její střelu levou nohou brankářka Vaňková vyrazila na rohový kop. Fürstová v 65. minutě korunovala svůj výborný výkon,vybojovala na vlastní polovině míč, přihrála za obranu na rozběhnutou Benedovou a ta počtvrté rozvlnila síť domácí branky 0:6. V 73. minutě se vytáhla brankářka Kunová po střele domácí Machové a následné dorážce Mužíkové. Následně Benedová po přihrávce Troupové zatáhla míč po lajně a Pečmanová z malého vápna poslala míč mimo branku. V 79. minutě vystřelila za vápnem domácí Hynoušová, před dobíhající Sigmundovou zachránila Kunová. V poslední minutě zápasu Benedová vybojovala na vlastní polovině míč, přihrála po lajně na rozběhnutou stoperku Kándlovou, její přihrávku na hranici velkého vápna tečovala Pečmanová posedmé za záda Vaňkové 0:7. Poděkovat bych tentokrát chtěl celému mužstvu za bojovný výkon a hru i v oslabení o jednu hráčku.

(va)

18.5. Borovany - Mokré 2:3 (1:1)

• Sestava: Andy, Danča, Kamín, Peci, Macík, Míša V., Vendy, Beny, Můrka, Mravík, Kiki, Janča, Zuzka (2x).

V dalším kole krajského přeboru žen se hrálo okresní derby mezi domácím Calofrigem Borovany a TJ Mokré. Domácí nastoupili do utkání i s navrátivší Malou a Ladislavovou s odhodláním zopakovat výborný výkon z posledního zápasu v J. Hradci. Na druhé straně stálo mužstvo,kterému patří druhé místo v tabulce a některé hráčky dříve v Borovanech působily. Po opatrném začátku, kdy se hrálo převážně ve středu hřiště poprvé udeřila v 8. minutě domácí Benedová. Troupová ji poslala z autového vhazování do samostatného úniku a po kličce brankářceTomšů zakončovala do prázdné branky – 1:0. V 16. minutě zahrozila poprvé hostující Rousková, její střelu domácí brankářka vyrazila. Ve 26. minutě Malá vystřelila z 25 metrů, hostující brankářka byla na místě. Hosté se dočkali vyrovnání v 33. minutě. Rousková vyslala střelu z rohu velkého vápna,Zemanová vyrazila míč pouze před dobíhající Poláčkovou, která neměla problém trefit odkrytou branku. Ve 40. minutě domácí Pečmanová střílela z hranice velkého vápna vedle branky a v poslední šanci prvního poločasu v 43.minutě minula domácí branku Ondrová. Druhý poločas začaly lépe domácí hráčky.Ve 48. minutě vyslala Kándlová přihrávkou za hostující obranu Benedovou, ta udělala kličku dobíhající Myslíkové a prostřelila brankářku Tomšů- 2:1. Už za dvě minuty bylo vyrovnáno, když rohový kop zahrávala hostující Ondrová a Zemanová ve snaze vyboxovat míč si jej srazila do branky.V 59. minutě po špatném odkopu domácí obrany  se střelou z velkého vápna prosadila Rousková – 2:3. V 69. minutě postupovala opět Benedová sama na branku, ale slabou střelu Tomšů kryla. V 82. minutě běžela Hamanová na branku domácích, ale Zemanová její střelu vystihla. Běžela 85. minuta, Pečmanová převzala  na své polovině míč, prošla přes tři hráčky, udělala kličku obránkyni na velkém vápně a postupovala sama na branku, jenže se ozval hvizd rozhodčí, která k údivu všech na hřišti i diváků odpískala údajný faul proti domácím. Domácí měli poslední šanci po rohovém kopu v 90. minutě, výsledek se už ale nezměnil.

(va)
11.5. JH - Borovany 3:2 (1:1)
  • Sestava: Andy, Danča, Kamen, Míša, Máca, Horinka, Gymi, Peci, Vendy, Beny, Míša V., Zuzka (2x)

V dalším kole krajského přeboru žen zajíždělaborovanská děvčata na hřiště vedoucího týmu – J. Hradce. Chtěla odčinitposlední domácí porážku a napravit i herní projev z minulého zápasu.Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě a také už ve třetí minutě domácíPlucarová trefila tyč borovanské branky. V 5. minutě poprvé zahrozilahostující Benedová, totéž zopakovala o minutu později, ale pokaždé byla domácíbrankářka Bubeníková na svém místě. V 15. minutě už Benedová byla úspěšná,když po přihrávce Pečmanové za obranu postupovala sama na branku a poprvépřekonala domácí brankářku. Ovšem už za dvě minuty po tečované střelez vápna domácí srovnali Plucarovou na 1:1. Poté se hrálo převážně vestředu hřiště, až v 34. minutě se vyznamenala brankářka Borovan Zemanová,nadvakrát vyrazila hlavičku Kősslovépo centru Šteflové a dorážku Plucarové.V 42. minutě se ke slovu opět dostalihosté, ale přímý kop Kándlové po faulu na Pečmanovou brankářka domácíchvyrazila na rohový kop. O minutu později Tichá vyslala přihrávkou za obranuopět Benedovou, která tentokrát sólo zakončila střelou vedle brány. Následovalšpatný výkop od branky a po přihrávce Huskové zakončila Pečmanová opět střelouvedle branky. Druhý poločas začali lépe domácí, ale jak Pilařová, tak Kősslová i Pragerovánetrefily branku. Udeřilo ale na druhé straně, když opět Pečmanová vyslalapřihrávkou za obranu do sóla Benedovou a ta už si věděla rady co s míčem1:2. V 62. minutě Zemanová vyrazila střelu Tlachnové, následoval odkop Troupovéna rozběhnutou Benedovou, ale ta netrefila branku domácích. V 74. minutěse domácí dočkali vyrovnání, po přihrávce Tlachnové se z malého vápnatrefila Pilařová 2:2. Už v 77. minutě po špatné rozehrávce hostujícíobrany trefila domácí Papežová šibenici borovanské branky 3:2. V 86.minutě po faulu Beníškové  domácíTlachnová přestřelila branku, na druhé straně v 87. minutě Kándlová pofaulu na Troupovou také přestřelila domácí branku. V 88. minutě Benedová mohlavyrovnat, ale po přihrávce Tiché za obranu a kličce brankářce Bubeníkovénetrefila branku. Poslední šanci zápasu měla domácí Pilařová, brankářkaZemanová ale byla na svém místě. Za bojovný výkon jak za strany domácích takhostů by zápasu slušela remíza, domácí měli více štěstí v koncovce.

(va)

5.5. Borovany - Tábor 0:8 (0:4)
  • Sestava: Andy, Danča (přišla v průběhu...), Gymi, Kamen, Peci, Máca, Míša, Horinka, Zuza, Winky.

V dalším kole krajského přeboru ženpřivítala borovanská děvčata na svém hrišti hráčky S. Ústí.  Domácí nastoupili do zápasu pouze s osmihráčkami v poli vinou zranění a pracovními povinnostmi, ve 20. minutě se dohry zapojila ještě domácí stoperka Dana Kándlová. Hosté začali zápas náporem,už ve 4. minutě střelu Masařové domácí brankářka Zemanová ještě vyrazila alev 10. minutě se Masařová prosadila znovu a úspěšně 0:1. Ve 24. minutě navápně nepokrytá hostující Šárka Koktavá zvýšila na 0:2 a stejná hráčka ve 30. minutě zvýšila šťastným odrazem na 0:3. Ve 37. minutě zvýšila střelouz dálky Weindenthalerová na 0:4. První střelu vyslala na hostující brankuBenedová až ve 48. minutě, ale trefila pouze brankářku. Hosté byli nadále lepšímtýmem a následovali i další branky. V 57. minutě se prosadila Dokoupilová,v 63. a 70. minutě opět Masařová a v 80. minutě se skóre zastavilo na0:8 po brance Smržové. Domácí zahrozili ještě v 84. minutě, ale Troupovátrefila pouze brankářku po přihrávce Pečmanové a v 86. minutě Kándlová pofaulu na Benedovou z přímého kopu opět trefila pouze brankářku hostí.

(va)

21.4. Borovany - Protivín 2:2 (0:1)
  • Sestava: Andy, Danča, Kamen, Gymi, Máca, Míša, Horinka, Peci, Dena, Mravík, Zuza (2x), Winky, Beny, Vendy, Můra.

V dalším kole krajského přeboru žen přivítaly  ženy Borovan na svém hřišti ženy z Protivína. Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě  kromě zraněné Malé a bez Repaské a Brychtové, které si plní mateřské povinnosti.Domácí začali zápas náporem a v 15. a 16. minutě po přihrávkách Benedové před bránu Winklerová dvakrát minula branku soupeřek.Ve 23. minutě  Pečmanová znovu minula branku po přihrávce Ladislavové. Pak se dostávali do šancí i soupeřky, ale brankářka Zemanová bylavždy na svém místě. Po závaru před domácí brankou se Protivín ujal vedení 0:1 Suchanovou, když domácí hráčky Troupová a Fürstová neodkoply míč ve vápně. Do poločasu ještě střely Ladislavové a Pečmanové skončily mimo branku hostí. Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním zvrátit výsledek utkání, ovšem bez brankářky Zemanové, které se udělalo nevolno, místo ní nastoupila v brance Kunová, ale šance Benedové a Ladislavové gólem neskončily. Udeřilo až v 57. minutě, když Tichá odkopávala míč, který hostující stoperku přeskočil a Benedová šla sama na hostující brankářku, udělala jí kličku a srovnala na 1:1. Ovšem už za dvě minuty z nenápadné akce Pečená vystřelila za vápnem a krásná střela skončila odrazem o břevno v brance - 1:2. Poté se znovu vrátila do branky Zemanová, akce se střídaly na obou stranách, hostující Pečená nastřelila tyč,Benedová znovu utekla obraně hostí ale ztroskotala na brankářce hostí. Už se zdálo že utkání skončí výhrou hostí, jenže proti byla opět Benedová, která po krásné přihrávce Pečmanové opět utekla hostující obraně a po kličce brankářce upravila na konečných 2:2.

(va)

14.4. Lažiště - Borovany 2:2 (0:1)
  • Sestava: Andy, Kámen, Gymi, Máca, Míša, Horinka, Denča, Peci (2x), Můra, Zuzka, Beny, Winky, Venda + Danča

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděla Borovanská děvčata do Lažiště. Ještě před utkáním rozhodčí nepustil do utkání Kándlovou pro neplatnou registraci, naštěstí jsme měli na střídání další dvě hráčky.V úvodu zápasu měly více ze hry domácí hráčky, v 8. minutě Zemanová vyrazila gólovou střelu na rohový kop. Borovanské hráčky začaly zápas v trochu jiném rozestavení jen na jednu útočnici, což jim ze začátku zápasu dělalo trochu problémy, ale postupem času si na to zvykly a postupně začaly být lepším týmem, což potvrdila Pečmanová v 36. minutě gólem na 0:1 pro hostující hráčky. Na začátku druhého poločasu Lažiště opět mělo více ze hry a v 67. minutě po zásluze vyrovnalo. Navíc hned v 73. minutě zvýšily domácí hráčky ze skrumáže před borovanskou brankou na 2:1. Borovanské hráčky však nesložily zbraně, znovu přehrávaly domácí hráčky a odměnou byl krásný vyrovnávací gól Pečmanové v 82. minutě. Je potřeba dodat že zápas skončil spravedlivou remízou.

(va)

6.4.  Borovany - Hradiště 8:0 (3:0)
Kontumace 0:3 kvůli špatné registračce
  • Sestava: Andy, Danča, Kamen (2x), Máca, Míša, Horinka (1x), Mravík (1x), Peci (1x), Zuzka (1x), Winky (2x), Gymi, Vendy.

K prvnímu jarnímu zápasu přijely do Borovan hráčky Hradiště pouze v deseti hráčkách, domácí na tom nebyly o mnoho líp,bylo jich dvanáct. Zápas měl jednoznačný průběh, domácí hráčky načaly skóre již ve třetí minutě, kdy se trefila Winklerová. Hosté měli za celý zápas jedinou vážnější šanci, když po faulu Ladislavové zahrávali přímý kop z dvaceti metrů, který jen těsně minul branku domácích. Další branky domácích přidaly ve třicáté minutě opět Winklerová, ve 43. minutě Tichá zvýšila na 3:0. V 56.minutě opět Tichá přidala čtvrtou branku,v 61. minutě Benedová zvýšila na 5:0,v 63. minutě přidala Ladislavová šestou branku. Na 7:0 zvýšila Pečmanová v 70. minutě  a na konečných 8:0 upravila Horelicová. Nicméně nakonec svaz výsledek kontumoval 0: 3 ve prospěch Hradiště pro nastoupení hráčky Kándlové s neplatnou registrací.