Podzim 2017

28.10.2017 Blatná - Borovany 2:1 (2:0)

TJ Blatná: Valíčková, Tvrdá, Chárová, Saláková, Klásková, Šornová, Šebková, Mlíčková, Tomanová, Krámová, Němejcová, Vajsová, Suchlová, Nagyová, Stadlerová

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Zemanová, Hrubá, Švarcová, Jandová, Benedová, Fürstová, Káplová, Procházková, Horná, Pečmanová, Kubíčková, Tichá, Černá

Borovanské ženy zajížděly ke svému poslednímu podzimnímu zápasu do Blatné. Trenéři se opět museli obejít bez několika hráček základu, do jarní části už by snad měly být k dispozici všechny hráčky.

Domácí začali lépe, dobře kombinovali, napadali hostující rozehrávku a přišly i šance. V 7. minutě střílela Stadlerová vedle branky, z protiútoku se před vápno dostala Procházková, její pokus skončil také vedle branky. V 11. minutě faulovala před hranicí vápna hostující Káplová, přímý kop Mlíčkové šel také vedle branky. Za dvě minuty našla Procházková centrem Benedovou, její střela branku také minula.

Domácí hráčky se mohly poprvé radovat ve 25. minutě. Tomanová zahrávala přímý kop, hostující obrana byla nedůsledná v bránění a Stadlerová měla dost času na otevření skóre zápasu – 1:0. Za čtyři minuty domácí rychla rozehráli rohový kop a Nagyová střelou za hranicí vápna zvýšila na 2:0. Do poločasu stojí za zmínku jestě přímý kop Procházkové ve 33. minutě – střela šla opět mimo branku  a sólo Benedové přes tři domácí hráčky – její střelu brankářka Valíčková vyrazila na rohový kop.

Druhý poločas začali lépe opět domácí, v 50. minutě zahrávala Stadlerová přímý kop, Kunová tentokrát její pokus kryla. V 56. minutě podobnou situaci zahrávala Tvrdá, Kunová byla znovu připravena.  Poté hostující trenéři prostřídali, na post stoperky se postavila Tichá a Procházková se posunula do zálohy. A hned po minutě právě Procházková vystihla špatnou přihrávku domácích, obešla zkušeně stoperku i brankářku a do prázdné branky upravila na 2:1.

Hostující hráčky ožily, domácí se pouze bránili a v 69. minutě se do vápna dostala opět Procházková, Valíčková její střelu vyrazila na rohový kop. V 75. minutě utekla Benedová po lajně, přihrávkou do vápna našla Hrubou, s její slabou střelou si Valíčková poradila. Domácí se ke konci zápasu vymanili z tlaku a celkem v poklidu si výsledek pohlídali. V 77. minutě se o změnu skóre pokusila Tomanová – míč šel vedle branky a střelu Chárové z přímého kopu v 83. minutě Kunová kryla. Poslední minuty se odehrály převážně na polovině hostí a domácí se po závěrečném hvizdu rozhodčího radovali ze tří bodů.

Připravil : Václav Beneda

21.10.2017 Borovany - Hrádek 2:8 (1:4)

TJ Calofrig Borovany: Procházková, Hrubá, Švarcová, Jandová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Kunová, Horná, Vonková, Zemanová.

TJ Hrádek: Ivaničová, Hurtová, Plzáková, Frantová, Přibilová, Truxová, Andrlová, Kupilíková, Moulisová, Beranová, Zdvořáková, Lukášová

V dalším kole divize žen přivítaly borovanské ženy na svém hřišti vedoucí celek tabulky TJ Hrádek. Pro domácí to byl v podzimní části poslední zápas na svém hřišti, v dalším kole zajíždějí za týden do Blatné a v posledním kole mají volno.

Hosté začali zápas lépe a už v 6. minutě otevřela skóre zápasu Hurtová – 0:1. Za 3 minuty to bylo už 0:2, prosadila se Kupilíková. Hosté byli stále aktivnější, Procházková v brance domácích reflexivně vyrazila další sólo Kupilíkové a Hurtové. Domácí hráčky se z tlaku vymanily až po čtvrthodině hry. Vonková střelou z úhlu ale branku minula a Jandové střelecký pokus z hranice vápna skončil také vedle branky hostí, do které se postavila Ivaničová. Ve 22. minutě Horná vysunula do šance Vonkovou, pokus skončil ještě vedle branky. Za minutu vybojovala míč na polovině hřiště Jandová, přihrála volné Benedová a její křížná přihrávka na nabíhající Vonkovou a přesné zakončení znamenalo snížení na 1:2.

Ve 33. minutě se k přímému kopu z 30 metrů postavila Andrlová, míč šel ale nad branku domácích. Za 3 minuty vysunula Vonková míč na nabíhající Benedovou, míč skončil jen na tyči za již překonanou Ivaničovou.Hostující hráčky navýšily své vedení v závěru poločasu, prosadila se opět Kupilíková a Hanzíková a upravily stav na poločasových 1:4.

Druhé dějství začaly lépe opět hostující hráčky. Kupilíková našla ve vápně zcela volnou Přibilovou, míč střela skončila jen vedle branky. V 53. minutě se o střelu z 25 metrů pokusila aktivní Jandová, Ivaničová byla na místě.Hostující hráčky byly v této fázi zápasu lepší, lépe kombinovaly, hrály v pohybu a výsledkem byl pokutový kop po faulu brankářky Procházkové na Kupilíkovou. K míči se postavila Přibilová a zvýšila na 1:5. V 63. minutě zahrávali hosté rohový kop, po špatném odkopu Káplové se míč odrazil z Andrlové a ta prostřelila Procházkovou – 1:6. Za 4 minuty se prosadila po pěkné kombinaci s Kupilíkovou Hanzíková a zvýšila na 1:7. V 68. minutě velice aktivní Kupilíková nastřelila tyč domácí branky  a za dvě minuty po zmatku v domácí obraně zvýšila Lukášová na 1:8.

V závěrečných minutách zápasu se do několika příležitostí dostali ještě domácí hráčky. V 75. minutě si Benedová naběhla na přihrávku Horné a snížila na 2:8. O minutu později na druhé straně po rychlém protiútoku  Hanzíková opět trefila jen  tyč domácí branky. V 83. minutě mohla snížit Benedová po přihrávce od Jandové za obranu,  její střela šla jen do brankářky Ivaničové. Přímý kop Hanzíkové v 86. minutě skončil nad brankou domácích a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího se hosté mohli zaslouženě radovat ze zisku tří bodů.

Připravil: Václav Beneda

7.10.2017 Borovany - Plzeň 1:1 (0:1)

TJ Calofrig Borovany : Procházková, Hrubá, Švarcová, Jandová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Horná, Vonková, Zemanová, Kubíčková, Kunová, Sýkorová

TJ VS Plzeň: Krákorová, Šidvicová, Jiskrová, Peklová, Valečková, Kabourková, Hrabáková, Troupová, Sládková, Hyťhová, Hanušová, Smejkalová.

Za větrného počasí  pokračovala o víkendu 7. kolem divize žen a do Borovan přijel tým ze západočeské metropole TJ Vodní stavby Plzeň. Domácí měli opět po několika zápasech více hráček na střídačce a chtěli odčinit neúspěch v minulém zápase v Hradišti. Zápas nakonec skončil spravedlivou remízou.

Domácí hráčky začaly zápas proti větru a první střelou se hned v 5. minutě prezentovala Jandová. Hostující hráčky zahrozily dvakrát v 9. a 11. minutě, Jiskrová však branku minula. To ve 12. minutě se už hosté radovali . Šidvicová našla přihrávkou do vápna Valečkovou a na její zpětnou přihrávku za vápno si naběhla Troupová, jejíž  střelu Procházková přes bránící hráčku neviděla  a hosté vedli 0:1.

Domácí hráčky se rychle oklepaly a ve 14. minutě po přistrčení Hrubé na rozběhlou Benedovou zazvonila jen tyč za již překonanou Krákorovou. Už za dvě minuty Jandová vyslala do sóla Pečmanovou, ta ani nadvakrát Krákorovou nepřekonala. Vyrovnání měla na svých kopačkách Vonková ve 28. minutě po krásné přihrávce od Benedové, jenže trefila jen náruč Krákorové. V dalších minutách se zastřelovala dvakrát Benedová, střely skončily nad brankou a opět v náruči Krákorové. Před poločasem přiťukla míč na vápně Vonková Jandové, míč ale šel opět jen vedle branky. Hostující hráčky měly šanci na zvýšení náskoku v samém závěru poločasu, Hrabákovou ale vychytala Procházková.

Ve druhém poločase se hra přelévala od vápna k vápnu, hosté chtěli zvýšit své vedení, domácí se snažili alespoň o vyrovnání. Brankové příležitosti se střídaly na obou stranách, diváci neustále povzbuzovali domácí hráčky a hnali je do útoku. Nejprve se v 61. minutě prezentovala křížnou střelou v tomto zápase velice aktivní Šidvicová, míč skončil vedle branky. V 68. minutě zahrávala Vonková rohový kop a střelu Jandové Krákorová vyrazila s námahou opět na rohový kop. Za tři minuty se do míče za vápnem opřela hostující Šidvicová, Procházková byla na místě. Po jejím špatném výkopu se k míči dostala Peklová, pohrála si s domácí obranou a svůj  únik zakončila jen střelou do tyče.

V závěru zápasu mohly oba týmy rozhodnout . Nejprve v 85. minutě se opět Šidvicová dostala do úniku, opět stálo při domácích štěstí, trefila jen tyč. Vyrovnání přišlo v 88. minutě. Sýkorová vybojovala míč u postranní čáry, krásnou přihrávkou našla do vápna nabíhající Benedovou a ta se trefila rovnou z první – 1:1. Hned po rozehrání se po odkopu domácí obrany uvolnila opět Benedová, šla sama na branku, před vápnem byla faulována Hrabákovou jen za cenu žluté karty, následoval přímý kop, Jandová však branku netrefila a zápas tak skončil dělbou bodů.

30.9.2017 Hradiště - Borovany 4:1 (2:1)

TJ Hradiště: Králová, Veselá, Grecmanová, Novotná, Sitterová, Jamburová, Kálalová, Mužíková, Němečková, Cinglová, Michalcová, Michalová, Sigmundová, Nimburská, Vaňková

TJ Calofrig Borovany: Procházková, Švarcová, Jandová, Kubíčková, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Klimentová, Horná, Vonková, Zemanová, Kunová, Černá.

V rámci šestého kola divize žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště soupeřek z TJ Hradiště. Domácí nastoupili s několika posilami, hostům chybí v sestavě dlouhodobě zraněné hráčky, navíc některé neodjeli kvůli nemoci. I přes tyto potíže borovanské ženy sehrály dobré utkání, i když s lepším koncem pro domácí hráčky.

Hosté začali zápas lépe a už v 6. minutě Benedová proměnila své sólo po přihrávce Vonkové – 0:1. Domácí hráčky to nerozhodilo a ve 12. minutě dostaly šanci na vyrovnání. Po faulu Tiché ve vápně zahrávala pokutový kop Novotná, Procházková však směr míče vystihla. V 15. minutě se ke střelám po špatném odkopu Klimentové snadno dostaly Němečková a Michalcová, Procházková byla opět na místě. V 19. minutě Jandová vyslala po lajně do brejku Vonkovou, na její centr do vápna však nabíhající Benedová nedosáhla.

Domácí se vyrovnání dočkali ve 22. minutě. Přímý kop za hranicí vápna rozehrávala Mužíková, trefila jen břevno a zcela volná dobíhající Němečková měla snadnou práci – 1:1. Ve 27. minutě utekla po lajně Benedová, na malém vápně našla zcela volnou Vonkovou, její střelu vyrazila Králová reflexivně nohou. Domácí zvýšili své vedení ve 36. minutě, když se po průchodu ve vápně přes tři bránící hráčky prosadila znovu Němečková – 2:1.

Druhý poločas se odehrával převážně mezi vápny, domácí hráčky lépe kombinovaly, hostům vázl přechod do útoku a chyběla i přesnější finální přihrávka.V 54. minutě po centru Nimburské Cinglová na míč nedosáhla, v 73. minutě Michalová na malém vápně přistrčila míč Vaňkové, ta jej však minula. Do sóla se v 83. minutě dostala po chybě hostující obrany Sitterová, trefila jen náruč Procházkové.

Rozhodující okamžiky zápasu přišly v závěru utkání. Hosté posílili útok a domácí útočili do otevřené obrany. Nejprve v 86. minutě po chybě Horné u lajny se před brankou po přihrávce snadno k míči dostala Sitterová a zvýšila na 3:1 a v 90. minutě utekla po lajně domácí obraně Sigmundová a po její přihrávce Sitterová uzavřela stav utkání na konečných 4:1.

23.9.2017 Borovany - JH 5:2 (1:2)

TJ Calofrig Borovany : Procházková, Švarcová, Jandová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Sýkorová, Černá, Horná, Zemanová.

TJ Sokol J. Hradec : Lapková, Dušková, Lehejčková, Šlapanská, Hronová, Kadlecová, Šteflová, Kocoňová, Plucarová, Vorlová, Sivá, Marková.

Borovanské ženy hostily na svém stadionu v dalším kole divize žen fotbalistky z Jindřichova Hradce. Po dvou porážkách chtěly domácí hráčky zabrat a zabodovat, což se jim nakonec podařilo, ale nebylo to vůbec lehké. Domácí trenéři mohli vinou nemoci a zranění opět počítat pouze s dvanácti hráčkami, do branky musela nakonec i záložnice Procházková, po závěrečném hvizdu se ale domácí nakonec mohli radovat z vítězství.

Začátek zápasu začal pro domácí dobře, už ve třetí minutě se před hostující branku dostala Benedová, trefila jen náruč Lapkové. Hostující hráčky se rozehrávaly v pomalejším tempu, v 8. minutě střílela nad branku Vorlová a ta samá hráčka si vše zopakovala v minutě 13. Hostující obrana se dostala do potíží v rozmezí 14. a 15. minuty, kdy nejdříve střílela z poza vápna Jandová, Lapková její střelu kryla a Benedová branku minula. Domácí diváci se poprvé radovali z branky v 18. minutě. Benedová zatáhla míč po lajně a přihrávkou našla nabíhající Sýkorovou na malém vápně a Lapková proti této střele neměla šanci – 1:0. Hostující hráčky se dočkaly vyrovnání ve 24. minutě. Sivá u lajny přetlačila Hornou, centrem našla Vorlovou a její tečovaná střela skončila za zády Procházkové – 1:1. Hosty to nabudilo, lépe kombinovali, byli u většiny míčů a domácí hráčky jako by nevěděly, co mají hrát. Navíc ve 33. minutě zahrávala Šteflová přímý volný kop z 25 metrů a navíc skoro u lajny a Procházková si vybrala slabší chvilku – míč jí propadl do branky mezi rukama – 1:2. Hosté byli i nadále aktivnější měli i další šance, dvakrát Vorlová, Hronová, ale skóre se do poločasu už nezměnilo.

Domácí trenéři museli o přestávce v kabině zvýšit hlas, aby se neopakoval výkon z prvního poločasu. Domácí hráčky si slova trenérů zřejmě vzaly k srdci, protože hra se v druhém dějství úplně změnila. Nejdříve se ke střele v 47. minutě dostala aktivní Hronová a za dvě minuty ještě Vorlová, obě střely skončily vedle branky Procházkové. Poté začali domácí více běhat,  hrát více po zemi, napadali hostující rozehrávku hned v zárodku a následovaly i brankové šance. V 52. minutě do vápna prošla Jandová, její střelu zastavilo břevno. V 58. minutě Jandová vyslala do brejku Fürstovou, její sólo skončilo ještě střelou mimo branku. Následoval odkop od hostující branky, ten zachytila Horná, přesnou přihrávkou našla nabíhající Benedovou a bylo vyrovnáno – 2:2. Neuplynuly ani tři minuty, Jandová před vápnem jen lehce přiťukla míč na Benedovou a její střela pod břevno znamenala vedení domácích 3:2. Za další tři minuty stoperka Tichá překopla hostující obranu a rozběhnutá Benedová opět nezaváhala, prostřelila Lapkovou a završila tak hattrick – 4:2. Hostující hráčky se nemohly v této fázi zápasu vymanit z tlaku a pokud se dostaliy k náznaku šance, domácí obrana si poradila. V 70. minutě se Benedová s míčem dostala až na velké vápno, míč přihrála k lajně volné Zemanové, naběhla si ke vzdálenější tyči,  kde jí našel její přesný centr a hlavou vsítila svou čtvrtou branku v zápase – 5 :2. V závěru zápasu se do šance dostala v 81. a 86. minutě hostující Kadlecová, v prvém případě netrefila branku a při druhém pokusu byla na místě Procházková. V závěrečných minutách se neprosadila ani Sýkorová a Jandová, ale to už domácí nemuselo mrzet, protože po závěrečném hvizdu rozhodčího bylo jasné, že všechny body si do tabulky připíší domácí hráčky.

16.9.2017 Kaplice - Borovany 4:0 (1:0)

Utkání čtvrtého kola divize žen mělo slavnostní nádech. Ku příležitosti 50 ti let ženského fotbalu v Kaplici byly na utkání pozvány bývalé hráčky týmu Slavia Pramen Kaplice, které na přelomu šedesátých a sedmdesátých let šířily ženský fotbal nejen po České zemi, ale i v mnoha částech Evropy, čímž přispěli k propagaci jak fotbalu, tak i Kaplice samotné. Bohužel, sice nakonec sešlo z plánovaného otevření hlavního hřiště po rekonstrukci, přesto účast bývalých fotbalistek byla velice hojná. Před samotným zápasem bývalé hráčky obdržely z rukou místostarosty Kaplice Libora Lukše a předsedy oddílu Jaroslava Křivy upomínkové předmě

Možná, že i pod dojmem těchto událostí začaly Kapličandy derby zápas velice aktivně. V třetí minutě po centru Petříkové zakončovala mimo branku Matoušková. O chvíli později naopak centrovala z pravé strany Matoušková, Pálková v gólové pozici hlavičkovala pouze nad branku. V sedmé minutě už se skóre měnilo. Praizlerová přesnou kolmicí vyslal na steč Zuzanu Matouškovou a ta střelou o vzdálenější tyč nedala brankáře Tomšů šanci zasáhnout – 1:0.

V dalších minutách se pak hra začala více vyrovnávat. Velice slibnou příležitost k vyrovnání měla v devatenácté minutě hostující Vonková, mířila však jen nad branku Spartaku. Zhruba od poloviny prvního poločasu se pak zase jazýčky na miskách vah začaly převažovat na domácí stranu. Ve 26. minutě se na levé straně uvolnila Bartoníčková, tvrdou ranou z úhlu jen vyprášila rukavice brankářce Tomšů. Ve 32. minutě rohový kop Spartaku. Po centru Matouškové hlavičkovala ve vyložené šanci Vaňková pouze nad břevno. Vzápětí po pěkné akci Tošilové s Petříkovou zakončovala Bartoníčková pouze do míst, kde byla připravená Tomšů. Ve 34. minutě se k odraženému míči na hranici čtrnácti metrů dostala Bartoníčková, přízemní střela mezi tři tyče nesměřovala. O pár minut později mířila Bartoníčková lépe, trefila však jen tyč borovanské svatyně. Poslední příležitost první půle měla po centru aktivní Bartoníčkové hlavičkující Vaňková, ale Tomšů nepřekonala.

To, co se nepovedlo domácím fotbalistkám na konci první půle, podařilo se jim krátce po změně stran. Uběhly jen tři minuty, když byla ve vápně faulována Pálková a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavila kapitánka Pavla Petříková, její střelu dokázala Tomšů vyrazit, ale domácí exekutorka dokázala dorážkou dostat míč do sítě – 2:0. Dvougólové vedení kaplické fotbalistky uklidnilo. Již se nemusely tlačit do bezhlavého útočení, dvougólový náskok jim dával určité jistoty.

Navíc po hodině hry dokázaly Kapličandy potrestat chybu v borovanské defenzivě. Ve vlastní šestnáctce trefila při odkopu jedna z bránících hráček míč tak nešťastně, že na druhé tyči byla u míče před vybíhající Tomšů dříve Monika Pálková, která pře hlavičkovala hostující gólmanku – 3:0. O chvíli později pohledná kombinační akce hráček Spartaku, v gólové pozici se ocitla Bartoníčková, ale ani nadvakrát v koncovce proti Tomšů neuspěla. V sychravém podzimním počasí utkání spělo ke zdárnému konci pro kaplické barvy. Deset minut před koncem Vaňková našla za chybující obranou Praizlerovou, ta šla sama na brankářku, ale i ona si v koncovce na ni vylámala zuby. V poslední minutě Kapličandy přece jenom čtvrtý gól přidaly. Na pravé straně u lajny se k míči dostala Važanová, posunula jej do běhu Pavle Petříkové, ta se dostala až do střelecké pozice a umístěnou ranou k bližší tyči upravila na konečných a zasloužených 4:0.

Po vítězném utkání nechyběla ani děkovačka s přítomnými diváky. Závěrečné společné foto všech zúčastněných hráček a bývalých fotbalistek Slavie Pramen celé sváteční, ač deštivé, odpoledne uzavřelo.

Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Petříková, Pálková, Važanová

Borovany: Tomšů – Švarcová, Procházková, Tichá, Kunová, Pečmanová, Jandová, Gubániová, Černá, Benedová, Vonková, Zemanová.

9.9.2017 Borovany - Sez.Ústí 1:2 (0:1)

Jandová (PK) - Stejskalová 2

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Švarcová, Jandová, Benedová, Fürstová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Procházková, Černá, Klimentová, Zemanová, Kunová

TJ Sokol S. Ústí: Smržová, Zíková, Šimáková, Pajerová, Pěchová, Hliňáková, Macková, Stejskalová, Sesztáková, Masařová, Koktavá, Koudelíková, Mrzenová, Šalátová, Písaříková, Slabová

Ve druhém domácím zápase divize žen přivítaly borovanské ženy na svém hřišti tým žen Sokola Sezimovo Ústí. Domácí trenéři se tentokráte museli vypořádat s absencí hned osmi hráček a na hře to bylo hodně znát. Navíc v závěru zápasu se nešťastně zranila Vyslužilová,  její zranění si zřejmě vyžádá dlouhodobý výpadek a citelné oslabení  domácích.

V prvním dějství byl lepším týmem hostující celek, lépe kombinovali, dostávali se do brankových příležitostí a domácí se víceméně jen bránili. Aktivní byla hlavně Masařová a Šimáková a po jejich centrech se do zakončení dostávala Stejskalová. Tato hráčka také už v 11. minutě otevřela skóre zápasu. Po centru Pěchové za obranu Stejskalová utekla Fürstové a poprvé překonala brankářku Tomšů – 0:1.

Domácí zahrozili poprvé až ve 23. minutě, střela Benedové šla nad branku. Hosté se dále tlačili do zakončení, ale střely Mackové ve 28. minutě a Šimákové ve 32. minutě skončily mimo branku domácích. Domácí hráčky špatně bránily, vázla přihrávka a hlavně chyběla bojovnost, takže i brankových příležitostí bylo poskrovnu.  V závěru prvního poločasu se dvakrát střelou nad branku ještě prezentovala Pajerová, poločasové skóre zůstalo beze změny.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, domácím však nelze upřít snahu o změnu stavu. Hostující tým sice vstřelil už ve 48. minutě branku, ale zakončující Šimáková byla v momentě přihrávky v metrovém ofsajdovém postavení. Šimáková si šanci zopakovala v 51. minutě, Tomšů však byla na místě.

Domácí se snažili o vyrovnání, střelu Jandové v 56. minutě za hranicí velkého vápna zblokovala jedna z obránkyň. V 66. minutě se Procházková prokličkovala ve vápně až před Smržovou, její pokus ze strany skončil na tyči. V 69. minutě se o zakončení pokoušela střelou Macková, míč šel vedle branky, a v 70. minutě se do vyložené šance dokázala dostat Stejskalová, Tomšů jen reflexivně její střelu vyrazila. Stejskalová si vše vynahradila v 77. minutě, po centru Šimákové Fürstová míč podskočila a Stejskalová hlavou zvýšila na 0:2.

Domácí trenéři poté vysunuly dopředu stoperku Vyslužilovou a hned vzápětí byla na dostřel hostující branky faulována Jandová, přímý kop Vyslužilové šel mimo branku Smržové. V zápětí vybídla Vyslužilovou ke skórování přihrávkou do vápna Jandová, jenže ta se nešťastně při pokusu o střelu srazila s vybíhající Smržovou a přivodila si zranění, které si zřejmě vyžádá dlouhodobou léčbu. Rozhodčí tento střet  posoudil jako faul, penaltu Procházková ovšem neproměnila. V 90. minutě se do hostujícího vápna prodrala Benedová, byla faulována a Jandová z pokutového kopu snížila na konečných 1:2 pro hosty.

2.9.2017 Domažlice - Borovany 0:3

Benedová 2, Procházková

TJ Jiskra Domažlice: Mlezivová, Jahnová, Strádalová, Maierová, Růžková,Zvolánková, Chmelíková, Vlčková, Bartková, Váchalová Štěpánka , Baumannová, Šotová, Budková, Váchalová Aneta, Kubalová, Vlková, Uškrtová, Krutinová

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Hrubá, Švarcová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Procházková, Klimentová, Horná, Zemanová, Fürstová, Kunová, Černá

Hráčky borovanského Calofrigu zajížděly ve druhém kole divize žen sk. D až na západ Čech na hřiště TJ Jiskry Domažlice. Hostující trenéři neměli k dispozici Jandovou, Gubániovou, Vonkovou a Sýkorovou, pomoci jela naopak brankářka Tomšů. Byl to pro trenéry také neznámý tým, v minulých letech hrál druhou dorosteneckou ligu, proto nebylo překvapením že k zápasu nastoupila samá mladá nadějná děvčata.

Domácí se také ocitly už ve 3. minutě v šanci, se střelou Růžkové si Tomšů poradila. Hostující hráčky dobře napadaly domácí rozehrávku, dobře kombinovaly a dostávaly se do vyložených šancí. V 6. minutě střílela Procházková vedle branky, v 10. minutě Vyslužilová našla přihrávkou za obranu Hrubou, ta si však ve vápně dala míč daleko od nohy a Mlezivová včas vyběhla z branky. Po špatném rozehrání domácí obrany se sama před Mlezivovou ocitla Benedová, trefila však jen tyč. Hned nato opět po špatné domácí rozehrávce Hrubá přestřelila branku  a za další dvě minuty Benedová trefila jen náruč  Mlezivové.

Poté se ke slovu dostaly také domácí hráčky – ve 22. minutě Maierová křížnou střelou trefila břevno a za dvě minuty Tomšů neměla moc práce se střelou Jahnové. Ihned z protiútoku se do sóla dostala Hrubá – trefila jen brankářku Mlezivovou a poté se dvakrát zastřelovala z dálky Procházková- Mlezivová byla vždy na místě. Hostující hráčky se branky dočkaly až ve 41. minutě – Procházková zatáhla míč po lajně a našla krásnou přihrávkou před branku zcela volnou Benedovou  0:1. Do poločasu mohla ještě zvýšit Hrubá – po přiťuknutí od Benedové trefila jen břevno.

Druhý poločas začaly lépe domácí hráčky. Začaly více běhat, zlepšily pohyb po celém hřišti, lépe kombinovaly a hostující záloha i obrana měla hodně práce. Ve 47. minutě byla před vápnem faulována Procházková, následný pokus Vyslužilové Mlezivová kryla. Z protiútoku byla na druhé straně faulována Strádalová, přímý kop Maierové šel těsně vedle branky. Hostující hráčky spoléhaly hlavně na rychlé protiútoky a to jim nakonec také vyšlo. Nejprve v 50. minutě po centru Procházkové za obranu Benedová ještě své sólo zakončila jen střelou vedle branky. Na druhé straně ještě zkoušela štěští z vápna Maierová, pokus šel opět těsně vedle branky hostí.

V největším náporu domácích ale udeřilo na druhé straně – Procházková vybojovala u lajny míč, pasem za obranu našla nabíhající Benedovou a ta už se tentokrát nemýlila 0:2. Hned po domácí rozehrávce se k míči dostala Horná, znovu našla nabíhající Benedovou, její zakončení šlo tentokrát  vedle branky. Za další 2 minuty šla Benedová opět sama na branku, překonala i brankářku Mlezivovou, obránkyně ale stihla míč odkopnout do autu. Domácí hráčky se nadále snažily útočit, jejich snaha o vstřelení branky ale ztrozkotala na finálních přihrávkách nebo nepřesném zakončení.

Borovanské hráčky si pojištění třech bodů nechaly až na závěr zápasu. Nejprve se v 86. minutě sama před brankářkou ocitla Benedová opět po přihrávce od Procházkové, míč šel opět vedle branky. Za tři minuty Vyslužilová rozehrávala na vlastním vápně přímý kop, jedna z obránkyň domácích míč jen tečovala hlavou a Procházková po samostatném úniku upravila na konečných 0:3.

26.8.2017 Borovany - Protivín 7:4 (4:2)

Benedová 2, Vonková 2, Jandová, Vyslužilová, Hrubá – Králíková 2, Ambrožová, Pečená

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Hrubá, Jandová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Vonková, Procházková, Horná,  Zemanová, Švarcová, Pečmanová, Gubániová, Klimentová

TJ Platan Protivín: Mikulenková, Mrázová, Vítovcová, Kubíčková, Bártová, Vlková, Králíková,Pečená, Ambrožová, Dokoupilová,Petrnoušková, Kolešová

V prvním podzimním zápase nového ročníku divize žen přivítaly v sobotním dopoledni domácí fotbalistky soupeřky z Protivína. Domácí hráčky byly na zápas po dlouhé pauze natěšené a chtěly začít nový ročník vítězně. Domácí trenéři stále nemohou počítat se zraněnou brankářkou Tomšů a také se  stoperkou Kándlovou. Naopak svůj první zápas odehrály nové tváře Simona Jandová a Klára Hrubá a obě se navíc zapsaly na listinu střelců.

Domácí začali zápas lépe, Benedová se v první minutě jen zastřelovala, ve druhé minutě už trefila břevno a z následné dorážky Procházková tyč. Z vedení v zápase se v 6. minutě ale naopak radovali hosté. Po rohovém kopu a chybě brankářky Kunové míč za brankovou čáru dorazila Ambrožová 0:1. Domácí měli nadále více ze hry, ale z mnoha pokusů stojí za zmínku jen střela Jandové vedle branky. To hosté byli produktivnější a ve 20. minutě po nedorozumění domácí obrany na polovině hřiště hostující Pečená své sólo zakončila přesně – 0:2.

Domácí se rychle oklepali a už za pět minut se míč po rohovém kopu odrazil na vápno k volné Jandové a její krásná střela znamenala snížení – 1:2. Ve 27. minutě se Hrubá dostala přes tři hráčky až na vápno, její střela šla ale vedle branky hostí. Štěstí stálo při domácí brankářce v 32. minutě, kdy Procházková trefila nejdříve jednu tyč a po odrazu druhou tyč. Domácí se vyrovnání dočkali ve 36. minutě. Benedová si naběhla na přihrávku od Procházkové a tentokrát se už nemýlila – 2:2. Za dvě minuty už domácí v zápase vedli – stoperka Vyslužilovási udělala výlet a střelou pod břevno zvýšila na 3:2. Ve 40. minutě se krásně ve vápně uvolnila Procházková, jenže z malého vápna branku minula. Domácí diváci se další branky dočkali ještě do poločasu. Benedová zatáhla míč po lajně a před brankou našla nabíhající Vonkovou, jejíž dorážka do prázdné branky znamenala poločasové vedení 4:2.

Druhý poločas se odehrával více mezi vápny, na obou stranách vázla kombinace, míče se spíše jen nakopávali dopředu, takže i šancí bylo poskrovnu. Za zmínku stojí jen sólo Pečené v 67. minutě, při němž se skvěle předvedla domácí brankářka Kunová, když reflexivně vyrazila její střelu i následnou dorážku. Domácí diváci se v závěrečné dvacetiminutovce dočkali ještě pěti branek, jako by obě mužstva hrála bez obran. V 70. minutě se po dobré kombinaci domácích dostala do sóla Vonková a opět zakončila přesně – 5:2. V 75. minutě našla Jandová přesnou přihrávkou do vápna nabíhající Benedovou, její zakončení znamenalo zvýšení na 6:2. Šest minut před koncem se hosté střelou Králíkové pod břevno postarali o snížení na 6:3, za dvě minuty se v další vyložené šanci objevila Bártová po chybě domácí obrany, její pokus naštěstí pro domácí skončil vedle branky Kunové. Hosté zápas ještě zdramatizovali v 89. minutě. To se po rohovém kopu z hranice vápna krásně trefila pod břevno Králíková – 6:4. Odpověď domácích ale byla bleskurychlá – hned po rozehrání vyslala Jandová do sóla Hrubou a její branka zpečetila vítězství domácích na 7:4.