FK Borovany

Jaro 2017:Necítíš bolest

Jaro 2017

13.5.2017 Borovany - Hrádek 0:6 (0:4)

Borovanské ženy sehrály v rámci 21. kola divize žen na svém hřišti svůj poslední mistrovský zápas v letošní sezoně, v posledním kole mají volno. Trenéři nemohli počítat se šesti hráčkami základní sestavy, pomoci naopak přijela ne zcela uzdravená brankářka Tomšů. Na domácí lavičce byla jen jedna náhradnice, hosté přijeli ale pouze s deseti hráčkami, nicméně po většinu zápasu byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

Hostující hráčky začaly lépe, po chybě obrany ve 4. minutě  se ale Frantová teprve zastřelovala – míč skončil vedle branky. V rozmezí 10. a 12. minuty míč z kopačky Benedové dvakrát skončil těsně vedle branky hostí. Domácím hráčkám dělaly největší problémy Frantová s Kupilíkovou a obě si na hřišti velice dobře rozuměly. Ve 21. minutě se poprvé trefila Frantová – po přihrávce od Kupilíkové obešla i brankářku Tomšů a dávala do prázdné branky – 0:1. Obě si spolupráci zopakovaly ve 26. minutě – opět Frantová sama na branku – 0:2. Ve 29. minutě se Frantová proměnila v nahrávače a Kupilíková opět sama na branku -0:3. Za dvě minuty si tyto dvě hráčky spolupráci zopakovaly a Kupilíková dala svou druhou branku – 0:4. Domácí hráčky byly u většiny míčů pozdě, špatně obsazovaly protihráčky, nadařila se rozehrávka. V závěru poločasu se o dosažení branky pokusila z přímého kopu Vonková, ale těsně branku minula.

Na začátku druhého poločasu nastoupily hostující hráčky pouze v devíti, Kupilíková měla menší zdravotní problémy, nicméně na hřišti to nebylo znát. Hosté kontrolovali míč, dobře si nabíhali, kombinovali a spoléhali na rychlé brejky. V 61. minutě se domácím povedli dvě akce. Benedová vybojovala míč, našla do vápna nabíhající Vonkovou, její pokus na dlouhou nohu skončil vedle branky. Za minutu Benedová přiťukla na vápně Sýkorové, míč skončil nad brankou Kolářové. A hostující hráčky na druhé straně znovu trestaly. Do hry se vrátila Kupilíková a v 64. minutě opět po přihrávce od Frantové za obranu zvýšila na 0:5. Za pět minut se i Frantová dočkala třetí branky po samostatné akci a upravila na 0:6. Za domácí se o zmírnění výsledku pokusila střelou opět Vonková po kombinaci s Benedovou – střela skončila opět nad brankou Kolářové. V poslední čtvrthodině to zřejmě některé domácí hráčky už nebavilo a hosté mohli stav utkání ještě navýšit. Střely Přibylové a Lejskové skončily vedle branky  a Kupilíková se dokázala dostat ještě sama třikrát do sóla – dva pokusy vychytala Tomšů a třetí střela jen těsně minula pravou tyč. Zápas tak skončil vysokým vítězstvím hostujících hráček a zcela zaslouženě.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Zemanová, Švarcová, Benedová, Fürstová, Káplová, Pečmanová, Kunová, Sýkorová, Procházková, Vonková, Vitoušková.

TJ Hrádek: Kolářová, Kupilíková, Frantová, Přibylová, Andrlová, Klímová, Lejsková, Truxová, Plzáková, Inemanová.

7.5.2017 MABAPA - Borovany 2:7 (1:2)

Ve 20. kole letošního ročníku divize žen sk. D odjížděla borovanská děvčata naposledy na hřiště soupeře. Tentokráte do Bernartic u Písku, kde našlo azyl mužstvo žen FK Mabapa. Do branky Borovan se při zranění Tomšů postavila tentokrát Zemanová, trenéři se museli obejít bez Repaské a Fürstové a hlavně stoperky Kándlové, která má po nezaviněném pádu přes vlastní brankářku v zápase s Kaplicí natržený křížový vaz v koleni.

Na pozici stoperky se proto postavila Vyslužilová a bylo vidět že může hrát prakticky kdekoliv. Před zápasem se nad Bernarticemi přehnal déšť a na začátku zápasu mokrý terén více svědčil domácím. Nicméně v 5. minutě se do sóla dostala Benedová po přihrávce od Vonkové, křížná střela skončila těsně vedle branky. V 10. minutě si slabší chvilku vybrala Vyslužilová. Kryla tělem míč směřující na brankářku Zemanovou, Pretzelmayerová míč vypíchla a před dobíhající Hlaváčkovou byla jen prázdná branka – 1:0.Ve 14. minutě po centru Benedové hlavičkovala Procházková jen vedle branky. Ve 20. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Vysoký centr do vápna přeskočil brankářku Ročovskou a Procházková jej do branky dotlačila tělem – 1:1. Ve 26. minutě se po chybě domácí obrany do sóla doslala Pretzelmayerová, jenže zbrkle vystřelila vedle branky. Další branky se diváci dočkali ve 35. minutě . Kunová našla ve vápně Benedovou ta se uvolnila okolo obránce a křížnou střelou zvýšila na 1: 2.  7 minut před koncem poločasu se domácím zranila jedna z obránkyň a hostující hráčky se dostaly ještě do několika šancí. Ve 39. minutě Benedová po narážečce s Vonkovou přestřelila, za 2 minuty si Tichá narazila před vápnem opět s Vonkovou, míč skončil vedle branky a na stavu se tak  nic nezměnilo.

Hostující hráčky začaly druhý poločas lépe. Ve 49. minutě byla ve vápně faulována Benedová, míč si postavila Vyslužilová a pokutový kop s přehledem proměnila 1:3. Za tři minuty se po lajně prosadila Pretzelmayerová, Hlaváčková však její centr špatně trefila. V 58. minutě se ke střele dostala Sýkorová po kombinaci se Švarcovou a Pečmanovou, míč skončil nad domácí brankou. Po chybě Káplové u postranní čáry v 64. minutě  se k míči dostala domácí Hlaváčková, našla ve vápně zcela volnou Pretzelmayerovou a na její střelu k tyči byla Zemanová krátká – 2:3. Hostující hráčky nepolevovaly v útočení, aktivní byla na pravé straně hlavně Procházková a po její přihrávce se v 69minutě  na vápně ke střele dostala Vonková a ranou pod břevno zvýšila na 2:4. Procházková se sama prosadila v 77. minutě, když po centru Tiché její první pokus Ročovská jen vyrazila a dorážka znamenala zvýšení na 2:5. Za tři minuty se do míče z dobrých 30 metrů po přihrávce od Gubániové opřela Vyslužilová a míč zapadl pod břevno domácí brankářky – 2:6. Za dalších pět minut se Vyslužilová vydala opět před domácí branku, na vápně si narazila s Gubániovou, udělala kličku i  domácí brankářce  a do prázdné branky uzavřela stav utkání na konečných 2: 7.

FK Mabapa: Ročovská, Tomanová Vendula, Tomanová Markéta, Šlechtová, Pletková, Pretzelmayerová, Hlaváčková, Kodymová, Kubešová, Grecmanová, Bardová

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Sýkorová, Procházková, Gubániová, Vonková, Vitoušková, Švarcová.

Připravil: Václav Beneda

29.4.2017 Borovany - Kaplice 1:4 (1:2)

Špatné počasí minulých dnů nepustilo děvčata na travnatou hrací plochu. Utkání se tedy muselo odehrát na borovanské umělce. Kvalitě hry to nepřidalo. K vidění bylo mnoho osobních soubojů, tím zapříčiněná velká procentuální neúspěšnost přihrávek.

S umělkou se dříve sžily fotbalistky Calofrigu. Už v páté minutě se totiž měnilo skóre. Nedůslednost v kaplické obraně potrestala přesnou křížnou střelou k levé tyči Daniela Procházková – 1:0. Hostující hráčky se připomněly v minutě deváté. Stoklasová svou přihrávkou oslovila Bartoníčkovou, střelu po zemi Kunová kryla. Poté se dlouhé minuty hrálo mezi oběma šestnáctkami bez větších příležitostí před jednou či druhou brankou. Ve 24. minutě se ke střele z úhlu odhodlala Vyslužilová, povedená střela se otřela o břevno kaplické svatyně. O minutu později bylo vyrovnáno. Rohový kop z pravé strany zahrávala Křivová a po zakončení Petry Suchanové se míč s přispěním bránících hráček dostal za brankovou čáru – 1:1. Nedlouho poté si fotbalistky Calofrigu mohly vzít vedení zpět na svou stranu. Ve slibné příležitosti se ocitla Sýkorová, ale branku Spartaku svou střelou minula. Ve 28. minutě pak měla šanci na svých kopačkách Procházková, ránu však nasměrovala pouze do náruče připravené brankářky Klomfarové. O čtyři minuty později měly domácí hráčky výhodu trestného kopu. K jeho provedení se postavila Vyslužilová, Klomfarová zasahovat nemusela, jelikož míč proletěl vedle levé tyče. A když borovanské fotbalistky své příležitosti nevyužily, postaraly se o změnu skóre Kapličandy. Pět minut před přestávkou zabojovala o míč na velkém vápně soupeřek Pálková, k míči se dostala Markéta Bartoníčková, která pohotovou střelou překvapila brankářku Kunovou – 1:2.

Po změně stran se na větší příležitost čekalo až do 57. minuty. V šanci se objevila hostující Važanová, ale v koncovce neuspěla. Na druhé straně pak měly možnost ohrozit branku domácí z přímého kopu. Střílela Vyslužilová, Klomfarová míč za svá záda nepustila. V 65. minutě se podařilo hráčkám Spartaku odskočit na rozdíl dvou branek. Křivová přihrávkou z pravé strany našla na středu nepokrytou nabíhající Helenu Praizlerovou, ta se dostala až před brankářku Kunovou a míč poslala mimo její dosah – 1:3. Poté se dlouhé minuty na hřišti nic zásadního nedělo. Naproti tomu závěrečná desetiminutovka byla hodně zajímavá a dramatická. Nejprve Benedová přihrála míč do šance Procházkové. Ta sice dokázala udělat kličku brankářce Klomfarové, ale míč jí utekl do zámezí. Vzápětí se v gólové pozici objevila Benedová, střelu k pravé tyči stačila Klomfarová vyrazit, dorážku Procházkové pak nepustila za brankovou čáru skluzem bránící Vávrová. V 83. minutě Bartoníčkovou přesnou křížnou přihrávkou nastartovala nabíhající Křivovou, ta pronikla do vápna, křížnou střelu zastavila tyč. Akce pokračovala. Pálková zpětnou přihrávkou našla znovu Křivovou, gólovou střelu vytáhla na rohový kop gólmanka Kunová. Po následném rohovém kopu pak hlavičkovala nad branku Bartoníčková. Na druhé straně po akci domácích nastal před kaplickou svatyní velký závar. Nejblíže brance byla Benedová, ale její střelu nepustila do branky bránící Vocedálková. V 85. minutě zápasu pro změnu protiútok hostujícího týmu. Po akci Praizlerové a Stoklasové střílela z vápna Bartoníčková, míč skončil opět jen na pravé tyči. Hned v následující minutě ovšem padlo definitivní rozhodnutí. Rohový kop zahrávala Křivová, v těsné blízkosti před brankou uplatnila svůj důraz Monika Pálková, která protlačila balon za brankovou čáru – 1:4. Čtvrtý inkasovaný gól rozhodl o vítězi.

Kapličandy byly ve využívání svých šancí efektivnější, a proto zcela po zásluze braly tři body. Pokud chtějí borovanská děvčata pomýšlet na bodové zisky, musejí zapracovat na vylepšení koncovky.

Borovany: Kunová – Fürstová, Kándlová, Tichá, Káplová, Procházková, Gubániová, Repaská, Vyslužilová, Sýkorová, Benedová. Střídaly Zemanová, Vitoušková, Pečmanová

Kaplice: Klomfarová – Vocedálková, Vávrová, Hnízdilová, K. Jedličková, Stoklasová, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Křivová, Pálková. Střídaly Suchanová,Važanová.

Napsal(a) Libor Granec

15.4.2017 Borovany - Mokré 3:5 (2:1)

V dohrávce 13.kola divize žen přijel do Borovan tým žen TJ Mokré. Hosté přijeli v pozici vedoucího týmu tabulky, jenž zatím neprohrál jediný zápas v této sezoně, domácí hráčky zase chtěly sehrát se soupeřkami vyrovnanou partii a nenechat jim body zadarmo.

Domácí hráčky začaly zápas před slušnou diváckou návštěvou lépe. Už ve 4. minutě se po přihrávce od Benedové dostala před brankářku Zákosteleckou Vyslužilová, ovšem trefila jen brankářku. V 6. minutě Zákostelecká vychytala i sólo Benedové. V 10. minutě se diváci už branky dočkali. Přihrávka Bartáčkové z vlastního vápna na střed hřiště nenašla spoluhráčku, ale napadající Vyslužilovou a její krásná střela snad ze 30 metrů skončila přesně u tyče – 1:0. Hrálo se dál převážně mezi vápny, domácí hráčky napadaly rozehrávku hostí a přicházely i šance na obou stranách. V 18. a 21. minutě vyzkoušela pozornost domácí brankářky Kunové Bartáčková, ovšem bez úspěchu. Ve 29. minutě utekla po lajně Benedová, naservírovala přihrávku na volnou Vonkovou, ta ovšem opět trefila jen Zákosteleckou. Navýšení skóre přišlo ve 34. minutě. Procházková vyslala do sóla Benedovou a její střela znamenala vedení 2:0. Pět minut před koncem poločasu se zastřelovala Koláčková, obrana odvrátila na rohový kop. V poslední minutě se ke střele opět po rohovém kopu dostala Koláčková a domácí Káplová míč nešťastně tečovala do branky – 2:1.

Druhý poločas začali obě mužstva pozorným bráněním a tak se k první střele dostala až v 51. minutě Vyslužilová –pokus skončil nad brankou. Hostující hráčky se mezi 56. a 59. minutou postaraly o otočení výsledku. Nejprve Koláčková srovnala křížnou střelou na 2:2 a pak se ve vápně prosadila Šturmová – 2:3. Už za dvě minuty prošla Procházková od poloviny hřiště až do vápna, její pokus zastavilo břevno. V 65. minutě  se na druhé straně ale znovu ve vápně prosadila Šturmová a zvýšila na 2:4 pro hosty. Domácím se znovu podařilo snížit v 69 .minutě. Benedová našla přihrávkou do vápna nabíhající Vonkovou a její střela pod břevno znamenala snížení na 3:4. Pak se do dvou šancí dostala opět Šturmová. Nejprve její střelu v 70 minutě  Kunová chytila, za dvě minuty se po přihrávce za obranu už trefila přesně -  3:5. Domácí se do konce zápasu snažili alespoň o snížení stavu, šance Vyslužilové, Benedové a Procházkové už k tomu ale nevedli. Neujaly se ani na druhé staně pokusy Rouskové  a Koláčkové a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího radovali z vítězství hosté. Nicméně domácí hráčky byli za svůj výkon po zásluze odměněni diváky potleskem.

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Kándlová, Benedová, Káplová, Vyslužilová, Vonková, Procházková, Klimentová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Vitoušková, Fürstová

TJ Mokré: Zákostelecká, Minaříková, Novotná, Šturmová, Chaloupková, Eliášová, Bartáčková, Rousková, Jašková, Koláčková, Zemanová, Kroutlová, Hrabánková, Jarolímková, Spergerová, Čadová

8.4.2017 Borovany - Hradiště 9:1 (5:1)

Do Borovan přijelo v 17 kole divize žen k mistrovskému zápasu mužstvo TJ Hradiště. Domácí hráčky chtěly zopakovat dobrý výkon z minulého kola v J. Hradci a získat další body do tabulky. Do jejich sestavy se po dlouhých pěti letech vrátila Martina Vonková a hned ve svém prvním zápase vsítila dvě branky.

Úvodní minuty zápasu přinesly branky na obou stranách. Ve 2. minutě našla Vyslužilová krásnou přihrávkou mezi obranu Procházkovou a domácí vedli – 1:0. Už za dvě minuty bylo vyrovnáno – Michalcová první střelou trefila břevno, míč se k ní odrazil a její druhý dotek znamenal vyrovnání – 1:1. V 6. minutě Procházková své sólo po přihrávce od Benedové zakončila jen střelou do brankářky Vaňkové,  ale v 9. minutě se už domácí diváci branky dočkali. Vonková vybídla přesným pasem ke skórování Benedovou a její zakončení bylo přesné – 2:1. Poté zkoušela na druhé straně štěstí hostující Sitterová, Kunová si s jejím pokusem poradila. V 17. minutě chybovala na levé straně při odkopu Hrušková a Procházková lobem přehodila Vaňkovou – 3:1. Ve 24. minutě po akci Vyslužilové s Benedovou na jeden dotek druhá jmenovaná lobem zvýšila na 4:1. Hosté se v této části zápasu nedostali ani za půlící čáru a výsledkem dobré hry domácích bylo po spolupráci nahrávající Benedové a zakončující Vonkové do prázdné branky navýšení stavu na 5:1. Hosté se v závěru poločasu přece jen vymanili z tlaku, ale víc než střela Nimburské v poslední minutě z toho nebyla a Kunová v brance byla pozorná.

Se začátkem druhého poločasu se hra vyrovnala, domácí prostřídali a ubylo i šancí. V 53. minutě se o snížení stavu pokusila Michalová, její pokus skončil vedle branky. V 58. minutě se stav zápasu opět měnil. Po rohovém kopu Vonkové se ve vápně nejlépe orientovala Vyslužilová – 6:1. Poté to opět zkoušela Michalová a domácí Procházková, obě bez úspěchu. To Vonková si 65. minutě vedla lépe. Procházková ji vyslala do sóla a přestože se nabízela přihrávka na volnou nabíhající Benedovou i Procházkovou, Vonková zvolila střelu a domácí vedli už 7:1. Už v 72. minutě Sýkorová nabídla přihrávkou za obranu sólo Benedové a ta si dovolila dát Vaňkové i nepopulární jesle a svou třetí brankou v zápase zvýšila na 8:1. Už za dvě minuty se domácí diváci dočkali další  branky. Po přihrávce od Procházkové, která pronikla po lajně do vápna a po její zpětné přihrávce Sýkorová zvýšila na 9:1. O úpravu stavu se v 86. minutě pokusila ještě střelou Hynoušová, míč šel opět vedle branky.  V závěru zápasu se domácím nejprve zranila stoperka Kándlová, minutu před koncem po faulu před vápnem opustila hřiště i zraněná Benedová. Všichni věříme, že obě budou k dispozici za týden, kdy na svém hřišti přivítáme vedoucí tým tabulky Mokré a jejich absence by byla citelná.

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Vyslužilová, Vonková, Procházková, Gubániová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Vitoušková, Švarcová.

TJ Hradiště: Vaňková, Veselá, Jamburová, Hynoušová, Cinglová, Hrušková, Novotná, Sitterová, Němečková, Sigmundová, Michalcová, Kálalová, Nimburská, Michalová

1.4.2017 JH - Borovany 1:3 (0:2)

Borovanské ženy odjížděly k dalšímu mistrovskému zápasu na hřiště do Jindřichova Hradce. Byl to souboj šestého a sedmého týmu tabulky, navíc obě mužstva se velmi dobře znají z mistrovských i přátelských zápasů. Hosté se museli i tentokrát obejít bez brankářky Tomšů, po nemoci se naopak vrátila Repaská.

Hosté zaskočili domácí hráčky od úvodního hvizdu lepším pohybem a z úvodního tlaku vyplynuly i šance. Už v 1. minutě po dlouhém odkopu Kándlové se dostala do sóla Procházková, jenže trefila jen brankářku Adamcovou. V 9 .minutě našla Procházková přihrávkou ve vápně volnou Vyslužilovou, její střela z první skončila vedle branky. Za 2 minuty opět po vysokém centru Procházkové Benedová míč metr od brankové čáry špatně trefila a přestřelila branku. V 16. minutě se už hosté radovali – Pečmanová našla rozběhnutou Procházkovou a ta se ve své druhé šanci nemýlila – 0:1. Poté o sobě daly vědět také domácí hráčky – střely Šteflové a Plucarové však brankářka Kunová jen kontrolovala. Hra se poté odehrávala mezi vápny, golmanky byly pozorné a další branky se diváci dočkali až ve 44. minutě. Procházková našla za obranu nabíhající Benedovou a ta své sólo bezpečně proměnila – 0:2.

Druhý poločas začaly lépe domácí hráčky a střelecky aktivní byla Hronová už ve 47. minutě – Kunová její pokus vykopla. V rozmezí 50. a 52. minuty připravila Vyslužilová šance pro Benedovou a Procházkovou – pokusy skončily vedle branky a druhý v její náruči. Poté se snažila zvrátit výsledek střelou Lehejčková – míč šel vedle branky. V 65. minutě faulovala Repaská, k přímému kopu se postavila Šteflová, Kunová však byla na místě. V 67. minutě Sýkorová chtěla najít dlouhou přihrávkou Benedovou, stoperka Lehejčková ve snaze míč odvrátit jej  minula a nabídla Benedové sólo a hosté vedli už o tři branky – 0:3. Pozornost Kunové  v brance hostí nadále zaměstnávala Hronová a Kadlecová, míče však branku míjely. Na druhé straně se snažily prosadit Benedová, Procházková a Vyslužilová, pokusy likvidovala Adamcová nebo ji zachránilo břevno. Domácím se přece jen v závěru podařilo snížit – po centru Hronové se prosadila ve vápně Kocoňová – 1:3. V závěru zápasu měli domácí snahu zápas vyrovnat, ale pokusy Lehejčkové, Kadlecové, Hronové ani znovu Kocoňové v síti neskončily a borovanské hráčky si po dobře odvedeném výkonu odvezly cenné tři body a v tabulce se posunuly před svého soupeře.

TJ Sokol J. Hradec: Adamcová, Plucarová, Šteflová, Kadlecová, Šlapanská, Kocoňová, Hronová, Peckertová, Sivá, Dušková, Lehejčková, Lapková, Zatřepálková, Pragerová.

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová,  Vyslužilová, Pečmanová, Procházková, Klimentová, Sýkorová, Zemanová, Repaská.

25.3.2017 Borovany - Plzeň 2:4 (1:2)

Ve svém prvním jarním domácím zápase přivítaly borovanské ženy na svém hřišti ženy z VS Plzeň. Domácí se v tomto utkání museli obejít bez brankářky Tomšů, jejíž zranění ruky ji do zápasu nepustilo. Do branky tak musela náhradnice Zdeňka Kunová, prohře domácích přesto nezabránila i přes některé vynikající zákroky.

Hosté na začátku zápasu dobrou kombinační hrou ukázali, že nejsou náhodně v popředí tabulky. Přesto se již ve 4. minutě v první šanci objevila domácí Benedová po krásné přihrávce od Vyslužilové za hostující obranu,  za již překonanou brankářkou Krákorovou však míč trefil obě tyče a obrana jej poté odvrátila na rohový kop. To hostující Šidvicová byla za dvě minuty úspěšnější a překonala Kunovou krásnou střelou z hranice vápna – 0:1. V 9. minutě Kunová vytěsnila přímý kop Barnášové z 18 metrů na břevno a následně na rohový kop. Hosté byli nadále aktivnější, což dokázala krásnou střelou Hyťhová z 25 metrů v 17. minutě, Kunová však byla pozorná. Poté se probudili také domácí. Kándlová to zkoušela ve 20. minutě  z přímého kopu – míč šel vedle branky , ve 27. minutě to z opačné strany zkoušela Procházková – její přímý kop skončil  v náruči Krákorové.  Hosté navýšili skóre zápasu ve 33. minutě, když Barbora Černá nečekanou střelou z úhlu prostřelila Kunovou – 0:2. Domácí diváci se dočkali snížení v 36. minutě. Zemanová našla přihrávkou na půlící čáře volnou Vyslužilovou a ta z první vyslala do úniku Benedovou. Její střela propadla Krákorové přes ruce a s dorážkou už neměla problémy – 1:2. Ke konci poločasu se do míče krásně opřela Valečková z 20 metrů – Kunová však její pokus vyrazila na rohový kop.

Hned po rozehrání druhého poločasu se po přihrávce od Procházkové ocitla v úniku Benedová, dala si však míč daleko od nohy a Krákorová zasáhla včas. V 53. minutě se před Krákorovou dostala Procházková, ani nadvakrát ji nepřekonala. Poté se ukázali opět hosté – v 60. minutě střílela levou nohou Slovnkaiová – Kunová byla pozorná, ta samá hráčka v 68. minutě trefila po rohovém kopu hlavou tyč. V 74. minutě hosté znovu skórovali - Kunovou překonala Králová – 1:3. Ještě hůře mohlo být v 78. minutě – po chybě domácí obrany se do úniku dostala opět Slovnkaiová, její střelu Kunová reflexivně vyrazila. Už za minutu vyslala dlouhým autovým hodem Vyslužilová do úniku Benedovou. Ta udělala kličku i brankářce Krákorové, diváci už křičeli gól, jenže proti byla dobíhající stoperka Hrabáková, která míč tečovala nad branku. Hosté si vítězství pojistili v 88. minutě, když se po závaru ve vápně podruhé trefila Barbora Černá – 1:4. O kosmetickou úpravu výsledku se postarala v 90. minutě Procházková po krásné přihrávce mezi obránce od Pečmanové – 2:4. Hosté si tak po dobrém výkonu odvážejí všechny body, přesto si domácí hráčky zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Kándlová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Procházková, Gubániová, Klimentová,, Sýkorová, Tomšů, Zemanová, Brousková, Fürstová.

TJ VS Plzeň: Krákorová, Králová, Hyťhová, Valečková, Slovnkaiová, Hrabáková, Třikačová, Troupová, Barnášová, Šidvicová, Černá, Hanušová, Štolková.

18.3.2017 Příbram - Borovany 8:2 (4:0)

V dalším kole divize žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště vedoucího celku tabulky do Příbrami. Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo znát rozdíl mezi hrou domácích a hostí. V silném větru měli domácí míč na zemi, velmi dobře kombinovali a bylo jen otázkou času, kdy padne první branka.

Už ve 4. minutě vyslala první střelu na brankářku Tomšů Vyskočilová, v 5. minutě to zkoušela Dědinová, obě střely Tomšů kryla. V 6. minutě trefila Pilousková už břevno hostující branky. Borovanské fotbalistky se pouze bránily a před branku domácí Boukalové se poprvé dostala až ve 13. minutě Sýkorová, brankářka byla ale rychlejší a míč včas odkopla. Domácí se  poprvé radovali v 19. minutě, Smíšková střelou z vápna prostřelila Tomšů – 1:0. Ve 22. minutě faulovala před vápnem Vyslužilová a Branžovská se trefila přesně – 2:0. Ve 27. minutě se po kombinaci a střele z hranice vápna trefila přesně Pilousková – 3:0. Ve 28. minutě se před domácí branku dostala Benedová, její pokus Boukalová chytila. Ve 34. minutě faulovala Kándlová ve vápně Pilouskovou a nařízený pokutový kop proměnila Kočová – 4:0. Do konce poločasu stojí za zmínku jen sólo Pilouskové a po jejím centru hlavička Vyskočilové těsně vedle branky.

Z druhého poločasu uběhly pouze dvě minuty a opět se měnilo skóre – Vyskočilová střelou z vápna znovu překonala Tomšů – 5:0. Snížení stavu přišlo v 53. minutě – Benedová utekla po lajně, odcentrovala a ve vápně se nejlépe orientovala Fürstová -  5:1. V 59. minutě pronikla po lajně domácí Pilousková a po její přihrávce do vápna zcela volná Císařová upravila na 6:1. Poté se do několika šancí dostali hostující hráčky. V 65. minutě opět Benedová pronikla po lajně, našla volnou Sýkorovou, ta trefila jen domácí brankářku. Domácí faulovali v 69. minutě Kunovou, přímý kop z asi 30 metrů zahrávala Vyslužilová a tvrdou střelou překonala domácí brankářku – 6:2. Další branka padla v 74. minutě po několika narážečkách a přesném zakončení Vyskočilové – 7:2. V 80. minutě se do sóla dostala Benedová po pasu od Vyslužilové, pokus skončil v náruči brankářky.  Domácí navýšili svůj náskok v 84. minutě. Střelu Pilouskové křížem vápna Tomšů kontrolovala, míč však skončil v brance – 8:2. V poslední šanci zápasu  se ocitla opět Benedová znovu po přihrávce od Vyslužilové,  míč jí na poslední chvíli odkopla stoperka na rohový kop a zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím domácích.

1.FK Příbram: Boukalová, Vylitová, Vyskočilová, Císařová, Kopáčková, Kočová, Branžovská, Dědinová, Koubková, Pilousková, Smíšková, Vavrušková, Blahovcová, Krejčová, Řezáčová.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Klimentová, Sýkorová, Zemanová.

Připravil : Václav Beneda

4.3.2017 Blatná - Borovany 2:2 (1:1)

V prvním březnovém sobotním dopoledni zajížděly borovanské ženy k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání divize žen do Blatné. Zápas se hrál za krásného slunečného jarního počasí, bylo ale znát,  že umělá tráva není pro některé hráčky tím pravým povrchem. Zápas ale nabídl zajímavý průběh, po závěrečném hvizdu byla remíza asi spravedlivá.

Domácí začali zápas lépe, hosté se spíše hledali. Už v 7. minutě střílela Tereza Tvrdá za hranicí vápna nad branku hostí. Ve 12. minutě se zkoušela křížnou střelou prosadit Vajsová, míč skončil opět vedle branky hostující Tomšů. Po následném rozehrání se k  brejku po lajně dostala Vyslužilová, její centr propadl až na malé vápno, stoperka zaváhala s odkopem a Sýkorová dostala hosty do vedení 0:1. Domácí se znovu snažili o vstřelení branky a dočkali se vyrovnání ve 28. minutě . Velíšková zahrávala přímý kop, ten sice Tomšů chytila, chtěla rychle rozehrát , ke špatně vyhozenému míči se dostala Tomanová a vstřelila vyrovnávací branku – 1:1. Ve 38. minutě se o střelu pokusila opět Tereza Tvrdá, její pokus šel opět nad branku. Ve 41. minutě hosté zahrávali sérii tří rohových kopů, všechny domácí obrana odvrátila. První poločas zakončila střelou vedle branky ve 44. minutě Nagyová.

Druhý poločas začali domácí stejně jako zakončili první. Do útoku poslal domácí trenér Kozákovou a hostující obraně dělala veliké problémy. Ve 48. minutě po faulu na Kozákovou zahrávala Velíšková přímý kop, ten Tomšů jen vyrazila, dobíhající Nagyová trefila opět jen brankářku Tomšů. V 59. minutě se mohli prosadit hosté – Sýkorová se dostala do úniku po přihrávce od Vyslužilové, trefila jen nohy vybíhající Valíčkové. Už za tři minuty  se Sýkorová pokoušela o střelu, míč skončil vedle branky. V 70. minutě se domácí dočkali vedoucí branky. Velíšková zahrávala přímý kop, míč prošel až před branku a dobíhající Vajsová jej dopravila do sítě – 2:1. Hostům se podařilo vyrovnat už za pět minut. Procházková vyslala za obranu Benedovou a její centr před branku dopravila do sítě nabíhající Pečmanová – 2:2. Do konce zápasu se už hrálo převážně ve středu hřiště, o poslední střelu zápasu se pokusila Kozáková, míč skončil opět vedle branky a tak zápas skončil spravedlivou dělbou bodů.

TJ Blatná: Valíčková, Tvrdá, Chárová, Klásková, Šebková, Panušková, Tomanová, Křivancová, Vajsová, Suchlová, Kozáková, Nagyová, Velíšková.

TJ Calofrig Borovany: Tomšů, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Procházková, Troupová, Klimentová.